Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Beosport-problem sa reklamacijom

  1. #1
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano Beosport-problem sa reklamacijom

    Rekoh da podelim sa vam svoje lose iskustvo sa Beosportom. Kod nih sam prosle godine uzeo pance Atomic Hawx 120, placene nesto oko 34-35000.

    Naime, pre neki dan, prilikom pakovanja skijaske opreme za odlaganje do naredne sezone, odlucih da jos jednom proverim da li su kopce na pancericama dobro zategnute. Tom prilikom ,na jednoj pancerici, donja kopca od one dve na listu, se nije zakopcavala kao ostale. Tj nije se cuo onaj "klik" prilikom zakopcavanja, vec je izgledalo kao da kopca ne moze da se zategne kako treba, vec postoji izvesni otpor. Nakon toga, uporedio sam levu i desnu pancericu i primetio da se pokrivila metalna snala, prisrafljena za plastiku, koja drzi kopcu.

    Bila je nedelja i resih da skoknem do Beosporta. Rekao sam prodavicma o cemu se radi, da sam pancericu kupio krajem januara prosle godine i da zelim da reklamiram kupljeni proizvod. Rekose mi da servis ne radi,ali da ostavim pance i da ce me neko u ponedeljak pozvati. Kako u ponedeljak ne dobih poziv, u utorak sam nazvao i prosledise me na servisera. On mi rece da ne moze da popravi kopcu, kao i de nema rezervnu da zamenu onu pokvarenu. I u fazonu garancija je istekla, jer je proslo vise od 6 meseci...Ali kao on je serviser, ne razume se u to. Ok, daj mi prodavca. Ovaj opet istu pricu, 6 meseci, bla bla...Rekoh "zemljace, prodavac je duzan u roku od dve godine da popravi proizvod ili ga zameni novim, ukoliko je kvar nastao kao greska u samom proizvodu, sto je ovde slucaj." Ovaj opet nije imao argumente, pa me prebaci na Sluzbu za reklamacije, gde me doceka izvesna Jasmina sa istom idiotskom pricom o garanciji i fiskalnom racunu od 6 meseci...Opet ubedjivanje o Zakonu o zastiti potrosaca i roku od dve godine u kojem su obavezni da poprave ili zamene prozvod...Na kraju je, ostavsi naravno bez argumenata, pristala da kontaktira pretpostavljene i javi mi odluku. opet nema nikoga dva dana, i pre sat vremena odlucih da ja pozovem. Dobih Jasminu. I krece dobro naucena prica "Mi nazalost ne mozemo da uvazimo reklamaciju, jer smo pogledali fotografije i zakljucili da je do krivljenja kopce doslo neadekvatnim rukovanjem" MOOOLIIIM??? Poceh da objasnjavam zeni da to nije automobil, kompjuter ili neka druga komplikovana, visokotehnoloska sprava, vec pancerica od plastike sa 4 metalne kopce. I da znam kako se ista koristi i ako nisam prosao obuku Kaze "ovde je primenjena ogromna sila i zato se kopca iskrivila". Pa nisam je maljem zartvarao ili nekim hidraulicnim uredjajem, nego svojom rukom, tj prstima!!! Ispadoh Hulk jbt Dzaba objasnjavanja, ona je naucila kao papagaj sta da kaze, a glas joj konstantno drhti jer zna da laze...I onda ponuda "mi nemamo tu original kopcu, ali mozemo da stavimo od druge pancerice, mada ce se razlikovati i to naravno o Vasem trosku ". Hahahahaha MA VAZIIII sestro, evo samo sto nisam pristao

    Uglavnom, rekoh ok, nema problema, ici cemo sa inspekcijom, pa cemo videti ko je u pravu. I na tome se zavrsi razgovor...

    Eto, tako to radi Beosport. Ali ceracemo se mi jos Znam da imam sva prava i odracu im kozu sa ledja ako budem mogao

    E da, da ne zaboravim. Kod njih smo moji prijatelji, porodica i ja u poslednjih pola godine postrosili prilicnu sumu novca (Atomic skije, Salomon pance, 2 Armani jakne, Armani pantalone, Spyder donji ves vise komada, stapovi, carape...) I oni sve to znaju. I na taj nacin postupaju sa musterijom. Srbija jbg

    idemo dalje. Javljam dalje korake i odluke advokata i sl

  2. #2
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Napisacu mail direktno i Atomicu uz sve ostalo

    Cisto da budu upoznati sa nacinom poslovanja njihovog distributera u Srbiji

  3. #3
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Vidi, ja sam imao problem davnih godina sa namestajem iz Simpa i prekoracenjem roka isporuke - umesto obecanih 7 dana, putovalo 46, a zakonski 45 i to poslali jeftiniju i POGRESNU garnituru! I prave se blesavi, pickaraju me, pricaju telegrafski i papagajski, pa sam i ja hteo kozu sa ledja da im oderem i tako sam i krenuo da radim...

    Samo napises PISMO, odes na salter ili kasu i das im za arhivu, da postpisu da su primili. Pre toga napisi mejl UPOZORENJA sa citiranjem clanova Zakona o zastiti potrosaca i samo ih podseti o ZAPRECENIM NOVCANIM KAZNAMA, kako za pravno tako i za fizicko lice - sefa poslovnice, itd.. Mejl prosledi u CC raznim inspekcijama, udruzenjima potrosaca, novinarima, sta god, samo pakuj.

    Da vidis kako ce kao bela lala da ti se jave i onda sve moze...

    Evo, ovakav je bio "start":

    "n/r direktoru objekta SIMPO,

    Svetonikolski trg broj 6

    11000 Beograd


    Postovana J***** G*****,

    obracam Vam se nakon naseg danasnjeg telefonskog razgovora, a u vezi sa nepostovanjem roka isporuke robe kupljene u salonu SIMPO, Svetonikolski trg 6, Beograd, tel. 011/26-25-640.

    Naime, garnitura PARISKA NOC, kupljena je u Vasem salonu dana 26.08.2008. godine sa rokom isporuke 45 dana.Taj rok je prosao, a sa sefom objekta (?), gospodjom Z***** P***** (izvinjavam se unapred gospodji Z**** ako prezime i radno mesto nije tacno!), dogovoreno da se rok isporuke prolongira do utorka, 14.10.2008.godine.Medjutim, danas kada se i ocekivala isporuka, Vi, gospodjo G*****, usmeno ste me obavestili da zbog "zadovoljstva kupca", zelite da pomerite rok isporuke za jos sedam dana, odnosno do ponedeljka, 20.10.2008 i da "ne brinem nista". Moram da Vam kazem da to ne dolazi u obzir i da na to kao nezadovoljan kupac NE PRISTAJEM.

    Za sada se nisam pismeno ni usmeno obratio ni Drustvu za zastitu potrosaca Srbije niti Republickoj trzisnoj inspekciji, jer jos uvek nemam razloga za to (rok istice sutra), ali verujte da cu morati jer je Vasa kuca, Simpo, preksila Zakon o zastiti potrosaca (2005), objavljenog u Sluzbenom Glasniku RS, broj 79/2005, tacka 6. clan 22., a na osnovu broja racuna 89498.

    Ovim putem Vas najlepse MOLIM da ispostujete naknadno dogovoreni rok isporuke, 14.10.2008. godine. U protivnom, pismeno cu obratiti kako Vasoj kuci, tako i nadleznom organu zbog mog prava na raskid ugovora, kao i na vracanje placenog iznosa i naknadu stete nastale Vasom krivicom."



    Sakrio sam imena da osobe ne izguglaju bzvz...
    E da, tada se zalila da su "mnogi drugi ljudi dobili ovaj mejl, a nije to bas bilo OK", a ja rekao "pa sledeci put dajte vasim zaposlenima vas mejl, da znaju kad ih neko pita, da ne moram da ga trazim na internetu ili da pisem vasim nadredjenima", ehehehehe!

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Srećno u borbi i istraj do kraja.


    Dobro je da si napisao ovde da znam da nikad ništa ne kupim tamo.

  5. #5
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Hvala momci

    Idemo lagano. Poslao sam vec neke mailove savetovalistima i inspekcijama. Poslacu i beosportu, cisto da ga imaju u arhivi, mada su vec verovatno svi upoznati sa tim...Videcemo

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Meni se prošle godine isto iskrivio taj deo ispod kopče, taj "lim" koji je zanitovan za plastiku od cipele - i nije mogla kopča da se zakopča dobro.
    Uzeo sam čekić i zakucao ga nazad - iskrivio skoro kako je i bilo (ne može do kraja)

    Iskreno, kada se meni to iskrivilo nisam ni pomislio da je problem do kopče / proizvođača (Nordica cipela inače) - kopče na cipelama ne moraju da se oštete samo "ručno" / upotrebom. U mom slučaju je 99% došlo usled nekog udarca, možeš da se sudariš sa cipelom o nešto, u skijanju, šetanju (zakačiš neki stub ili šta-ti-ja-znam) ili u ko zna kom scenariju.

    U mom slučaju mi deluje malo verovatno da se to iskrivi od ručne upotrebe, pre mi deluje da je to udareno kao što sam gore već rekao.

    Za tvoj slučaj ne znam, ali ako je u pitanju mehaničko oštećenje posle dosta skijanja ne verujem da bilo ko tu može da ti pomogne, pored toga što imaš garantni rok, uvek imaš i uslove garancije, ako dokažeš da je kopča "falična" onda OK, ali ako se samo iskrivila od upotrebe ne vidim razloga zašto bi neko prihvatio garanciju...

  7. #7
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ne moze covek ni za sta da garantuje,ali 99% sam siguran da nije doslo do mehanicnog ostecenja kopce i da je to bio razlog krivljenja. Kopca deluje normalno,nigde ona sama nije pokrivljena,vec samo taj metalni deo kojim je kopca pricvrscena za plastiku. Uopste se nije primecivalo na prvi pogled da je bilo sta pokrivljeno. Tek kad sam stavio jednu cipelu pored druge,primetio sam da.je taj deo iskrivljen tj odvojen od plastike. Ocigledno je da se pokrivila od natezanja tj zakopcavanja. Nikakv udarac nije mogao tako da je pokrivi. Do deformacije je 99% doslo jer taj deo nije izdrzao silu kojom se kopca zateze...

    Nije mene samo ovo iznerviralo tj nekvalitet robe. Ore svega me razocarao stav ljudi iz Beosporta (konkretno te Jasmine) koja je prvo isla na blef pokusavajici da me uveri kako garancija vazi samo 6 meseci. Na osnovu toga bi 90% ljudi odustalo od svega. I oni na to racunaju. Kad sam ipak izgurao istinu o garanciji od 24 meseca,isli su na dalje na to da dam ostavio pancerice u servis, na popravku,sto nije tacno jer sam ih ostavio prodavcu za reklamaciju i to mu naglasio,a ovaj mi je rekao da serviser ne radi i da ce me zvati u ponedeljak. Na kraju su usledile izmisljotine o upotrebi prekomerne sile i td. Sto je najgore,ja sam racunao da ce mi prosto zameniti taj deo,koji bih cak i sam platio (jer on ne moze da kosta vise od 15-20e) da ne bi komplikovali stvari,ali kad su mi rekli da nemaju deo i da ovaj ne mogu da poprave,i nakon bezobraznog stava,bez i malo zelje da mi izadju u susret i rese problem,sada cemo ici drugim putem...

  8. #8
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Šta bi na kraju sa kopcom? Reseno ili nije reseno? I na koji način?

  9. #9
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Reseno. Stigla kopca i zamenjena,bez naknade. Doduse,nije ofarbana kao originalna,vec metalna odnosno srebrna,ali nema veze. Nisam hteo da cepidlacim

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hm, nedavno je izasao novi Zakon o zastiti potrosaca. Pa su neke stvari mnogo bolje tj. po prvi put zakonski definisane. Treba znati svoja prava kao kupca, jer cesto ni prodavci ne znaju koja su vasa prava i njihove obaveze.

    Na primer po novom zakonu prodavac nema pravo da popravlja nesto sto je kupljeno pre 6 meseci, vec mora da vam obezbedi novo:
    Popravka samo ako potrošač dozvoli

    U prvih šest meseci od kupovine roba će moći da se popravlja samo uz izričito odobrenje potrošača. Ukoliko je nezadovoljan, moći će da bira između popravke i zamene nekog proizvoda, a trgovac neće smeti svojevoljno i bez izričitog odobrenja potrošača robu da pošalje u servis. Na primer, ako je potrošač u reklamacionom listu napisao da traži nove patike ili cipele (pod uslovom da je reklamacija prihvaćena) trgovac će morati da mu omogući zamenu za neki drugi par obuće. Ukoliko uradi nešto suprotno zahtevu kupca, tržišna inspekcija će moći da ga kazni.
    Zatim vam vise ne treba ambalaza za reklamaciju. Prodavac mora da vam se javi u roku od 8 dana kada mu redate predmet na reklamaciju, a da resi reklamaciju u roku od 15 dana. Ukinute su sudske takse ako hocete da tuzite prodavca itd... Sve te nove odredbe i ceo zakon:
    http://www.informisanje.info/2014/09...iti-potrosaca/

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •