Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: 90 mm stoperi na 98mm skije pomoc

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    03.01.2013
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Nisam u mogucnosti da ih drzim u rukama. Jer je prijatelj iz Austrije to nasao na internetu. A cika google kaze kada ukucam te vezove na pojedinim sajtovima breaks 90-100mm.

  2. #12
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Nisam siguran ali mislim da je to JEDNA kocnica, nesrecno oznacena "90-100", da nikako nisu dve razlicite kocnice u pitanju... Ja sam nasao da je to LOOK oznaka za kocnicu "3P wide / 90-100 mm" za vez "NX 12 WIDE BK CHROME".

    Provericu kod kuce, ja imam feta kuci sa nx11 vezom, videcu koliko je siroka kocinza, skija je 88
    Izmenio/la macak011; 20.02.2014 u 10:02. Razlog: dodatak..

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    03.01.2013
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Nisam mislio da su dve razlicite kocnice naravno, neko da te kocnice mogu do 100mm. To je taj vez NX 12 BK CHROME WIDE 90mm.

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    To je to, merio sam kod mene - u opustenom stanju moj vez NX11 ima kocnicu koja je u tackama gde osa kraka kocnice sece ravan daske siroka VISE od 10cm...Nisam mogao bas precizno da izmerim jer su skije iznad krova automobila koji je u garazi, a ne radi mu akumulator :(

    Dakle, na tvom mestu, ja bih uzeo taj vez ali nikako skiju siru od 100mm i ne treba nista da radis vec da montiras vez. Sad, nisam siguran, mislim da se na takvu skiju uglavnom vezovi montiraju direktno na dasku, dakle bez neke ploce ali opet nisam 100% siguran, pa neka neko predlozi, jer u slucaju ploce kocnica ide na vecu relativnu visinu od daske, a kako se kraci kocnice sire ka svojim krajevima, dobija se jos vise mesta za siru skiju, pa eto, maj fajv sentc...

    Na Look sajtu lepo pise na francuskom:
    NX 12 WIDE BK CHROME
    La fixation NX12 Wide est destinée aux freeskieurs utilisant des skis de 100 mm maximum au patin. Elle offre une plage de réglage 3.5-12. Associée ? la butée Full Drive, la talonni?re NX offre un excellent confort d'utilisation en assurant maintien et sécurité

    Posto ne znam francuski, usluzno guglanje kaze sledece:
    "НКС 12 ВИДЕ БК ХРОМ
    Монтажа НКС12 Широк је за фреескиерс користе скије до 100 мм подлоге. Она нуди низ 3.5-12 подешавања. Ассоциатед? Пуна станица диск, талонни? поново НКС нуди одличну лакоћу коришћења пружањем подршке и сигурности"

    Uz prilicno zbunjujuci prevod, istaknuti deo sam razumeo
    Izmenio/la macak011; 21.02.2014 u 09:50. Razlog: dodatak..

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    03.01.2013
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Hvala na informaciji. Vez ide direktno na dasku bez ploce, to znam.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •