Strana 42 od 48 PrvaPrva ... 324041424344 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 411 do 420 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #411
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Pa jeste, u tom kraju je pala ta ledena kisa. Za drvece ne znam ali neki dalekovodi jesu pali. Inace na Staroj planini nije bio taj kijamet konkretno u selu Crni vrh je redovno stanje, jeste bilo kise ali od snega ni traga a i temperatura je u plusu. Takodje struja nije u prekidu. Ovo su informacije od juce...

  2. #412
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hvala puno.... videcemo vec kuda da krenemo ali mi je tu najblize definitivno,preko knjazevca mi se bas oduzi put nekako....

  3. #413
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ako ides iz pravca Beograda prema Nisu definitivno ce ti najbrze biti preko Cestobrodice. Ponavljam Cestobrodica je kao auto put, moze brzo da se tera. A ima i precica kod sela Zvezdan da bi zaobisao Zajecar :-) Naravno ovo vazi samo kada je kijamet, po lepom vremenu nema lepseg puta nego Svrljig - Kalna. Sta god da odlucis zelim ti sretan put i lep provod.

  4. #414
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    Cestobrodica jeste sredjena i to prilicno dobro. ali na putu paracin zajecar, nije samo cestobrodica problam. prolazi se kroz mnogo sela i tih 80 km tesko da moze da se prodje za manje od 50min, uz iole postovanja propisa, po lepo vremenu. s druge strane, cestobrodica je prevoj sa prilicnim usponom, pa i tu ne moze da se ide brze od 60-80km. ja sam ipak put bgd-nis-svrljig-kalna

  5. #415
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Govorimo o kijametu. Na Cestobrodici mozes da imas problem u prvih 20 min dok ne dodje mehanizacija. A prilicno su brzi i verzirani. Sa druge strane deonica Svrljig Kalna je problematicna jer ako krenes po snegu mozes mnogo duze da ostanes od jednog sata. Koliko ja znam taj put se jako retko cisti, ako se uopste cisti.

  6. #416
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2013
    Godina
    48
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Kakva je situacija sa stazama na SP? Hoce li biti skiopeninga? Osnezavanje?

    Ukoliko propadne skijanje ima li zainteresovanih za uspon na Midzor?

  7. #417
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    Po kijametu je glupo ici bilo kojim putem. Pre par i vise godina, krenuo sam iz zajecara za kop, dan posle kijameta. Cestobordica i Valakonjsko brdo su bili fenomenalno ociscene, bez snega na kolovozu. ali je zato ostatak puta bio sa snegom. put svrljig kalna se cisti i odrzava redovno. kada je lose vreme, pozovem policiju u svrljigu i pitam da li je put prohodan. inace, o stanju na putevima uvek pitam saobracajnu policiju, nikako ams.

  8. #418
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Beograd - Nis - Knjazevac - Stara Planina... Ovo je od nedelje snimak, pola sata pre nego je neki kombi uspeo da se zaglavi i napravi kolonu. Razumljivo ljudi su poceli da pljuju zato sto su cekali, ali ako je pola sata pre toga put bio apsolutno prohodan, znaci nije do zimske sluzbe... naravno da nisu mogli da ciste dok je kolona stajala... Mimoisao sam tri slepera cistaca...

    Put Beograd - Stara Planina

  9. #419
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    moje misljenje je da je snimak previse brz. pustio bih ga od svrljiga pa nadalje. na ovoj kombinaciji puta je najinteresantniji deo svrljig knjazevac, jer se prelazi preko tresibabe, koja zna zimi da bude malo gadna.

  10. #420
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2013
    Godina
    48
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Danas iz Nisa otisao do Sp i nazad. Put do vrha Tresibabe odlicno ociscen, pohvale. Od vrha tresibabe do Trgovista sneg na putu. Od Kalne do vrha kao i u svakom zimskom centru.

    U povratku je sve bilo cisto... a verujem da ce tako biti i narednih dana, jer nema u najavi ozbiljnih padavima.

    Sto se skijanja tice, snaze solidne, ali vetar na -14 na vrhu ubija.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •