Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Elan Amfibio ?

  1. #1
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano Elan Amfibio ?

    Molio bih clanove foruma koji imaju neki od ,,Amfibio ,, modela elanovih skija da mi odgovore na sledece :
    1 : Koji model mi preporucujete za srednje rekreativno skijanje ?
    2: vidio sam da postoji oznaka skija 10, 12,14 kao i 78,82,88 itd te Vas molim da mi pojasnite razliku u modelima ?
    3 : Koja duzina skije se preporucuje , jer sam takodje negdje procitao da se ove skije uzimaju malo duze od onih carving modela koje smo navikli da budu i do 20cm krace od nase visine ?

    hVALA

  2. #2
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Zaboravih i ovo, objasnite mi pojam ,,rocker,, i ,, camber,, ?
    Koliko sam shvatio Rocker je dio skije pri vrhu i ,,drzi,, skiju uzdignutu tako da se ne ,,zakuca,, u malo dublji snijeg, a Camber je dio skije u sredini odnosno ispod pancerice i za njega ne znam po cemu je poseban u odnosu na standardne skije ?

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo mog pogleda na postavljena pitanja:

    1. 78 ili 78 Ti (kad si već izbor suzio samo na Elan)

    2. Pogledaj na sajtu Elana zva svaki model pa uporedi, a obrati pažnju na bitne detalje označene crvenim na ovom primjeru (78Ti):
    parametri.jpg
    Primjetićeš da riječ Amphibio nisam označio crvenim. "Tehnologije" zanemari (kod svih proizvođača). One su produkt marketing službe i mijenjaju se (i zaboravljaju) svakih 5 - 6 godina.

    3. Da, moda ultra kratkih skija je prošla (kao i kod svake novine, prvo ide faza pretjerivanja). Na dužinu utiče više faktora, a visina skijaša je jedan od njih, a po mom mišljenju ne i posebno bitan. Pogledaj pod "sedmo" u ovom tekstu: http://www.skijanje.rs/saveti/skijas...a-izbor-skija/

    O rockeru i camberu sam ponešto napisao ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...karving-skija/

  4. #4
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Stekane hvala ti . Mislis li da je Amfibio 10 manje zahtjevna skija od 78 ili 82 ?
    Moje skijasko znanje je ,, srednji rekreativac ,, ...

  5. #5
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Sto se tice 2. i 3. Stekan je rekao
    Sto se tice 1. ja bih gledao malo sire 82 ili jos bolje 88. Duzina ono sto je preporuclivo na sajtu elana u selektor meniju je sasvim korektno.
    Ja sam ubedzen da je razlika izmedzu 78 i 82 veoma mala sto se tice skijaskog umeca a dobit velika, a kod 88 dobit je jos veca.
    Naravno ovde je rec samo o Elanu i modele koje si ti naveo.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mikeli Pogledati poruku
    Stekane hvala ti . Mislis li da je Amfibio 10 manje zahtjevna skija od 78 ili 82 ?
    Moje skijasko znanje je ,, srednji rekreativac ,, ...
    10-ka je ispod donjeg praga onog šta ja smatram ozbiljnom skijom. Sve današnje skije osim Race kategorije su više nego user friendly, tako da ovo što je Trendo napisao stoji. Još ako imaju Amphibio uvrnuća, ne trebaš ni znati skijati, jer skije sve same rade. Šalim se, naravno. Nadam se da si se odlučio za Elan zbog odličnih skija, a ne zbog šminke zvane Amphibio.

  7. #7
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Pa skijao sam na Elanovim skijama uvijek i nijednu drugu nijesam imao, valjda me zato i sad vuce zelja za Elanom
    Inace ja sam od 2000 godine Snowboarder , i na skije stajem veoma rijetko ali nikad nijesam bez skija u kuci , salim se .

    Treba mi skija kada se uzelim skijanja , i da uzivam u njemu. Snowboard mi je za dubok snijeg ...

    Hvala najljepsa na savjetima .

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mikeli Pogledati poruku
    Pa skijao sam na Elanovim skijama uvijek i nijednu drugu nijesam imao, valjda me zato i sad vuce zelja za Elanom
    Inace ja sam od 2000 godine Snowboarder , i na skije stajem veoma rijetko ali nikad nijesam bez skija u kuci , salim se .

    Treba mi skija kada se uzelim skijanja , i da uzivam u njemu. Snowboard mi je za dubok snijeg ...

    Hvala najljepsa na savjetima .
    A ja sam pomislio da si dosao do povoljne kupovine pa zato Elan, kad ono...
    Onda nemas nikakvog razloga gledati samo Elan, nego bilo sta sto je povoljna kupovina a da skija bude za stazu, posto si vec opredeljen da za van staze imas i koristis samo jednu dasku.
    Da se razumemo 'skije za stazu' su sve skije osim skije sa oznakama freeride, pa i oni su za stazu, ali skije koje nemaju oznaku freeride (ili bar tako deklarisane) onda su iskljucivo za stazu a ne i za van staze.

  9. #9
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Trendo, kako mi Dr savjetuje da izbjegavam snowboard i to strrogo , zbog operacije diskusa koju sam imao i zbog mogucnosti ponovnog povredjivanja prikom pada na ..traznjicu , vjerovatno cu se opredijeliti samo za skije ( na zalost ) , i zato gledam neke koje ce mi pruziti uzivanje u skijanju a da nijesu puno zahtijevne .

    Vjerovatno vec ima neka tema za takve skije , pa da ne kvarim ovu o Elanovim modelima .


    Hvala ti na savjetu .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •