Strana 2 od 30 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #11
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Ja furam ovu skiju i prezadovoljan sam sa njom Sweet Daddy 2006/2007 procitaj recenziju i vidi dimenzije. Visok sam negde oko 190cm skija je dugacka 181 struk je 80mm. Uglavnom pise sve na ovom linku. Negde pishe da je big mountain negde freeride a negde all mountain a ja cu prokomentarisati da je sve od ovog U sustini poenta svega je da i sa 80 u struku savrsheno se ponasha u dubokom snegu...
    tako da ako se ne varam mozda bi mogao da probash sa ovom skijom
    Fischer Watea 78
    youtube

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Svaka skija radi posao, ali ovde pričamo o "finesama" i uživanju, neko uživa u laganoj vožnji, neko u argesivnoj, neko u brzoj, neko na stazi a drugi van nje. Naravno da će i 80mm da radi van staze (nekada su skije sa 75mm u struku bile freeride) ali od 100mm mnogo bolje - opet zavisi i od dubine snega, velika je razlika da li na tvrdu podlogu padne novih 10cm snega (u toj kombinaciji možeš i sa slalomskom skijom da uživaš van staze u pršiću) ili padne 30cm na mehku podlogu (od 50cm ). Treća stvar je i koliko provodiš dana na snegu godišnje, ako je to 7 dana u sezonu nema smisla kupovati 2 para skija, ali u konkretnom slučaju čovek koji je započeo temu ide nekoliko puta na skijanje i konvergira beskonačnosti , u tom slučaju 2 skije i to 2 "ekstrema".

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Veliki broj predloženih skija ću uzeti u obzir za ove druge off-piste daske koje planiram, s tim što bih opet pokušao da zaobiđem twin-tip varijante.

    Prvobitno sam misleći na all-mountain skije mislio na serije kakve su Blizzard Magnum, Nordica Hot Rod, Fischer Progressor, Volkl Unlimited AC, itd. Ideja mi je bila da budu te takozvane all-mountain serije ali ipak ne previše široke. Na osnovu iznesenih predloga definitivno ću da probam i te RC GS varijante. Tako ću imati prilike da osetim razliku između mojih mršavih skija (65mm), ovih rekreativnih verzija all-mountain do 80mm i RC verzija pre nego padne odluka.

    Biće ovo sezona testiranja... Vidimo se Gorane

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    JA bih dodao na sve to da skija mora da ima dobre kantove ako se vec skija na uredjenim stazama. Prosle godine staze su na Alpima bile bas tvrde ( koje bio video je svoji ocima), vestacki sneg je ucinio svoje sa kombinacijom veoma malim opadavinama a verovatno ce se tako i nastaviti ( mada se svi molimo da ne bude tako). A takodje sam za neki laksi model skija jer nema potrebe se maltretirati sa nekim tezim ili izuzetno tvrdim modelom, licno sam osetio na svojoj kozi ( moze recimo da se uzme u obzir Nordica Speedmashin XBI, malo jaci model za uredjene staze radijus 15, duzine 170 a pritom ima i titanijumsku plocu, mada nesto uzi struk nego sto ti zelis ali ces vec imati i free skiju tako da vredi razmisliti ). Bogami ti si na slatkim mukama

  5. #15
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    sta god da uzmes nemoj uzimati skiju sa sistem vezovima to je najveca glupost koju covjek moze uraditi prilikom kupovine ski opreme
    dobijes nizerazredni vez koi ne mozes upotrijebiti na nekoj drugoj skiji
    i druga stvar skije sa sistem vezovima su teske metricku tonu
    opste je poznato da dobar par vezova moze da podere lako 4 para skija
    sto se skija tice najbolje je oprobati prije kupovine ako za to imas sansu
    ja bih u svakom datom momentu uzeo polovne elan 999, lp105, xxl, spire, ili nesto u toj kategoriji sa dobri vezovima nego bilo koju allmountain glupost sa sistem vezovima novu za itu cijenu

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sto ljudi - sto ćudi, sto žena...

    Priča je potpuno individualna. U mom slučaju već duže vrijeme koristim 2 para i trenutno su to Dynastar Contact 09 (struk 67mm, 178cm, R 14m) i Scott Punisher (struk 90mm, 192cm, R 17m, TT). Od kad sam Salomon Gun (90mm) zamijenio Punisherom, drastično sam smanjio korištenje Dynastara kojeg koristim isključivo na početku dana kada su staze "pegla". Čim se krenu stvarati hrpice na stazi, prelazim na Punishera koji gazi po svemu (i po ledu!) kao da je uvijek ispod mene "pegla". Ako i odlučim da imam samo jedan par, to će biti Punisher (ili nešto vrlo slično).

    Razlika u širini stuka prilikom karvinga na uređenoj stazi se osjeti samo u prva 3-4 zavoja radi privikavanja. Ako je radijus skije dovoljno malen (17m ili manji), karving se vozi jednako bez obzira na širinu struka. Naravno, ovo ne vrijedi za one koji pod skijanjem podrazumjevaju heklanje sitnih zavoja po cijeli dan skijama radijusa 11 ili 12m.

    Usput, kod čika Pere (http://www.expertskier.com/) je u kategoriji "All Mountain Groomed" za skiju sezone 2011/12 izabran Elan Amphibio 82 XTi. Ko je može sebi priuštiti taj nema o izboru skija šta mnogo razmišljati. Nisam ih vozio, ali jesam Amphibio 14 i raniji Magfire 82 Ti, tako tu greške ne može biti.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ..ako pak hoces da budes karving zombi onda uzmi kakvu tigrastu ajkulu i klati se ljevo desno
    Uf, moram da reagujem, tigrastu ajkulu br.10 (168, 121-73-105) vozim dvije sezone i bez obzira u kakvu se klasu ona trpa izjavljujem da je skija dovoljno robusna za meko, mokro i neugaženo, ko voli da se klati može i to da radi a o puderu svjedoči link koji sam okačio prije 2 sezone, kome nije mrsko može potražiti u ranijim postovima. Ne poričem da sam pogrješio što ne uzeh 175.
    No hard feelings

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Uf, moram da reagujem, tigrastu ajkulu br.10 (168, 121-73-105) vozim dvije sezone i bez obzira u kakvu se klasu ona trpa izjavljujem da je skija dovoljno robusna za meko, mokro i neugaženo...
    Samo da znaš da se po Banjoj LuKi priča za pojedince da od kad su stali na Ajkulu da od tada druge skije ne smatraju skijama.

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ma jesu slatke muke ali bio sam sigurniji u to kakvu skiju hoću pre otvaranja ove teme Ali sviđaju mi se ovde izneta razmišljanja i predlozi. Na osnovu toga sam sada promenio kriterijume za daske kakve želim:
    • S obzirom da ću imati i par za van staze pre ili kasnije, nadam se pre, definitivno ću ići na uže nego onih 78-84 koliko sam inicijalno definisao. Ići ću na otprilike 70-80, pristojne skije 65 u struku već imam.
    • Da ne bude meka skija, već ipak koliko toliko tvrđa koja će obezbediti stabilnost pri nekim većim brzinama. Pri tome ne mislim na brzine koje se postižu na Super G-u , daleko sam ja od toga.
    • Hibridni profil (kamber sa roker vrhom) nije neophodan, osim ako mi se stvarno ne svidi osećaj na takvom nekom modelu.
    • I poslednje ali ne najmanje bitno, baš naprotiv, da uživam u vožnji, a to ću već ispitati iskustveno. Samo da me renta ove sezone ne izađe koliko par pristojnih skija
    U suštini testiranjem ću pokušati da otkrijem da li mi bolje za ovu namenu paše nešto što je "komercijalna" race daska (npr. neka Fischer RC4 varijanta) ili nešto tipa Nordica Hot Rod, Volkl AC30/RTM, Fischer Progressor 800/900...

    Hvala svima na predlozima, deljenju ličnih iskustava i razmišljanjima na zadatu temu.

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @Flexon

    Šta su sistem vezovi? Znam za rental, ali sistem...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •