Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 67

Tema: Pomoc oko izbora ski opreme - svega :D

  1. #11
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Nisam ja lud da dam 800 ojra za skije.(mislim jesam, ali nemam)
    Moje su bile od tada prosle sezone za 400 ojra sa sve transportom do Beca iz Nemacke.
    Vidi sajt www.snow-how.de , tu imas proslogodisnje modele na pravom popustu, a ne kao nase radnje za robu od pre par godina jedva spuste 20%.
    I sve radi savrseno, osim sto nemaju isporuku do BG, ali I bolje da se ne cimam sa carinom.
    Pozz

  2. #12
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Kod atomic pancerica imas model za sire stopalo.
    Pogledaj na njihovom sajtu gde kod svakog modela imas u opisu I sirinu stopala.
    Sto se jakni I pantalona tice imas beosport outlet u immocentru gde su jakne I lone od pre par sezona na snizenju.
    Pozz

  3. #13
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ako možeš uklopiti tzv. "boot fitting", možda će ti to biti najisplatljivije ulaganje. Imaš to i u BG, koliko kvalitetno, ne znam. Možda se jave neki koji imaju egzaktna iskustva, a imaš ponešto informacija i na forumu.

    Ne zaboravi prije svega na kakav namjenski šljem, "vunu" u čarapama i radne gaće.

    Srećno.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Ja sam probao boot fitting u Beogradu. Kod mene nije bila velika korekcija pa su iz druge postigli odgovarajuću korekciju. Vrlo su susretljivi i raspoloženi za saradnju. Cijena je 8000 dinara po satu. E to je sada malo upitno. Mislim da nije jeftino, ali obzirom da u okolini od 300km nema konkurencije ... A skijanje nikada nije ni bilo jeftina rekreacija.

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Uvek ima onih koji imaju pare da daju na takve stvari

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pre par godina je supruga koristila uslugu boot fittera u Konacima (sa zadnje strane ima neka renta & servis i rade fitting) - odradili su skroz korektno posao, radi se o fitovanju shella. Pominjali smo ga negde na forumu ranije..

    8000din/sat je preskupo, u Tinju sam bio kod profesionalnog bootfittera koji je poznat u čitavoj Evropi i sada se ne sećam tačno satnice ali misli da je oko 60EUR/h. Tako da nije čudno što su predusretljivi, za te pare

  7. #17
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Možda imaju neku ponudu pancerice + "prilagođavanje", pa da sveukupno vrijedi plaćenom. Svejedno, vrijedi razmisliti i provjeriti.

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja licno nikada ne bih davao pare na to... Doduse, ja nemam siroku nogu, lako mi se noga prilagodjava pancericama pa tako da nemam problema ali mislim da svako moze da nadje kalup za sebe... Ljudima je uglavnom problem sa vremenom, nemaju vremena da obidju i provaju sto vise modela, i da u svakom ostanu bar 15ak minuta... Takodje, uslovi u radnji i na skijanju nikako nisu isti...

  9. #19
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pre par godina je supruga koristila uslugu boot fittera u Konacima (sa zadnje strane ima neka renta & servis i rade fitting) - odradili su skroz korektno posao, radi se o fitovanju shella. Pominjali smo ga negde na forumu ranije..

    8000din/sat je preskupo, u Tinju sam bio kod profesionalnog bootfittera koji je poznat u čitavoj Evropi i sada se ne sećam tačno satnice ali misli da je oko 60EUR/h. Tako da nije čudno što su predusretljivi, za te pare
    Iste godine u Tinju kod istog fitera smo I wlad I ja bili samo je wlad bio smena pre mene.
    Elem cena je kod wlada bila 60 ojra I ne verujem da je preko pola sata trajalo, jer je I meni trajalo pola sata isto kao I kod wlada ulozak I meni plus neki jastucici iznad peta za jos bolje fiksiranje.(85ojra)

    Od tada malte ne ne moram ni da zakopcam pance, milina.
    Ali to ti je kod vrhunskog fitera koji to radi za Fra ski reprezentaciju I sve instruktore I ko zna za koga jos.
    I da, mora da se zakaze termin, uvek je pun.
    Cenkanje zaboravi, ja probao I ne pali, em ispao glup.
    Nevada se zove radnjica kod poste u visini aero gondole na 2100mnv.
    Poz

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hvala svima na pomoci, kupio sam ono najvaznije, pa da podelim sa vama sta sam uradio.

    Svi vasi saveti su bili na mestu i koristili su mi. Sto se tice pancerica za nas nogatije nije lako naci cipelu... Pored toga ocekivao sam vecu i bolju ponudu nasih prodavaca, posebno na sajmu. Ali sta je tu je...

    Od svih cipela koje sam probao na suvo najbolje mi je
    legao i impresionirao me Atomic Hawx. Atomic Hawx 110 nisam nasao ni blizu mom broju 30.5, Atomic Hawx 130 u broju koji sam nasao mi je bio knap, a i cena od preko 40 000 din me je obeshrabrila da se kockam... Hawx 130 odlicno naleze na stopalo i potkolenicu, cvrsto fitovanje ali udobno, verovatno debeo ulozak i gelom ispunjen jezik cine svoje.

    Sto se tice modela koje sam probao i zapamtio kao nesto sto mozete pogledati, a da je povoljno Rossignol Radical 100 ili 110 u Gori za 18 000 sto je odlicna ponuda.

    Fisher nista u mom broju od jacih fleksova sem vakuumfita, slicno sa ostalim brendovima.

    Nordica, izuzetno udobni i kvalitetni modeli, koji se lako oblace i skidaju.

    Dzoninho mi je bio od pomoci kako na forumu tako i uzivo oko kupovine.
    Na sajmu su u Saltu od negde izvukli par pari Nordica Transfire pancerica, starijih modela, po izuzetno povoljnim cenama, lepo su mi legle, pa sam se odlucio da ih kupim.

    Nordica Transfire r2
    http://www.evo.com/outlet/alpine-ski...nsfire-r2.aspx

    Dzoni mi je preporucio neke skije koje su ljudi kupovali kao ludi .
    Nordica Fire Arrow 74 172cm
    http://www.skijanje.hr/proizvodjaci/...12-13?id=24045

    Bez mnogo razmisljanja poslusao sam ga i kupio, iako nista nisam znao o tim skijama, sem da su sarene . Pancerice 15 000din, skije+vezovi 25 000 din.
    Mislim da sam novcano odlicno prosao. Generalno trazio sam nesto tvrdje pancerice i duze skije koje su vise veleslalomske, ali sam zadovaljan kupljenim.

    Sto se tice najvaznije stvari, skijanja, ako sve bude ok vec za desetak dana isterujem nove daske i cipele na stazu . Citam u testovima da nisu bas za brzinu i tvrdje skijanje, videcemo...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •