Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: Fisher skije sa rupom

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Imao sam pre neki dan da pricam o ovome sa jednim od najboljih servisera sa nasih prostora, i koji mi je preneo neke zanimljive detalje pa da podelim sa Vama.

    Proizvodjaci godinama vode bitku kako bi smanjili amplitudu oscilacija tj smaljili vibracije. Davno je ustanovljeno da kaceci mali teg na prednjoj krivini povecava se amplituda vibracija samim tim, rasterecenjem i smanjenjem tezine prednjeg zakrivljenja smanuju se i vibracije. Fischer je uspeo na nacin busenja rupe da smanji tezinu za 38 gr tj 18% je smanjenja vibracija. Ovaj patent im se pokazao kao jezivo skupa ali izvarendna opcija resenja. Potrebno je bilo napraviti specijalne alate za urezivanje ovog otvora ne rizikujuci da se usled velikog napinjanja i torzoa skije, ona jednostavno ne pocepa-polomi.

    Zato se sve vise koristi nano tehnologija i tecni metali (beskonacno osciliranje materijala bez promene svojstava elasticnosti),
    tzv brzi povratni materijali. Sve vise se odustaje od metalnih delova na skiji zbog nestabilne kristalne resetke gde oblici gube vremenom elasticna svojstva.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Nije mi bilo jasno zasto samo Fischer to radi.
    Ako zaista deluje kao sto kazu onda zasto to nije usvojio i Atomic, Elan, Nordica itd. da bi mogli da pariraju Fischer-u?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  3. #13
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Mozda su patentirali tu rupu da niko drugi ne moze da koristi pronalazak bez njihovog pristanka?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •