Strana 34 od 43 PrvaPrva ... 243233343536 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 331 do 340 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #331
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ovo ti je i moja preporuka: 3d Nass i 2d Obertauern. Idealna kombinacija!

    PS: Do Obera ne moraš da plaćaš tunel. Izađeš neposredno pre naplatne rampe i do Obertauerna popneš sa južne strane.

  2. #332
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    S obzirom na visoke cijene ski pass-a, zar ne bi bilo logičnije (i jeftinije) sa petodnevnim TopSki pass-om iz Nassfeld-a obići Katschberg, Turracher, Gerlitzen, Moelltaler glečer, Bad Kleinkircheim ili Mallnitz? Sva spomenuta su manje od sat vožnje od Villach-a. Moja sugestija je smještaj uz Villach i metoda "koliko dana - toliko skijališta".

    P.S. Staze na Turracheru, Gerlitzenu i Katschbergu su mi draže od staza Nassfelda i Bad Kleinkircheima.

  3. #333
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    U pravu si ako gledaš samo cenu ski pass-a. No, ako gledamo cenu ski dana (put, smeštaj, klopa itd) šteta je traćiti dane na Gerlitzen, Katschberg, pa čak i BKK. Možda jednom, da se vidi i stekne sopstveni utisak...

  4. #334
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ispade da sam protraćio nekoliko stotina dana skijanja do sada. Sreća pa smo svi različiti.

    Po pitanju ukupne cijene, pored Villach-a se može naći smještaj za 10€ po osobi (bazen i wi-fi uključen u cijenu), dizel je u Austriji 0,95€ po litri, a ako se ide preko Ljubelja ne plaća se prolaz kroz Karavanke i Austrijska vinjeta.

  5. #335
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    U pravu si... radi se o pitanjima ličnog senzibiliteta, a to je klizav teren.

    Sa moje tačke gledišta, za napredne rekreativce i bolje - stojim iza iznete ocene.

    PS: još bliže i brže je preko Kranjske Gore, a onda preko Podkorena (Filah i dalje) ili Tarviza (Nassfeld). Ne mora ni AUS (jeftina) vinjeta .

  6. #336
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Drugari, hvala puno na svetima i razgovoru koju ste započeli, nema konstruktivne diskusije bez sukobljenih mišljenja, pa i u slučaju kada su mišljenja subjektiva i oba u pravu kao sad... mnogo korisnih informacija !

    @Rossignol 8s
    Uh, super smeštaj i povoljan, nažalost bukiran do sredine marta. Ali definitivno pamtim ovaj link, za neki drugi put ili kasnije u sezoni ! Ako imaš još neku ovakvu sugestiju salji, pošto na booking .com ne pronalazim ništa povoljno za kraj februara (znam špic sezone).

    @sev
    Kada si rekao 3 dana Nassf, 2 dana Obertauern, da li si ti ostajao u istom smeštaju u okolini Nassfelda pa putovao kolima do Obertauerna ili si tamo posebno bukirao smeštaj ? Da li si uzimao poseban ski pass za Obertauern ili moze da se kombinuje sa 5-dnevnim top ski passom za tu regiju ?

    @stekan
    Uhhh meni ta opcija odlično zvuči, samo nisam siguran da će biti moguća za dogovoriti ako nas bude išlo 5-6.

    Gde se kupuje TopSki pass za celu oblast pretpostavljam Koruške, nisam uspeo da ga nađem na ovom cenovniku:
    http://www.nassfeld.at/en/aktiv/skif...ehrtageskarten
    ?

    Imaš li neku sugestiju za smeštaj u Villach-u i okolini ?

  7. #337
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    @stekan
    Uhhh meni ta opcija odlično zvuči, samo nisam siguran da će biti moguća za dogovoriti ako nas bude išlo 5-6.

    Gde se kupuje TopSki pass za celu oblast pretpostavljam Koruške, nisam uspeo da ga nađem na ovom cenovniku:
    http://www.nassfeld.at/en/aktiv/skif...ehrtageskarten
    ?

    Imaš li neku sugestiju za smeštaj u Villach-u i okolini ?
    Ima i 6-tokrevetnih apartmana, a postoji i transport sa 7 sjedišta. Uz Villach imaš dva jezera (Ossiacher i Faaker) koja su ljeti njihovo more iz uz njih je sagrađeno hrpa hotela i apartmana. Zimi je sve to prazno i može se pronaći cijena koju spomenuh.

    TopSki pass prodaju sva skijališta u Koruškoj i istočnom Tirolu, ali se mora naglasiti da hoćeš TopSki inače dobiješ pass samo za to skijalište. Na nekim skijalištima (Turracher) ne postoji njihov ski pass, već prodaju samo TopSki. Cijene potraži na http://www.topskipass.at/.

  8. #338
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Drugari, hvala puno na svetima i razgovoru koju ste započeli, nema konstruktivne diskusije bez sukobljenih mišljenja, pa i u slučaju kada su mišljenja subjektiva i oba u pravu kao sad... mnogo korisnih informacija !

    @Rossignol 8s
    Uh, super smeštaj i povoljan, nažalost bukiran do sredine marta. Ali definitivno pamtim ovaj link, za neki drugi put ili kasnije u sezoni ! Ako imaš još neku ovakvu sugestiju salji, pošto na booking .com ne pronalazim ništa povoljno za kraj februara (znam špic sezone).

    @sev
    Kada si rekao 3 dana Nassf, 2 dana Obertauern, da li si ti ostajao u istom smeštaju u okolini Nassfelda pa putovao kolima do Obertauerna ili si tamo posebno bukirao smeštaj ? Da li si uzimao poseban ski pass za Obertauern ili moze da se kombinuje sa 5-dnevnim top ski passom za tu regiju ?

    @stekan
    Uhhh meni ta opcija odlično zvuči, samo nisam siguran da će biti moguća za dogovoriti ako nas bude išlo 5-6.

    Gde se kupuje TopSki pass za celu oblast pretpostavljam Koruške, nisam uspeo da ga nađem na ovom cenovniku:
    http://www.nassfeld.at/en/aktiv/skif...ehrtageskarten
    ?

    Imaš li neku sugestiju za smeštaj u Villach-u i okolini ?
    Sinisa, prosle godine smo bili ovde:
    http://www.ferienwohnung-plozner.at/

    isto sam hteo i ove godine, ali su bili puni, pa su poslali mailove svojim komsijama i u roku od 2-3 dana sam dobio nekoliko mailova sa ponudom za smestaj. Seosko komsijska saradnja i pomaganje za primer!
    Sto se tice kombinacije Nassfeld-Obertauern, nerealno je da se budes smesten u blizini Nassf pa da se putuje za Ober, po gruboj proceni treba sigurno 1.5h voznje u jednom pravcu.
    Ako ides Stekanovu varijantu, dobro razmisli gde ces uzeti smestaj.
    Izmenio/la Rossignol 8s; 10.02.2016 u 08:45.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  9. #339
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Sto se pitanja upucenog meni tiče: poseban smeštaj (dakle selidba ), poseban ski-pass.

  10. #340
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Mali offtopic: mesto Nassfeld je gore u planini (pored Nassfeld mestašca postoji i Sonnleitn i one grupice kuća pri dnu Millenium Expressa) na prevoju između Austrije i Italije (postoji i smeštaj na IT strani i od smeštaja ima 100 metara do prvog tanjira koji kreće sa same granice). Odatle je i krenulo skijalište (pre gondole) zato su i brojevi žica mali (npr 1 ). Druga je stvar što se većina ljudi smešta u podnožje (Tropolach) ili prema Hermagoru. Poređenje bi bilo kao smeštaj u centru Kopaonika i u Brzeću / vikend naselju - kada bude postojala gondola

    Zdravo svima, Jel biste preporucili smestaj i
    Kako izgleda to mesto, ili je to samo skup par kucica/hotela? Kako izlgeda put do tog mesta?

    Prvi put idem u Nassfeld, pa pokusavam da nadjem odgovarajuci smestaj. Isao bih u terminu od 1 januara, jel mislite da ce biti ogromna guzva? Hvala

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •