Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: ZERMATT-Matterhorn

Hibridni pregled

  1. #1
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    PS O dje si Milose, evo jel ti se svidjaju S13 (one narandjaste), odlicne tvrde, ali meni premale 26,5 (a fino mi treba neki 27,5) presle u suzama i bolu (i modrim palcevima) 15tak radnih dana dajem ih bud zasto
    S13 deluju opako, mada mislim da bi mi posle celog dana u njima bile pretvrde, 100 za flex mi je nekako gornja granica pod uslovom da mi dobro leze na nozi (sto je tacno za S i edge seriju). Inace meni i 28 jedva dovoljno, tako da na 26.5 mogu da zaboravim...

    P.S. Inace ako stignem pisem ti sutra detaljan komentar na Saas Fee pricu, ako ne kad se vratim sa skijanja posto sutra predvece idem u St. Luc na jedno 3 dana...
    Izmenio/la milos79; 13.03.2009 u 00:36.

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79 Pogledati poruku

    P.S. Inace ako stignem pisem ti sutra detaljan komentar na Saas Fee pricu, ako ne kad se vratim sa skijanja posto sutra predvece idem u St. Luc na jedno 3 dana...
    Ajd bas napisi, to je tvoj kraj. Nego St. Luc na putu za Saas bacih ceznutljiv pogled na tu stranu prema Val d'Anniviers, jos jedna destinacija koja stoji visoko na listi da bude posjecena; pogotovo Zinal, Vercorin....citava dolina ubila se za dobrog freeride-a, uzivaj majstore!!!. Tamo cu mozda pocetkom aprila, ako ne odem u Andermatt ili u Val d'Herens.
    Izmenio/la Sapa; 14.03.2009 u 09:47.

  3. #3
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Evo da privedem ovu pricu kraju.
    Cetvrti dan pravi Powder-day.Tokom noci napadalo izmedju 30 i 40 cm novog snega.Najavljuju suncan dan ali nista od toga.
    Tek negde posle podne prolomilo se i sunce tako da sam napokon imao priliku da slikam Matthorn.Vec sam mislio da cu kuci da se vratim samo sa razglednicama .

    Dan pocinje ponovo u 9:00 na zici.Jedina razlika je samo sto su ovog puta sasvim novi ljudi tu i sa sasvim drugacijim(citaj extremnijim) skijama.Lisci su to vidi im se po facama.Namirisali svezu snezinu i eto ih da meni ispred nosa poooru "brazdu".E pa nece moci,mislim si ja nesto
    Prodavac karata kad mu kazem da hocu dnevni pass,ponovo me pita da li sam vidio koje su staze otvorene.Ja naravno od silne zelje da se sto pre popnem gore nisam na to obratio paznju.Kad pogledah mapu imam sto i videti.
    Otvorene su samo staze na dnu skijalista oko 20% samog skijalista.Naravno ski-pass i dalje kosta 71chf.Na moje pitanje zasto,jel zbog vetra posto vidim da duva oko 40 kmh ali to i nije teko preterano(zice se zatvaraju tek preko 60 kmh),on odgovara da je velika opasnost od lavina te da je to pravi razlog.Hmmm!Tek posle nekog vremena sam shvatio na sta je mislio ali to ni priblizno nije bio razlog da se toliki deo skijalista blokira.
    Razocaranje vrhunsko ali sta cinit.Uzimam taj pass i penjem se gore.

    Gore loodilo nema 5cm sredjene staze,neki protestuju ali vecina tj. OGROMNA vecina se prepusta pravoj nedirnutoj divljini koju je planina u tom trenutku otkrila.
    Nema tu sta puno da se prica ima slika i par video zapisa koji ce bolje opisati situaciju.
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  4. #4
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Miniranje celog jednog dela skijalista.Interesantno je videti kako to rade.Idu odozdo prema gore i time pokrecu vise manjih lavinica.sve rade iz helikoptera.
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  5. #5
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Dva manja videa,nazalost kratka al nemeres pustit ljude da ti sve ispred nosa "uzoru"!

    http://www.youtube.com/watch?v=yusz3TifOqQ

    http://www.youtube.com/watch?v=4QaG22tguRE
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  6. #6
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Malo slika samog Matthorna.Jako ga je tesko za uslikati sa njegohivih 4478 metara zato sto je stalno u nekoj magli i oblacima.Ako Vam se ovo sve svidelo recite.Ima tu jos nesto materjala....
    Priložene slike Priložene slike
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  7. #7
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Svee je extra, i izvjestaj i slikee i sve. Samo da je bilo malo vise akcionih klipova, bilo bi bolje, al i ovako je ok.(Razumijem da si zurio da uhvatis sto vise powdera )

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •