Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: kantne

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2007
    Godina
    45
    Poruke
    23

    Podrazumevano kantne

    nashao sam ovde i na drugim forumima nekoliko tema u vezi kantni ,mene konkretno zanima koliko knatna treba da bude debela gledajuci skiju sa strane .tj kolika joj je visina? i koliko debela kantna je prihvatljiva za polovnu skiju

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Postavio si odlicno pitanje. Skoro postavih jedan post koji je govorio o mom losem iskustvu sa jednim prodavcem kada sam dao mnogooooo para za skiju koja je bila "kao nova" po njegovim recima. Naravno ime prodavca nije bitno, bitno je prilikom kupovine obratiti paznju na to sto si pisao jer vidim da su mnogi to poceli raditi- umesto ostrenja skije malo sa boka i malo odozdo(slajfovanje), pojedini strani ski rentali poceleli su ostriti skiju tako sto su je vise slajfovali odozdo a manje sa boka. Rezultat je da ti kupis polovnu skiju koja ima 1.8mm kante kad je pogledas odozdo(sto gleda 80 % ljudi, ne obracajuci paznju na visinu o kojoj ti pricas), a kad pogledas sa strane skiju vidis da ima 0.1-0.2mm visine kante ispod veza, i do 0.5mm na krajevima skije. Sto znaci da na sredini skije imas jedno 0.1mm plastike. Rezultat- VOZIS 5 DANA I VISE NE MOZES DA JE OSTRIS jer na narednom slajfovanju tj ravnanju podloge masina ce ti skinuti svu plastiku!

    Ja cu ti reci koliko tacno moja nova skija ima kante i to izmosi 2x2mm.

    Po meni ne bi bilo prihvatljivo nista ispod 1.5mm po visini, i mozda 1.3-1.5mm po debljini kad pogledas odozdo.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2007
    Godina
    45
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    e bas to me je zanimalo , ponudu koju sam dobio za skiju koja izgleda kao iz radnje kantne od dole 2 mm ali sa strane, prvo nejednako a ispod veza oko1mm

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    bezi od toga

  5. #5
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    I na novoj skiji je ispod veza tanja kantna. Odeš u radnju i pogledaš novu skiju, pa onda znaš kako kantna treba da izgleda.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Na mojoj novoj skiji kantna je svugde ista i iznosi 2x2mm i ne znam razlog zasto bi kanta na sredini bila "niza". Moze da se desi i na novoj da ispod veza bude tanja, tj da prilikom prvih brusenja masina vise skine na sredini jer je debljina skije tu najveca pa je pritisni valjak za nijansu vise optereti ako to upste ima logike, ali to je verujem zanemarljivo tipa 0.1mm a mozda i manje..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •