Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 67

Tema: Pomoc oko izbora ski opreme - svega :D

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano Pomoc oko izbora ski opreme - svega :D

    Zdravo zivo skijasi ,

    skijao sam prethodne dve godine koristeci iznajmljenu/pozajmljenu opremu, doslo je vreme da nesto kupim, sajam je za neki dan, jos malo ce i sneg, pa mi treba vasa pomoc.

    Sta mi treba ? Sve od opreme .
    Ali da ne sirim temu, treba mi vas savet za ono najbitnije, a to su pancerice i skije.

    Dimenzije:
    Visok sam 190cm, Tezak 100kg, Stopalo ~30-31cm

    Skijam:
    Bez vecih problema sve u ponudi Jahorine i Kopaonika. Skijam po ceo dan. Dok me kondicija ne posalje kuci. Planiram bar 15-ak dana na planini ove zime (nekoliko produzenih vikenda).

    Prethodne dve sezone sam uglavnom skijao na skijama od druga, Rossignol Race Carve dualtec:


    Pancerice neki stari rekreativni Head model...

    Prioritet mi je da kupim dobre pancerice
    . Na kraju proslogodisnjeg skijanja na Jahorini imao sam gadne otoke i cvorove na potkolenici koji su bili tvrdi kao kost. Ni doktor nije bio siguran o cemu se radi... nadam se da sa novim pancericama necu imati taj problem.

    Procitao sam brdo tema, ali ne vredi... 20 godina sam van price o modelima, brendovima, fleksovima, rokerima, radijusima, vezovima itd.

    Pancerice, Stopalo ~30-31cm, ideja mi je da nadjem one sa sto vecim fleksom (da mogu bezbedno, sa mojom tezinom, da vozim crne i crvene staze), a da su mi udobne za celodnevno skijanje. Probacu sto vise cipela na sajmu, pa da vidim. Naravno kao i svi i ja bih da prodjem sto jeftinije. Imate li neki savet ?

    Skije, tu stvarno ne znam u kom pravcu da trazim i gledam. Ne znam kako da suzim izbor na odredjene dimenzije ili tip. Totalni sam duduk za modele koji se sada prodaju.

    Hvala vam na svakoj pomoci !

  2. #2
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Ovo je po forumu toliko puta pisano da se moze copy paste raditi al evo jos jednanput

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Probacu sto vise cipela na sajmu, pa da vidim.
    Ova recenica ti je kljuc svega. Niko ne zna kakva je tebi noga i stopalo sem tebe samog.

    Nesto cime se trebas voditi:
    1. Imaj na umu da poslije dvije godine skijanja i sa tvojom kilazom flex ne bude ispod 80 na nordici min 100
    2. Gledaj da su kopce metalne a ne plasticne, pogledaj kanting da li ti odgovara, debljina uloska i sl.
    3. Prije nego sto odes u kupovinu, stopalo na papir pa uzmi mjere da znas po cemu da se vodis

    Ali na kraju opet probaj sto vise cipela pa ces sam vidjeti sto ti je najbolje


    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Skije, tu stvarno ne znam u kom pravcu da trazim i gledam. Ne znam kako da suzim izbor na odredjene dimenzije ili tip. Totalni sam duduk za modele koji se sada prodaju.
    Hvala vam na svakoj pomoci !
    Za skije, zavisi kako skijas.. to sto skijas po crvenim i crnim stazama nista ne znaci sem sto se mozes faliti sa tim )

    Skije ne ispod 170 osim ako nisi neki ultra slalomas, tvrdja daska zbog kilaze. Proguglaj malo pa pogledaj nove modele.
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  3. #3
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Pancerice flex 100 do 110
    Sad koje, tu zavisi od tvog stopala.
    Najbolje na sajmu gde na jednom mestu imas sve I jos kao jeftinije.
    Obujes pance,zakopcas pa se malo gibas cucnes setas I tako bar pola sata.
    Ako ti bilo sta zasmeta ides dalje.
    Meni su od svih npr legle atomic m110, ali sam ih bar sat vremena gazio u radnji.
    Skije do brade/nosa npr. K2 AMP.... B-) (vidi potpis)
    Poz

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hvala Pejo i Ivane. Prezvakana tema, ali opet svako od nas je specifican, a opreme se stalno menja, svaki savet je dobrodosao.

    Pejo kao klinac sam skijao dobro pa sam napravio pauzu od dvadeset godina. Tako da nisam bas pocetnik, nisam ni Bojan Krizaj, ali svaki dan na planini napredujem . Rekoh da crvene i crne staze bez problema skijam jer ne znam kako drugacije da opisem svoje ski znanje.

    Voleo bih najagresivnije varijante skija i cipela i staza, ali ipak trazim kompromis, jer sa ovom kilazom i visinom, 32 godine i nekim starim sportskim povredama skocnih zglobova i kolena (kosarka)...nisam za najagresivnije varijante. Sa ovim rosinjolkama sa slike sam bez problema skijao. Ali to su stare skije...

    Imam sire stopalo. Probao sam neke nordika modele na popustu. Udobne pancerice, ali mi se cine dosta mekane. Dopisacu koji je to model bio.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Sto se Nordica modela tice, moram da napisem jednu stvar, oni rade progresivni flex sto znaci da flex zavisi od siline kojom napnete pancericu. Ja sam imao prilike da probam, i najverovatnije ce to biti moja sledeca pancerica, Dobermann WC 130 EDT i ona sa 130 flexa deluje mekano, moze da se napne kao da ima 100, ali isto tako, kako je napnete, kad prestanete, vrati vam istom silinom nogu nazad... Sa Ivanom i Pejom se potpuno slazem, ako vec dodjes na sajam, odvoji ceo dan i idi i probaj sto vise modela... Sto se skija tice, tu vec moras da znas sta zelis da bi mogli da ti pomognemo. Recimo za pocetak, koliko para mozes da izdvojis pa da ti dam neku preporuku

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Jedan savet u vezi probanja: mislim da bi ti bilo najbolje da odeš u nekoliko prodavnica PRE sajma. Realno u Beogradu imaš 4 ili max 5 mesta da pogledaš sve što ima kod nas da se kupi. Mislim da ne spada u reklamu ako ih navedem: planet bike; beosport; salto; gora. Možda još neko?
    Pošto ćeš dugo vremena provesti u pancericama, na sajmu ćeš biti pod pritiskom, mnogo ljudi, malo prodavaca, malo mesta, zagušljivo. Idealno da popi**diš i kupiš nešto što možda ne bi da imaš više vremena. Ovako odeš lagano, provedeš sat ili više u jednoj prodavnici, tako u drugoj. Sutradan isto to u još dve i posle kad odlučiš odeš na sajam da kupiš sa popustom. A kod nekih distributera možeš popust da tražiš i van sajamske manifestacije.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hvala na dodatnim savetima . Ovo za obilazak prodavnica pre sajma je dobra ideja, videcu da je sprovedem.

    dzoninho prioritet mi je da kupim dobre pancerice, pa onda vidim sta cu za skije. Jer po dosadasnjem iskustvu rekao bih da skije nisu toliko bitne kao cipele. Cak i ove stare rosinjol ispravne i servisirane po stazi jako lepo idu... za razliku od starih pancerica koje prave probleme...

    Ako mogu da ti uzvratim sa kontra pitanjem, sta mislis koji je minimum novca koji treba da izdvojim da kupim dobru novu skiju za mene. Jer sigurno ispod neke cifre ne vredi ici, pa ako dodjem u tu situaciju radije cu da iznajmim nego da bacim pare na nesto bezveze.
    Ivan mi je savetovao K2 AMP, vidim da te skije kostaju 600-800e, toliko necu imati za skije.

    Inace posto posto planiram da kupim novu jaknu, pantalone i brile, nasao sam na ovaj sajt na forumu, pa mi se cini da su cene vrlo pristojne (za slicne pare kod nas prodaju kineske kopije), samo ne znam kakv je kvalitet ove skijaske garderobe i brendova koje prodaju ? Npr: http://www.sportsdirect.com/no-fear-...lcode=40300372
    Da li na sajmu budu povoljne cene garderobe ?

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem sa tobom da je prioritet pancerica, i to ti je obavezno da prvo pogledas. Sto se skija tice, od 300 do 500 evra recimo po mojoj proceni nove skije za tebe ali da pazljivo gledas sta uzimas, ali o tome najbolje kad odlucis da uzimas skije, moj savet ti je svakako kupi pancerice, skije mozes i da rentiras ove godine. Sto se ovog sajta tice, uzmi takodje u obzir sve ono sto ide uz kupovinu preko interneta u inostranstvu a tu mislim na postarine, carine i slicno...

    Sto se konkretnih modela tice, necu ti ih pisati ovde da ne bih reklamirao nekoga a i da ne bih bio pristrasan Slazem se sa gio-om oko gore navedenog predloga da odes do radnji, samo tu ima jedna mala stvar, strucnost radnika da ti objektivno i iskreno odaberu pravu cipelu... Ja recimo na svom primeru mogu da kazem da mi se desilo da u radnji kada pitam za neku cipelu, znam o cipeli vise od samog prodavca koji pokusava da mi je proda, samim tim, nikakvu pomoc u odabiru ne mogu da dobijem... Ne brzaj, probaj vise modela od vise proizvodjaca ali imaj u vidu da cene modu da se krecu od 200 pa do 400 evra...

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Hvala na pojasnjenu.

    Sto se tice garderobe, carina i postarina imam tu nesrecu da mi je dosta prijatelja zapalilo iz Srbije. Krajem decembra vecina dolazi ovamo, tako da mi mogu doneti stvari kao sto su brile, pantalone, jakne bez carina i ostalih peripetija...

    Interesuje da li mislite da su ove cene povoljnije nego kod nas u vreme sajma? Kakav je kvalitet brendova "No fear" i "Nevica" ?

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ova jakna npr za koju si dao link, taj odnost za tu cenu mozes da nadjes i ovde, posto je ovo 3k jedinica... Ali ima interesantnih stvari da se nadje. Medjutim, brile ja licno volim da probam, da vidim kako lezu, jos ako imas kacigu... Takodje je bitno staklo, da li je dvoslojno, boja stakla za koje je vremenske prilike... Brile ostavi po meni isto za sajam, a ostalo ces lako posle sajma naruciti ako ti se nista ne svidi na sajmu...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •