Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: futrola uz ranac za ski opremu?

  1. #1
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Question futrola uz ranac za ski opremu?

    zdravo svima,

    nedavno sam pazario ranac za ski opremu.

    ranac je Nordica Team Backpack dimenzija 54X64X18(26)CM.

    poseban razlog za kupovinu ranca? dosadilo mi je da teglim ski cipele u posebnoj torbi, skije u posebnoj torbi, garderobu u posebnoj torbi ili rancu a uz sve to da gledam klinca od 4 godine i da njemu dam ruku (osamnaestu ) kada je potrebno.
    ideja je bila da u jedan ranac (išao na ski vikend ili na 7 dana) smestim sve stvari koje nosim na skijanje uključujući ski cipele, kacigu, garderobu,... I u tome sam uspeo. proba izvršena, investicija opravdana.

    ovaj ranac to omogućava jer ima bočne džepove za ski cipele i centralno ima veliki deo za sve ostale stvari.

    skije naravno ostaju u svojoj posebnoj torbi kao i do sada.

    međutim, nisam siguran čemu služi futrola koja ide uz ranac. čista radoznalost me vuče da potražim odgovor na ovom forumu s obzirom da sam tražio po netu ali nigde opisa ovog dodatka. nije da futroli neću naći namenu, ali me živo kopka već 3 nedelje čemu ova mirođija služi.

    ako imate ideju čemu služi javite.
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Za stapove? Sondu za lavinu?
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Za stapove? Sondu za lavinu?
    Za stapove? Mislim da ne. Cak i u slučaju da se baas potrudim ne bih mogao da smestim stap unutra a 2 tek nikako.

    Za sondu? Nisam siguran.

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Teleskopski stap za vasu selfi video gopro masinu ?

    Nego da te pitam, mislis da ovakav ranac ima ozbiljnu prednost u odnosu na dve zasebene torbe ?

    Deluje mi kao dobra stvar za vikend skijanje, ono drzis ga zapakovanog i spremnog i kada se ukaze prilika, samo se lansiras ka skijalistu bez pakovanja. U svim ostalim varijantama ne vidim prednost. Ogranicen si prostorom, ogranicen dimenzijama. Ako hoces da nosis pance u torbi moras da vuces i ceo ranac sa stvarima...

    Koliko kosta ?

  5. #5
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Teleskopski stap za vasu selfi video gopro masinu ?

    Nego da te pitam, mislis da ovakav ranac ima ozbiljnu prednost u odnosu na dve zasebene torbe ?

    Deluje mi kao dobra stvar za vikend skijanje, ono drzis ga zapakovanog i spremnog i kada se ukaze prilika, samo se lansiras ka skijalistu bez pakovanja. U svim ostalim varijantama ne vidim prednost. Ogranicen si prostorom, ogranicen dimenzijama. Ako hoces da nosis pance u torbi moras da vuces i ceo ranac sa stvarima...

    Koliko kosta ?
    Zdravo Siniša,

    Teleskopski štap? nisam na to pomislio. nemam kameru. ali mislim da to nije tako osetljiva oprema da bi se čuvala u tvrdoj futroli.

    Prednost ovog ranca je ta što mogu da smestim unutra svu garderobu i opremu za 7 dana skijanja. nije mali. naprotiv, poseduje mogućnost proširenja prostora jednostavnim otvaranjem 2 rajsferšlusa sa prednje strane ranca.

    ranac na leđa, torba sa skijama u jednoj ruci. druga ruka slobodna da držim klinca za ruku dok hodamo od parkinga do smeštaja.

    ranac poseduje mesta za koja je moguće karabinjerima zakačiti dodatnu torbu/torbicu (u slučaju da je potrebno još nešto poneti a ne staje u ranac).

    do sada sam nosio u jednoj ruci torbu sa ski cipelama, torba sa skijama preko ramena, a u drugoj ruci kofer.

    ovaj ranac je u tom smislu opravdao investiciju od 45 eur (što bi Stekan rekao europskih dukata).

    torba za ski cipele u međuvremenu prodata.

    zapakovan spreman ranac ne mogu da držim u stanu jer zauzima mnogo mesta kada je zapakovan. ali zato mogu da ga zapakujem za 20 min.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano



    Ovo za gopro teleskopski stap sam rekao vise onako u sali. Jer ne znam za sta bi drugo mogao da se koristi. Mozda za planinarske stapove oni se mogu skratiti.

    Hm, svakako da taj ranac ima smisla. Da me svrbe pare razmislio bi ozbiljno, deluje mi zgodno za krace skijanje. Ne mogu sa slike da ocenim koliko je velik ranac. Lako se zimi popuni prostor u torbama, samo ski jakna+pantalone i ako se nosi duplikat zauzmu mnogo mesta.

    Ja pancerice i torbu nabacim na rame, ski torbu u ruke. I nije problem, sem kada moras da udjes u lift .

  7. #7
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Obecavam da ću, kad zapakujem ranac ( biće to pocetkom decembra ), napraviti vise fotografija kako bi stekli utisak koje je veličine.

  8. #8
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ako je ovo skijaski ranac ,onda je futrola za teleskopske stapove . Ako ranac nije namijenjen iskljucivo skijasima vec si ga kupio u nekoj on line radnji ili nekoj specijalizovanoj prodavnici outdoor opreme , onda je futrola za stap za ribolov ili planinarski stap.

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku


    Ja pancerice i torbu nabacim na rame, ski torbu u ruke. I nije problem, sem kada moras da udjes u lift .

    Kad krećem od kuće, pancerice idu u torbu koju sam kupio u intersportu. Nije klasična trapezasta za ski cipele već četvrtasta pa u nju staju i cipele i kaciga i sve mekano (čarape, aktivni veš, rukavice, naočare, fantomka...). Pantalone idu u drugu, klasičnu torbu sa ostalom odećom a jakna... Pa nosim je na sebi. Skije sa štapovima u torbu za skije pa to na rame, torba sa cipelama na drugo rame, druga torba u ruku i pešice niz stepenice. Mali lift...
    To sve ako idem sam. Ako idem sa familijom onda još jedna veća torba a od ove godine moram da kupim još jednu torbu za cipele. Gospođa se ponovila pancericama.
    Sreća auto mi ima veliki gepek...

  10. #10
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Posto je Nordica Team Backpack to znaci da je takmicarska pa je moguce da je ovo za busilicu za kapije . U svakom slucaju mozes da nadjes neku drugu namenu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •