Strana 5 od 14 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 134

Tema: Fitovanje pancerice - Bootfiting

  1. #41
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    BootDoc uložaka ima gomila različitih, od onih koji se uzmu i ubace do onih koji se oblikuju po stopalu i koju koriste fitteri da naprave custom footbed...

  2. #42
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    Znam,mozda se nisam lepo izrazio,pokusao sam da kazem coveku da je ovaj plasticni deo sastavni deo shella a da ulozak ide u liner,mislio sam da covek mozda nije pogresio i stavljao plastiku u liner pa mi nije bilo jasno kako je mogao tako da skija...
    Ma razumio sam te , sve ok . Nego, kada je ovaj plasticni dio u pancerici meni je ona tijesna. Izbacio sam ga i stavio samo ove uloske, dovoljno su mi podigli petu a cizma mi je udobna.

  3. #43
    Junior Member white-racer avatar
    Datum registracije
    20.02.2014
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Поштовани другари,читајући ове ваше постове дошао сам мало у недоумицу око ових уложака.Моје питање је,да ли у Београду неко ради унутрашње чизме са пеном и анатомске улошке.И ако познајете некога ко је то радио,каква су му искуства.

  4. #44
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od white-racer Pogledati poruku
    Поштовани другари,читајући ове ваше постове дошао сам мало у недоумицу око ових уложака.Моје питање је,да ли у Београду неко ради унутрашње чизме са пеном и анатомске улошке.И ако познајете некога ко је то радио,каква су му искуства.
    Proveri u Beosport-u, u Sava Centru.....

  5. #45
    Junior Member black-ski avatar
    Datum registracije
    12.02.2014
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Da li je neko bio u Beosportu , kako to izgleda. I ja sam cuo o tome pricao je Dusko Korac u jednoj od emisija.

  6. #46
    Junior Member white-racer avatar
    Datum registracije
    20.02.2014
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Отишао сам до беоспорт-а у сава центру и изненадио сам се,имају свашта што се тиче боотфитинга.Момци су на располагању сваком и у свако доба.Имају производе фирми за фитовање boot doc од анатомских уложака,материјала за фитовање,унутрашњих чизми које се обликују по нози(пена).А имају и sidas како анатомске улошке,тако и унутрашње чизме са термо геловима.Раде и услуге ширења,брушења на шкољкама панцерица.Цене су шаролике зависи шта трба урадити и каква је мука.

  7. #47
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Ja sam kod njih radio širenje pancerice. Dobro rade, ali nisu nimalo jeftini. Pohvala je što je naknadna korekcija potpuno besplatna.

  8. #48
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Upravo sam pazario nove pancerice pa da podelim "bootfitting" iskustvo sa ostrva. Inace je radila bootfitter-ka Anja, verovatno jedna od retkih zena koja se bavi ovim poslom.


    Poceli smo sa osnovnim detaljima, tezina, visina, godine, znanje i stil skijanja, povrede stare i nove, postojeca oprema, problemi sa skijanjem...

    Nastavili sa pregledanjem stopala, skocnog zgloba, kolena, geometrije nogu, pokretljivosti zglobova (kaze veoma bitno zbog flex-a) i na kraju merenjem i premeravanjem stopala uzduz i popreko. Dobra vest, geometrija noge je dobra, pokretljivost zglobova zacudjujuce dobra s obzirom na razna istegnuca ligamenata u stara dobra vremena, model starih cipela prilicno odgovarajuci ali losa vest, cipele su mi broj vece!!!

    Na kraju je izbor bio izmedju 2 modela, koji su mi i ponudjeni prvi, Head Vector 105 i Salomon X Pro 100. Provera velicine bez uloska za obe a onda jedna na jednu, druga na drugu nogu i 15-ak minuta nosenja. Obe su delovale blago tesno i kratko a na kraju je poceo blagi grc u stopalu na kojem je bio Head tako da je ta otpala. Onda smo isli na razliciti flex, Anja je mislila da bih mogao da idem na 120 ali je cipela, iako ista serija, bila dosta uza tako da smo odustali od toga. U stvari siguran sam da se pecenjem (o tome na kraju) to moglo lepo rasiriti ali sam u glavi imao da je previse za mene. Onda odabir donjeg uloska (ne liner nego ono na sta gazis), koji bas daje dobar oslonac za stopalo, dodavanje sundjercica na nogu na mesta gde je bilo malo tesno, dobro zagrevanje celog uloska i blago zagrevanje pancerica i stajanje sledecih 10-ak minuta. Skinuh sve to i odjednom sve po meri. Sad cekam sledecu nedelju da ih probam na ski traci.

    E sad o pecenju, cela skoljka moze da se dobro zagreje i na slican nacin oblikuje kao i ulozak. Logika Salomon-a je da se izabere tesno a onda prosiri, sto je suprotno Fischer-u gde se uzme malo vece pa vakumom smanjuje. Pitao sam za razliku, kaze da su razmisljali i o Fischer-u ali su masine jako skupe pa im se nebi isplatilo.

    U radnji imaju i ponudu za DaleBoot, kaze da je to super resenje za bas cudno oblikovane noge mada zahteva i dosta rada sa njihove strane pa sam siguran da nije najjeftinija opcija ali ako pomaze, "For everything else, there's MasterCard".

  9. #49
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Koja je cena tog zadovoljstva u Beosportu?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •