Strana 40 od 48 PrvaPrva ... 303839404142 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 391 do 400 od 479

Tema: Put do Stare planine

  1. #391
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Mirku veruju samo oni koji putuju autom jednom, eventualno dva puta, godišnje.

    @roman, ibane
    Kako da obeležiš drugačije od već postojećeg obeležavanja ako ljudi ne razlikuju znak za krivinu od znaka raskrsnicu? Jedino semafor da se postavi Ili neka svetleća upozorenja (koja opet mogu da ometaju). To da li je pravo (za Janju) makadamski put ili ne, nema veze, na tom mestu se jasno skreće, znači daje se pokazivač pravca i skrene. Ne kažem da ne treba pokušati ali je uvek lakše prebacivati odgovornost na druge umesto krenuti od sebe.

  2. #392
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Definitivno je obelezeno lose !
    Znate li koliko je njih do sada sletelo na tom mestu,a tek koliko je njih bilo koji su se snasli i nastavili pravo ,medju njima i ja ,pre 3-4 god,jednog dana sa mecavom...Potrebno je staviti jos neko upozorenje , tipa znaka >crna tacka< ili >opasnost na putu/tzv uzvicnik<

  3. #393
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Kao sto bi Bora Corba rekao: teoretski ljubav lepo zvuci, malcice je drugacije u praksi . Moze i drugacije da se sagleda situacija tj. da se postavi pitanje: zasto bas na tom mestu se desavaju takve stvari a na drugima ne? Definitvno postoji problem koji treba da se resi. A kako ce da se resi trebalo bi da odluce putari tj. strucnjaci koji se bave tom problematikom a na nama da skrenemo paznju da postoji problem. Po mom nekom skromnom misljenju a i po misljenju @kilimaker mislim da je lose obelezeno. Postoji znak ali je mali i tek je na mostu. Ispred je znak za SS i Staru planinu pa se i od njega ne vidi bas najbolje a i ima neko siprazje i nisko drvece. Mislim da bi bilo bolje da se stavi veci znak za skretnje i to ispred table za SS i Staru planinu. Osim toga pise Pl.dom B.Zub i strelica sto je po meni malo nesretno obelezeno. Mozda je bolje staviti skijaliste Stara planina ili Hotel Stara planina ili Jabucko ravniste .... Jeste da je gore planinarski dom ali retko ko ide do njega i retko ko zna gde je pa zna i to da zbuni.

  4. #394
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ma definitivno je lose obelezeno... ja znam gde je pa mi nije problem ali me je interesovalo kako je moguce da ne postoji znak upozorenja. Tek sa proslog proleca skapirao da znak postoji ali je nekako sakriven u tom granju. Takvo mesto treba obeleziti malko uocljivije...

  5. #395
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    da li je neko skoro prosao putem svrljig kalna?
    trebao bi u petak sa klincima na bz, a ne bi da idem okolo naokolo.....

  6. #396
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Imas na prethodnoj strani ja sam pisao da sam prosao tim putem u subotu.

  7. #397
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Exclamation Stanje puta Knjaževac Kalna



    Zbog velikog interesovanja domaćih , a sve više i stranih turista za stanje puta ka ski centru Stara planina, novinarska ekipa redakcije Stara planina INfo odlučila je da snimi celu deonicu puta ka ski centru Stara planina.


    Turisti će od sada moći da vide kako izgleda put iz pravca Knjaževca i Svrljiga do Kalne, kao i put od Kalne do Ski centra na Staroj planini.

    Nakon što pregledate sve snimke možete se odlučiti kojim putem želite na Staru planinu.Takođe možete videti eventualna kritična mesta, rupe i potencijalno opasne krivine i sli.

    Snimanje smo počeli od raskrsnice (Kružnog toka ) u Knjaževcu.Izabrali smo ovo mesto jer je to ukrštanje puta kojima najćešće dolaze turisti , iz pravca Sokobanje i Niša.Nešto niže je druga raskrsnica odakle se uključuju putnici iz pravca Zaječara odnosno putnog pravca Paraćin.Deonica puta Knjaževac Kalna iznosi nešto manje od 30 km, a ako vozite propisanom brzinom i poštujete uslove puta do Kalne Vam treba nesto više od 30 minuta.Poseban savet vozačima iz Vojvodine i onima koji nisu navikli na krivine, da je deo puta kroz klisuru Korenatac (na 25 minutu snimka) pun veoma uzak i pun oštrih krivina, a zbog nepostojanje zaštitne mreže veoma su česti odroni na putu.Vozaćima se savetuje da poštuju signalizaciju i posebno obrate pažnju na sporedne puteve iz kojih veoma ćesto izleti neki neosvetlejn ili neobeležnem kamion ili traktor sa peskom ili drvima.

    U nastavku teksta pogledajte Stanje puta Knjaževac Kalna, a sutra Vas očekuje snimak puta Svrljig Kalna.Narednih dana možete pogledati i snimak deonice puta Kalna – Stara planina.

    Detaljnije ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  8. #398
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2013
    Godina
    48
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Dragi skijasi,

    Kako se nova sezona blizi red je da postavimo i mozda najbitnije pitanje. Da li je nesto uradjeno po pitanju putne infrastrukture?

    Iskustvo od prosle godine:
    1. Pirot - Kalna prosecno lose, ali podnosljivo i po snegu.
    2. Svrljig Kalna po snegu ni u ludilu, po suvom je ok. Znam da su tamo blizu Kalne napravili dosta dobar put, rupe su pokrpljene.
    3. Knjazevac - Kalna moj izbor ukoliko bude snega.

    Any news?

  9. #399
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2012
    Godina
    52
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Samo se drzi puta Paracin-Zajecar-Knjazevac-Kalna pa na gore.Nemas boljeg puta ako ne ides iz Juzne Srbije.A ako ides onda Nis-Svrljig-Knjazevac-Kalna pa na gore.
    Ovde svako postavlja komentare iz svog ugla pa ljudima iz Centralne i Zapadne Srbije preporucuju razne puteve.A kada se onda uleti u nedodjiju kukanje.
    Pravac PR-ZA-KNJ se redovno cisti i put je uradjen nov sve do Zajecara a na dalje nije nov ali je ok.Sto je bitnije pokriven je svim mobilnim mrezama,pa i ako dodje do problema lako se resi.
    E sad ko to nezna ili ne ume da vozi van auto-puta ide do Nis-a a onda neka mu je Bog u pomoci......

  10. #400
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2013
    Godina
    48
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Hvala na odgovorima. Video sam da je put Paracin - Rtanj odlican, kao da nisam u Srbiji, ali nisam znao da je zavrshen skroz do Zajecara. Odlicno! Sve pohvale!

    Jos jednom, moj izbor za put do Stare planine iz Beograda za ski opening 2014
    Po snegu/padavinama: BGD - PN - ZA - Knjazevac - Kalna
    Po lepom vremenu: BGD - Nis - Svrljig - Kalna

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •