Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 38 od 38

Tema: Kupujem pancerice ajmo ljudi uskacite

  1. #31
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Evo mene opet. Dakle, januar se priblizio a ja i dalje ne znam sta da kupim. Da zlo bude vece, imam coveka koji uskoro ide u Ameriku i vraca se takodje brzo i rece da mu nije problem da mi donese ove bakandze:

    http://apexskiboots.com/product/high-performance-1

    Na njihovom web site kazu, izmeriti nogu lenjirom i videti na osnovu izmerenog koji mi broj treba i tako naruciti. Pri tome garantuju da je to - to. Ukoliko nije, garantuju da ce zameniti/vratiti ukoliko nije skijano u cizmama.

    Ono sto me nervira je to sto nikako da ukapiram koji je to flex i valjaju li za ovakvog manekena od 130kg. Uglavnom mlate kako je BOA sistem super i kako on prakticno sluzi za fitovanje cipele a ova cipela ima cak dva pritezaca - jednim se noga priteze i peta gura nazad a drugim priteze prostor oko prstiju. Uspeo sam da pronadjem na youtube da se flex menja tako sto se odsrafi sina na zadnjem delu cipele, te se na njenom vrhu zameni neki ulozak od 3-4 cm i da ti ulosci dodju u tri varijante - zelena boja mek, plava srednji, crna tvrdi flex:

    http://www.youtube.com/watch?v=oQMHVTEQ0_s

    Brojke se ne spominju niti ne kapiram da li salju sva tri uloska ili samo jedan a ostala dva dokupiti po potrebi. Nekako mi sve to ne deluje peterano ubedljivo zato resih da vas priupitam sta vi mislite.

    Nadalje, ono sto me najvise interesuje je kao sto rekoh, valja li potrositi tolike novce na nesto sto je prilicno novo na trzistu i nesto o cemu ne nadjoh nesto mnogo informacija na netu, makar na ovim sajtovima koji informacije daju za dzabaka. Uglavnom likovi na youtube koji mi prilicno deluju kao oni koji su uzeli pare da nafale ciginog konja.

    Nije mi zao da potrosim toliko novca ukoliko ce mi te cipele resiti problem bolnih nogu a da se pri tome ne raspadnu posle jedne ili dve sezone. De recite mi rec-dve mnogo ce mi znaciti u procesu odluke. Hvala unapred
    ...vrhunac budalastine je kada te rodjeni otac ubedjuje da si postao od majmuna...

  2. #32
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Jel to ovo

    Ja ne bih bas rizikovao sa porucivanjem pance od 1000$

    Uz to, ovo mi i ne izgleda previse ozbiljno za nekog od 130kg

    Giga-mega-americka fora koja moze samo kod njih da prodje

    Mozda gresim dusu,ali tako mi se cini
    Priložene slike Priložene slike

  3. #33
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da li uzeti Salomon XWave 10 (ovaj model http://goo.gl/6iMHjr) ili ipak gledati nesto novije, kao recimo Rossignol Zenith Sensor 3 ili neke druge?
    Kolika je prednost novijih modela pancerica u odnosu na starije?

  4. #34
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Osnovna prednost je što su noviji. Po pitanju kvalitete teško ćeš naći nešto bolje od tog X-Wavea. Usput, Kad skineš male crne imbus zavrtnjiće, XWave 10 (flex 110) postaje XWave 9 (flex 100). To im je bila jedina razlika.
    Tehnologija pancerica je davno došla do optimuma. Sad je glavna fora u prilagođavanju nozi i takve pancerice (npr. Vacuum) uzimaju i oni koji nisu imali nikakvih problema sa "običnim" pancericama.

  5. #35
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexapi32 Pogledati poruku
    Da li uzeti Salomon XWave 10 (ovaj model http://goo.gl/6iMHjr) ili ipak gledati nesto novije, kao recimo Rossignol Zenith Sensor 3 ili neke druge?
    Kolika je prednost novijih modela pancerica u odnosu na starije?
    Drugar sa kojim skijam nosi bas ove X Wave, probao je dosta pancerica, al ove ne menja ni za zivu glavu. Ako se pitas kakvog su kvaliteta, odlicne. Da li tebi odogvaraju to vec moras da probas...

    Inace kupio ih je kod nas nove za 60e, ali u srecnija vremena pre 2008. kada su popusti na proslogodisnje modele bili ogromni...

  6. #36
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ove gledam http://goo.gl/ugte8S 45e
    Blizu mi je pa mogu da odem da ih probam.

  7. #37
    Member
    Datum registracije
    25.11.2013
    Godina
    36
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Ja sam isto lupao glavu ovih meseci koje cipele da uzmem i spalo je na Atomic redster pro 130. Vozio sam je samo prosli vikend 2 dana i nije mi pravila probleme. Cekam da je odvozam 15tak dana po italiji pa da dam konacnu ocenu cipelama. Za sada su ok.

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Finale (nadam se) ove sage je da sam uzeo Viron 12 Vacuum CF za 40tak hiljada u Beogradu. Namaltretirasmo se (sve ono sto je Wlad rekao) vise od 2 sata u toku kojih saznadoh (pored onoga sto sam vec znao) da mi desno koleno bezi na spolja za 1.5cm, imam visoki ris, desno stopalo mi je 6mm duze od levog, desno stopalo mi je siroko 110mm, levo 107, cukljevi, broj koji bi inace trebao da nosim je za 0.5 (Mondo) manji od broja cipela koje sam do sada nosio, sto znaci da mi je na levoj nozi cipela veca za citav Mondo broj i jos svasta nesto mi otkrise i obradovase me...i ja se na kraju cudim sto mene bole noge od standardnih pancerica. Javljam se u februaru sa utiscima sa snega.
    ...vrhunac budalastine je kada te rodjeni otac ubedjuje da si postao od majmuna...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •