Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: HEXO+ i 360cam

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up HEXO+ i 360cam

    Pre jedno dve godine smo brat i ja diskutovali kako bi bilo dobro kada bi postojao quadrokopter (oktokopter i sl.) koji bi sam pratio putanju skijaša i snimao ga - "običan" nam nije delovao praktično za skijanje pošto onda mora da se angažuje čitava logistika .

    I nedavno se pojavilo upravo to:

    http://www.youtube.com/watch?v=sKy_Qa6lMU0

    ovo mi deluje kao budućnost snimanja rekreativaca isto - za relativno mali novac mogu da se naprave epic snimci

    Za HEXO+ naravno postoji GoPro mount za snimanje akcije, a alternativno može i da se odabere mount za 360cam koja isto izgleda veoma interesantna:

    http://www.youtube.com/watch?v=d93Ls7I_StQ

  2. #2
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Odlično! Sviđa mi se u kom smeru ide razvoj. Ne sumnjam da će kao i za sve cena u početku da bude masna ali šta da se radi. Svejedno će se za relativno male pare dobijati snimci za koje je do juče bio potreban snimatelj i helikopter. Jedini problem je ako se nenadano uleti u neku šumu
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #3
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Tadija: HEXO+ nije skup, ready to fly verzija je $600 što i nije neka velika cifra, najbolje bi bilo da ima da se iznajmi . Ne bi se čudio da (ako sada nema) u sledećoj verziji ubace sonar pa da zna da izbegava prepreke.

    @marsi: nisi ukačio poentu, takvih koptera ima mnogo, ali ovaj hexo je jedistven zato što nemaš daljinski za upravljanje - nego on sam leti i prati te - pogledaj demo snimak...

  5. #5
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Vidiš, nisam ni ulazio na kickstarter, mislio sam da kao i kod vecine crowd funding projekata u najboljem slučaju moze da se dobije majica ili ručak sa autorima
    Vec su podigli ~1mil $ od zatraženih 50k :O
    Ovo stvarno ima budućnost, @wlad, baš ste vizionari ti i brat
    Samo ja bih(da planiram da kupim) pričekao sa kupovinom, verujem da će serijska verzija ili sledeći model imati rešene neke probleme(autonomija-15 minuta je stvarno malo, a šta raditi sa onom skalamerijom kad se isprazni, sonar....)
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #6
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Zamisli samo da se omasovi pa kad pocne guzva u vazduhu i da se sudaraju ili zamisli samo stazu na kojoj iznad svakog leti po jedan ovakav . To ti je kao sto sad svi lice na teletabise jer svako na kacigi ima kamericu. Mada se meni licno vise svidja snimak tj. nacin snimanja ovih spravica nego snimak sa kacige u tzv. prvom licu. U prvom licu se obicno vide samo skije i staza a ovde se lepo vidi ceo skijas i okolina. Ona fora na stapu pa skijas samo sa jednom rukom je po meni bezveze za skijase jer niti skijas niti se snimas ljudski to moze kod bordera da prodje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •