Strana 20 od 30 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #191
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Burner svakako nije 80% onpiste a 20% offpiste... Ja bih pre rekao da je 50-50... Ako trazis 80-20 odnos, onda je Firearrow 80 Ti bolja varijanta ili recimo Fuel. To je sto se tice Nordica modela. Od ostalih proizvodjaca recimo Elan Amphibio 82XTi, Atomic Nomad Blackeyed Ti, Dynastar Sultan Legend 80, Rossignol Experience 83 itd itd...

  2. #192
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sasvim slučajno za stazu imam Nordiku dimenzija potpuno identičnih Burneru. Bez rockera u bilo kom obliku, tj. po čitavoj dužini je klasični camber. Tvrda. No speed limit. Povelik radijus (18m na 178cm dužine), ali izuzetno upotrebiva na stazi bez obzira na stanje staze. Čak mislim da je moj HotRod JetFuel i-Core identična skija ovom Burneru 84, tj. da je Burner nastao od JetFuela.

    Nisam iznenađen recenzijom sa linka, jer sam u neznanju prvi put stao na tu skiju na Turracheru jednog powder dana. U sanduku dva para, ovaj i Rossi Soul sam već probao i znam da je meni savršen u takvim uslovima, pa kontam da ni skija širine 84 mm ne može biti puno lošija. Uzeh JetFuel i nakon pređenih 10 m svatih da skija prežestoko hvata rubnikom na mekanoj podlozi. Jednostavno: skija vozi mene, ne ja nju. Spustim se, popnem žicom, odem do auta i uzmem Soul. Od forumaša je tu bio Bobo koji može da potvrdi priču.

    Razočaran novom skijom, već sam zategao da ih se riješim, a rezultat je ovaj oglas. Međutim, već za mjesec dana se ponovo obilazila Austrija, pa odlučih da skiji pružim drugu šansu, ovaj put na tvrdoj podlozi. Jebote! Trkaći tenk i avion u isto vrijeme! Pitom i poslušan! Kad sam se dobro navikao na skiju, ni powder više nije bio problem kao prvi put, ali definitivno je skija pretvrda za takve uslove. I tako nakon niza godina sa stalnim zamjenama skija i obilascima ski testova pronađoh svoju idealnu skiju za stazu. Uređenu ili potpuno razrovanu, skija ne pravi razliku. Za powder je tu Soul.

    Zaključak: Možda nam nije svima bitna brzina prebacivanja sa rubnika na rubnik. Tada širina ne predstavlja problem, a kvarenjem staze postaje ogromna prednost. Ako ste imali volje da pročitate do kraja, čestitam.

  3. #193
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Hvala na odgovorima.

    Pogledao sam sad malo detaljnije karakteristike i za HotRod JetFuel i-Core i na osnovu poređenja sa Burnerom deluje mi da će se Burner još bolje snalaziti na neupeglanom snegu jer ima i rocker za razliku od JetFuel-a koji je ceo camber plus vidim da je Burner malo mekša skija što mi odgovara.

    A što se tiče pow dana... izgleda da ću nastaviti da rentiram dok se ne kupi drugi set skija.

  4. #194
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Pre 10-15 godina ako nisi imao neku race skiju nisi bio faca tako da su se mnogi ljudi bas napatili samo zbog estetike i imidza. No onda su proizvodjaci shvatili da ce tako rasterati ljude pa su poceli da prave modele koji i dalje deluju cool ali su se u stvarnosti sve vise i vise udaljavali od svojih race rodjaka. Nije to nista lose, naprotiv.

    Potrebe prosecnog skijasa, pa bio on cak i vrlo napredan, su takve da ipak na kraju dana zeli da ima osmeh na licu i da se ne oseca kao da ga je pregazio buldozer. Svedoci smo da su zadnjih 10 godina skije postajale sve sire i sire. Nije to slucajno, sira i malo meksa skija lakse pliva po ne uredjenoj stazi, lakse se uvodi u zavoj i manje umara. Pa su se onda tu pojavili i neki "rokeri" da jos dodatno poprave situaciju, narocito ako staza bas i nije u perfektnom stanju.

    Sa druge strane skije za dubok sneg su uvek imale specificnu geometriju i konstrukciju. U zadnjih par godina uvodjenjem tip&tail rockera su postale i daleko upotrebljivije na tvrdoj podlozi tako da su se i one mnogo vise priblizile all-mountain kategoriji. A sta je to stvarno all-mountain kategorija? Bilo bi suvise lako reci da je to 50:50, jer to znaci ili uredjena staza ili duboki sneg, a gde cemo onda sa razrovanom stazom ili razrovanim dubljim-dubokim snegom?

    I tako ove godine po prvi put imamo interesantnu situaciju, Blizzard Latigo i Nordica NRGY 80 su tipicne off piste skije sa samo 80mm sirine u struku ali identicne konstrukcije i geometrije kao i modeli od respektivnih proizvodjaca koji idu i preko 100mm u struku.

    Da li je ovo Sveti Gral all-mountin kategorije? Da budem iskren , kada gledam testove po netu to jako obecava! Nadam se da cu i ja imati priliku da ih testiram i podelim moje iskustvo sa vama .

  5. #195
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    Potrebe prosecnog skijasa, pa bio on cak i vrlo napredan, su takve da ipak na kraju dana zeli da ima osmeh na licu i da se ne oseca kao da ga je pregazio buldozer. Svedoci smo da su zadnjih 10 godina skije postajale sve sire i sire. Nije to slucajno, sira i malo meksa skija lakse pliva po ne uredjenoj stazi, lakse se uvodi u zavoj i manje umara. Pa su se onda tu pojavili i neki "rokeri" da jos dodatno poprave situaciju, narocito ako staza bas i nije u perfektnom stanju.
    ...
    I tako ove godine po prvi put imamo interesantnu situaciju, Blizzard Latigo i Nordica NRGY 80 su tipicne off piste skije sa samo 80mm sirine u struku ali identicne konstrukcije i geometrije kao i modeli od respektivnih proizvodjaca koji idu i preko 100mm u struku.

    Da li je ovo Sveti Gral all-mountin kategorije? Da budem iskren , kada gledam testove po netu to jako obecava! Nadam se da cu i ja imati priliku da ih testiram i podelim moje iskustvo sa vama .
    Magic, zasto ih poredis sa off-piste skijama?

    Gledam ovu Nordica-u, po konstrukciji skoro identicna ovim mojima koje su se pojavile pre 4 godine, tip rocker + camber, slican profil, slican radius i slicni komentari. Moje su deklarisane kao 80 piste 20 off i stvarno se oseti razlika po rasturenoj stazi, bez obzira na moju nepostojecu tehniku

  6. #196
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Magic, zasto ih poredis sa off-piste skijama?
    Pa zato sto narocito kod Blizzarda pripadaju istoj familiji skija (i po obliku i po konstrukciji) koje idu i do 118mm u struku (Blizzard Bodacious).

    http://www.youtube.com/watch?v=eC28LZeL6q4

  7. #197
    vAxxx vjevr avatar
    Datum registracije
    15.10.2014
    Lokacija
    Lazarevac, Toronto
    Skije / Bord
    2013 Black Diamond AMPerage, 2013 Volkl Bridge
    Poruke
    75

    Thumbs up

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    I tako ove godine po prvi put imamo interesantnu situaciju, Blizzard Latigo i Nordica NRGY 80 su tipicne off piste skije sa samo 80mm sirine u struku ali identicne konstrukcije i geometrije kao i modeli od respektivnih proizvodjaca koji idu i preko 100mm u struku.

    Da li je ovo Sveti Gral all-mountin kategorije? Da budem iskren , kada gledam testove po netu to jako obecava! Nadam se da cu i ja imati priliku da ih testiram i podelim moje iskustvo sa vama .
    Slazem se , sa izuzetkom 80mm skije nisu u stanju da plutaju na snegu dublje od 15 cm sa licnim iskustvom . Rocker skije poceo sa Shane McConkei kada je koristio skije za vodu off-piste koja je iskljucivo rocker oblika .

    Onda hibridni konstrukcije se pojavila sa rocker tip i tail, tako da ove skije obavljaju u off-piste uslove a u isto vreme camber pod nogom pomaže sa tvrde kondicije i groomers. tipicno sve planinske skije se klasifikuju na osnovu širine struka, bez obzira na profila oblika. All mountain je od 90-115mm... Sve <80 bez obzira na rocker i duzine skije ce potonuti i svaka promena direkcije ce morati vise i vise da lici na tzv "hot dogging".

    moje iskustvo sa all mountain skije sto su top je volkl bridge (95mm), volkl mantra (98mm), salomon rocker2 (115mm), black diamond amperage (115mm) i rossignol super7 i soul7

  8. #198
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Slazem se u potpunosti da 80mm nije za dubok sneg, poenta mog posta je bila druga. "All mountain" kategorija je ustvari presirok pojam, iako mozda na prvi pogled mozda sve izgleda jasno. Americka istocna i zapadna obala imaju totalno razliciti tip staza (istok sredjeniji, zapad divljiji), a tek u Evropi, tip terena i uredjenost staza u Italiji nisu isti kao oni npr. u Francuskoj ili Austriji, a tek kod nas ... da ne poredim dalje.

    Ono o cemu sam ovde pokrenuo temu za razmisljanje je "all mountain" skijanje koje imamo ovde u Srbiji, a to je iole ozbiljno samo na Kopu. Znaci skijanje po relativno pristojno sredjenim stazama koje se dosta brzo habaju preko dana i povremeni izlazak van staze - podvlacim povremeni jer ko stvarno samo zeli da skija van staze taj i ne ide na Kop.

    Svedoci smo da su se skije od neke "race" geometrije u zadnjih 10 godina dosta priblizile skijama koje se koriste za neuredjene terene. Jednu takvu sam posle 36 godina skijanja na "race" modelima pazario i ja i odusevio se. Zaintrigiralo me je da li bi mi mozda jedna Blizzard Latigo bila bolja od Blizzard Magnuma (obe 80mm u struku) ako imam u vidu celodnevno skijanje na Kopu i to tokom citave sezone? U auto zargonu to bi bilo isto kao i pitanje da li je za svaki dan bolji podignuti Ferrari ili spusteni Land Rover?

    A zasto se to pitam? Nazalost postalo mi je jasno da su potrebna 3 razlicita tipa skije pa da covek moze da uziva maltene bez obzira na uslove i to sa 70mm, 80mm i 100mm u struku - tvrdoca prema znanju i afinitetima. Ali koliko cesto u toku sezone ovde kod nas imamo na raspolaganju ultra upeglane tvrde staze tokom celog dana? Ili koliko cesto ima dovoljno snega pa da nam bude do struka? Cinjenica je da su to pretezno dani koji su bas nesto izmedju ova 2.

    Imao Mantru i nazalost kod nas to nema gde da se tera. Uzeo za ovu sezonu Brahmu (88mm) i nadam se da ce ona biti daleko upotrebljivija od Mantre na stazi (narocito kada imam u vidu guzvu), van staze nadam se da ce biti jako slicne.
    U stvari nadam se da cu mozda pronaci 2 skije sa kojima cu moci da pokrijem celu sezonu, mozda nesto od 70-75mm i nesto od 90mm, potraga u svakom slucaju ne prestaje !

    Dok ovo kucam shvatam da sam mozda trebao da otvorim novu temu koju bih nazvao "all season" skije al ajde kad sam vec poceo ovde.

  9. #199
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Smile

    Upravo, posle dužeg dvoumljenja i vaganja, uzeh Volkl RTM 84 sa marker WR 14 vezovima . Ima neko iskustva sa njima?

  10. #200
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Chaki, kao sto sam vec napisao u jednom drugom postu tudja iskustva sa tom skijom ti mogu ali i ne moraju pomoci. Ako bi nam rekao koliko imas kila, kako skijas i kakve tipove staza preferiras mozda bi lakse odgovorili na pitanje.

    Moje iskustvo sa Volkl skijama je da su generalno tvrdje i da traze da se voze tj. moras ti stalno njima komandovati. RTM 84 je jedna vrlo lepa skija koja moze mnogo toga da ti pruzi ako si teze gradje >90kg visokog znanja i kondicije. Sa tom sirinom u struku skija ce se lepo snaci i po svezem mekom snegu ali ona generalno nije za duboki sneg.

    Ako volis brzinu i carving still skijanja bices zadovoljan ali i umoran na kraju dana.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •