Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 67

Tema: Pomoc oko izbora ski opreme - svega :D

  1. #31
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Belgarath_ Pogledati poruku
    ...Od skija vozim atomic D3 GS ako ista znaci...
    D2 je oznaka za Double Deck tj. ploču na ploči (skiji). D3 je onda Triple Deck, a za to još nisam čuo.

  2. #32
    Member
    Datum registracije
    25.11.2013
    Godina
    36
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    Da bi ti neko preporučio pancericu potrebno je da ima malo više podataka. Recimo:

    1. Širina stopala na najširem dijelu;
    2. Tvoja težina;
    3. Skijaško iskustvo;
    4. Tereni na kojima pretežno provodiš vrijeme (po modelu skije bi rekao staza);
    5. Vrijeme koje prosječno noge zadržavaš u pancerici (obično cjelodnevno);
    6. Ako ti je prethodna pancerica odgovarala dužinom, onda najbolje ponovi istu njenu dužinu;

    Ove podatke ti najbolje znaš pa ćeš najbolje i odlučiti. Staviš nogu u cipelu, provedeš u njoj 15-20 minuta i ne smiješ osjetiti ni najmanje bolove u nekom dijelu stopala. Ako to tada sebi slažeš poslje ćeš se debelo kajati. Preporuka je da poneseš i par čarapa u kojima planiraš skijati.

    Svaki, baš svaki proizvođač ima model koji će ti odgovarati, pa bi najviše trebao voditi računa o cjeni (pretpostavljam). Tu je moje iskustvo sledeće:

    1. Atomic - prilično skup;
    2. Salomon - skup;
    3. Nordica - OK;
    4. Tecnica - OK;
    5. Dalbello - OK;

    Cijene naravno zavise i od kvaliteta i eventualnih popusta. Ako nemaš iskustva želim ti punoooo sreće u izboru pancerice, jer će ti trebati i pored svih savjeta koje pokupiš na forumu. Svi savjeti 10%, tvoj osjećaj 90%.
    Mozda sam ja pitanje malo pogresno postavio. Mislio sam da li neko zna karakteristike race 2 modela pa da mi preporuci neki sadasnji model. Iskustva sto se tice cipela da pratim sada nesto modele i ne. Ali da li imama iskustva sta mi treba i koje bi mi eventualno odgovarale (posto to nikada ne znas dok ne provedes bar 3 dana u njima) to znam. Sto se tice tezine rekoh oko 90kg sirina stopala nemam pojma, skijasko iskustvo veliko, tereni samo staza. Vreme provedeno u pancerici ceo dan oko 60 dana godisnje 10 dana +-

  3. #33
    Member
    Datum registracije
    25.11.2013
    Godina
    36
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    D2 je oznaka za Double Deck tj. ploču na ploči (skiji). D3 je onda Triple Deck, a za to još nisam čuo.
    d2 Double deck je skija greska pri kucanju pa sam stavio 3

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Obzirom da voziš d2 nema smisla uzimati ništa ispod 90 flex-a, a možda i 110. To je opasno tvrda skija, pa traži i takvu pancericu.

  5. #35
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ima li neko iskustva sa Srdjanom iz Krusevca? Gledam na KP i vidim da ima dobru ponudu, za meni odgovarajuci broj (29,5) pa se razmisljam da pazarim neku od ove 3-4 sto nudi.

  6. #36
    Member
    Datum registracije
    25.11.2013
    Godina
    36
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    Obzirom da voziš d2 nema smisla uzimati ništa ispod 90 flex-a, a možda i 110. To je opasno tvrda skija, pa traži i takvu pancericu.
    Znam ja sta je to i kako. Nego kao sto sam rekao nisam skoro kupovao pancerice pa ne znam sta danas valja. Ne bih ni uzimao nista ispod 110 flex. Ove moje su 120 ali sve to varira od proizvodjaca do proizvodjaca. Mislio sam da ce neko doci i reci e vozio sam te te i te cizme dobro su mi se pokazale zbog toga toga i toga...

  7. #37
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Ja vozim Dalbello Proton 11 Meni su odlične (100 flex-a). Problem je što taj model više nema u prodaji od prošle godine. Znam dvojicu kolega koji su prošle godine uzeli Fischer Progressor 110 kažu da su prezadovoljni njima (a i ne bili prezadovoljni obzirom na paprenu cijenu). Meni je taj progresor iskreno previše uzak. Ove godine bi se te cipele već mogle naći na sniženju, pa ako naletiš probaj svakako.

  8. #38
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Danas mi stigle Salomon Mission Rs 10 (koriscene),narucio sam jer mi se X-wave 90 dobro pokazao...
    Odlicno ocuvane,zaista,unutra imaju cak i BOOT DOC uloske,ja stanem u njih-cine se mekane!!!Obujem moj X-wave... one deluju tvrdje! Ne mogu da verujem!
    Kontam da je razlicit subjektivni osecaj flexa kod cipela razlicitih proizvodjaca,ali ne mogu da verujem da se desava da mi Rs10 sa flexom 100 deluje mekse od X-w flexa 90,pri tom ih pravi ista firma!
    Opet,nejasno mi nesto,na cipeli pise energizer 90 a na netu na svim specifikacijama je prikazano da je flex iste te cipele 100
    I tako,razmisljam da ih stavim u oglase a zadrzim stari X-w...

  9. #39
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    Danas mi stigle Salomon Mission Rs 10 (koriscene),narucio sam jer mi se X-wave 90 dobro pokazao...
    Odlicno ocuvane,zaista,unutra imaju cak i BOOT DOC uloske,ja stanem u njih-cine se mekane!!!Obujem moj X-wave... one deluju tvrdje! Ne mogu da verujem!
    Kontam da je razlicit subjektivni osecaj flexa kod cipela razlicitih proizvodjaca,ali ne mogu da verujem da se desava da mi Rs10 sa flexom 100 deluje mekse od X-w flexa 90,pri tom ih pravi ista firma!
    Opet,nejasno mi nesto,na cipeli pise energizer 90 a na netu na svim specifikacijama je prikazano da je flex iste te cipele 100
    I tako,razmisljam da ih stavim u oglase a zadrzim stari X-w...
    sat vremena sam danas probao jedne pa druge i opet nista
    najbolje resenje bi bilo da odem na skijanje pa isprobam obe ali mozda odem na Kop tek sredinom januara pa ne verujem da cu posle uspeti da ih prodam.
    moze pomoc,savet...?

  10. #40
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Koliko si ih platio?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •