Strana 494 od 692 PrvaPrva ... 394444484492493494495496504544594 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.931 do 4.940 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4931
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Evo odgovora za sve strucnjake koji se pitaju zasto nije veci broj staza u funkciji:

    Sneg koji se bez prestanka pravi već sedam dana, pri ovoj brzini vetra ne može da se zadrži na gornjim delovima staza (fotografije 3-17). Iako je u prethodnih par dana padao prirodni sneg na temperaturama od -16C do -20C, po strukturi, nije pogodan za pripremu staza. Sneg koji pada pri tako niskim temperaturama je izuzetno suv i prilikom prolaska tabača ne može da se utaba (sabije), pa samim tim staza nije bezbedna za skijaše. Pored toga, uslovi na stazama u rasponu od 1700 do 1900 metara nadmorske visine nisu isti, jer zbog jakog vetra na nekim delovima staza snega nema uopšte. Svemu ovome treba dodati i otežavajuću okolnost da nije bilo nikakve prethodne snežne podloge na stazama. Dešavalo se čak da se pojedini delovi na vrhovima staza, koje su već utabane, pod naletom vetra odvajaju u velike snežne komade i odnose sa staza.

    Ceo tekst:

    http://www.infokop.net/autorski-teks...kopaoniku.html

    Ovo je definitivno tacno. Mi smo bili one nedelje kad je samo KG radio i stvarno sam mislio da mogu da otvore i Krst i Pancic ali kad su konacno otvorili posle jos 2 ili 3 dana dodatnog osnezavanja, stvarno je bilo tanko.

    Izgleda da topovi ne mogu da prave vlazan sneg ispod -10/-12, sve sto izadje se pretvara u sneg. Na par mesta su cak duvali skoro u zemlju sa nekoliko metara (ne znam da li namerno ili slucajno) i pravili ledena brda ali izgleda da nije pomoglo.

    Inace nisam video toliko negativne energije na infokop-u od kada ga pratim, tako da ni prljave igre nisu iskljucene, politika je to

  2. #4932
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Stvarno, da li su zaista demontirali vučak? Ne verujem da može tako nešto glupo da se uradi ali i dalje znam gde živim.
    Ne znam, nisam jos bio ove sezone na Kopu. Malo sam se salio kada sam rekao da je to pravi potez za rasterecenje Gobelje.

    Ne vidim zasto bi razmontirali Vucak 1 i 2 sem ako ne planiraju da ih zamene necim drugim, kao npr. pokretnom trakom.
    Mada sam ja te liftove koristio samo po par metara, jer ako se zaletis, pa spustis u spust, prakticno predjes ceo vucak bez pomoci zice.

    @Misko

    Politika sigurno nije iskljucena u preduzecu gde je kadar postavljen politickom voljom. Pa tako i u komentarima tamo sigurno postoje i politicki motivi obe strane.

    Sem toga kada pogledas kamere vidi se da je u ovom periodu najveca guzva na KGB. Dok cetvorosed duboka cesto vozi prazne korpe. Veliki je broj pocetnika na Kopu, pa sem ucenja o skijanju, treba da nauce nesto i o planini. Previse je nerealnih i nekriticnih ljudi, na to dodaj da se mnogi osecaju zakinutim za svoj novac, a nervozni zbog guzve i voila. Eto besa.

    Bez da pretendujem na sve znanje ovog sveta, ali neki od komentara na infokop-u zvuce kao da ih je pisala Stanija, Soraja, politikosi koji su na planini.

  3. #4933
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    I sta im znaci ovo na sajtu ss-a ski lift jel to tanjir,sidro?

  4. #4934
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    I sta im znaci ovo na sajtu ss-a ski lift jel to tanjir,sidro?
    tanjir, posto vise nema ni jedno sidro, bar na Kopu

  5. #4935
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku

    @Misko

    Politika sigurno nije iskljucena u preduzecu gde je kadar postavljen politickom voljom. Pa tako i u komentarima tamo sigurno postoje i politicki motivi obe strane.

    Sem toga kada pogledas kamere vidi se da je u ovom periodu najveca guzva na KGB. Dok cetvorosed duboka cesto vozi prazne korpe. Veliki je broj pocetnika na Kopu, pa sem ucenja o skijanju, treba da nauce nesto i o planini. Previse je nerealnih i nekriticnih ljudi, na to dodaj da se mnogi osecaju zakinutim za svoj novac, a nervozni zbog guzve i voila. Eto besa.
    Nekako sam se odvikao od te vrste politike. Na mom ostrvu, smenjuju ministre i mozda zamenike ali nivo dole, koji u sustini rade posao su tu, kao i u svakoj firmi. Znam, drugaciji standard, mnogo niza nezaposlenost... ali nikada necemo imati nikakav dugorocni cilj ako se svi menjaju svakih 2-3 godine.

    Elem, Re guzva, za poslednje 3 godine bili smo za svako Sretenje kad je najveca guzva, i osim 5 min cekanja na KG i ponekad isto na MK ili Pancicu, ostatak zica radi neiskoriscen. Iskreno se nadam da ce da proseku nove staze i privuku skijase na Krcmar i Gvozdac, inace je bacena investicija.

  6. #4936
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Nekako sam se odvikao od te vrste politike. Na mom ostrvu, smenjuju ministre i mozda zamenike ali nivo dole, koji u sustini rade posao su tu, kao i u svakoj firmi. Znam, drugaciji standard, mnogo niza nezaposlenost... ali nikada necemo imati nikakav dugorocni cilj ako se svi menjaju svakih 2-3 godine.
    U normalnim zemljama promene vlasti znace promene manekena pod imenom politicari, dok sistem nastavlja da funkcionise u korist gradjana. Kod nas je svaka promena vlasti cupanje starih iz korena, pa sadjenje svojih na svim nivoima drzavne uprave. Ne kazem da je to slucaj u SS, ali to je slucaj sa Srbijom.
    Izmedju ostalog zato je ostrvo broj jedan ekonomija, a mi poslednja u Evropi.


    Sto se tice guzve, svakako da bi za KOp najkorisnije bilo instalirati jos 2 karaman grebena u dolini sportova mislim na komplet brdo . A posto to nije fizicki izvodljivo, onda skijalistima ostaje da smisle kako da prosire kapacitet postojece zelene/plave staze i da ubace jos neki lift na istom mestu.

    Sto se tice ostalih staza, ne bih se slozio sa tobom. Ja nikada na Kopu nisam bio u piku sezone za NG ili Sretenje, ali recimo prosle godine na kraju sezone kada je pao pravi sneg, brdo ljudi se sustilo ka planini, najveca guzva na pojedinacnom liftu ne racunajuci kgb i mali karaman, je bila na sidru na Gvozdcu. Ljudi su se tiskali kao sardine ispred sidra, cekalo se duze od 5 min.
    Cekalo se i na Gobelji, ne mnogo, ali red je postojao.

  7. #4937
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Gvozdac mozda bude uskoro jer napravih ovu sliku



    Vide se ratraci, radili su na stazi danas..nadam se da ce je ubrzo pustiti

    Evo i jedne moje


    Premocna stvar, ja sam cak uspio i da izvrnem sanke na stranu..Za preporuku!

    Inace danas padao snijeg iako su najavljivali vedar dan na skoro svim meteo sajtovima,,bila temp oko -6.
    Suncana dolina radi, pola staze progledalo ali moze se skijati
    Sve ostale staze ok sa izuzetkom da nisam bio na crvenoj i crnoj dubokoj i pancicu. O njima javljam sjutra!
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  8. #4938
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Ne vidim zasto bi razmontirali Vucak 1 i 2 sem ako ne planiraju da ih zamene necim drugim, kao npr. pokretnom trakom.
    Mada sam ja te liftove koristio samo po par metara, jer ako se zaletis, pa spustis u spust, prakticno predjes ceo vucak bez pomoci zice.
    Možeš spustom da se dovučeš sa vrha Karamana/Marinih voda do malog Karamana ali ne na vrh t.j. izlaz sa 4seda MK (odakle možeš onda na skijama i ka centru) ali u suprotnom pravcu nema šanse da zaobiđeš tanjir Marine vode koji je uvek pod gužvom osim ako ne uhvatiš vučak ili tabanaš od dela izmešu dva vučka pa do vrha.

    A razmontirali bi ga da bi zamenili nečim drugim, možda... ali se to radi u maju mesecu i instalira traka za nekoliko dana/nedelja. Ako su ovo stvarno uklonili, onda su zaista kompletni idioti.

  9. #4939
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku

    Sto se tice ostalih staza, ne bih se slozio sa tobom. Ja nikada na Kopu nisam bio u piku sezone za NG ili Sretenje, ali recimo prosle godine na kraju sezone kada je pao pravi sneg, brdo ljudi se sustilo ka planini, najveca guzva na pojedinacnom liftu ne racunajuci kgb i mali karaman, je bila na sidru na Gvozdcu. Ljudi su se tiskali kao sardine ispred sidra, cekalo se duze od 5 min.
    Cekalo se i na Gobelji, ne mnogo, ali red je postojao.
    Ovo mi vise lici na izuzetak nego na pravilo

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku
    Gvozdac mozda bude uskoro jer napravih ovu sliku

    Vide se ratraci, radili su na stazi danas..nadam se da ce je ubrzo pustiti
    Gde im je onaj ratrak sa vitlom?

  10. #4940
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Danas magla na Kopu

    Slikano na Krstu
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •