Strana 16 od 16 PrvaPrva ... 6141516
Rezultati 151 do 155 od 155

Tema: Ski povrede

  1. #151
    Super Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Ja se plasim operacije ukoliko mora da se obavi.

  2. #152
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    318

    Podrazumevano

    Skijanje je skoro pa ekstremni sport i ako planiras da krenes da ucis valjalo bi da budes u dobroj fizickoj formi, bez toga nije to to. Dakle kreni sa nekim treningom(po mogucstvu da je funkcionalni) pa ces do zime bez problema krenuti sa ucenjem. A to se inace samo kod nas 50 godina predstavlja kao da si pred smrt a zapravo potencijalno imas bar jos 25 godina dobrog skijanja.

  3. #153
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    50
    Poruke
    952

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Skijanje je skoro pa ekstremni sport i ako planiras da krenes da ucis valjalo bi da budes u dobroj fizickoj formi, bez toga nije to to. Dakle kreni sa nekim treningom(po mogucstvu da je funkcionalni) pa ces do zime bez problema krenuti sa ucenjem. A to se inace samo kod nas 50 godina predstavlja kao da si pred smrt a zapravo potencijalno imas bar jos 25 godina dobrog skijanja.
    E ovo je post sa svakom riječju na mjestu. Svaka čast ! Kratko, precizno, jasno.


  4. #154
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.104

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Skijanje je skoro pa ekstremni sport i ako planiras da krenes da ucis valjalo bi da budes u dobroj fizickoj formi, bez toga nije to to. Dakle kreni sa nekim treningom(po mogucstvu da je funkcionalni) pa ces do zime bez problema krenuti sa ucenjem. A to se inace samo kod nas 50 godina predstavlja kao da si pred smrt a zapravo potencijalno imas bar jos 25 godina dobrog skijanja.
    Uvek se setim čika-Miše, to je jedan stari kolega, otišao u penziju pre nego što sam se ja uopšte zaposlio ali je dolazio da obiđe gde je nekada radio (imao je tada 85 godina i nije video na jedno oko - što tada nisam ni znao), bio je skijaš stare škole i pitam ga: "Čika-Mišo, oćemo na skijanje ove godine (Kopaonik)", a on: "Ne bogami, skupo."

  5. #155
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2019
    Godina
    62
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Ja se sa skoro 63 godine radujem skijanju svake godine kao dete.
    Problem sa kičmom može zadesiti svakog, pa i mene nije promašilo. Išijadikus je najduži nerv polazi od lumbalnog pleksusa kod L4,L5, L6, S1 pa se proteže do malog prsta na nozi i često se dešava da se negde prignječi ili od diskusa (najčešće nepravilni pokret), neke koštane strukture (degeneracija kako starimo), ili mišića itd. Svakako isprimaj te injekcije (dexazon ili neki drugi kortikosteroid), vitamini grupe B, pa onda fizikalna i kinezi vežbe za jačanje leđne muskulatore, koja je usput važna za pravilno držanje tela u karving, a i drugim zaokretima. Ako je naravno jači ispad diska, ozbiljnija proturzija ili ne daj Bože prolaps, onda često samo operacija pomaže.
    Ove (krajem prošle taman pred početak sezone) ja sam pokretom izazvao bol koji je otišao na prednji deo butine i imao sam jake bolove prilikom hoda. Tu je bio povređen nerv femoralis odgovoran za prednjuu stranu, što je znatno ređe. Uglavnom injekcije, terapije, mirovanje i popustilo je krajem proleća taman kada se ski sezona završila. Nisam stao na skije.
    Sad je stanje solidno i radujem se novoj sezoni.
    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •