Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 35 od 35

Tema: Montiranje veza

  1. #31
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Grimani, ne misliš valjda 9 cm iza osnovne oznake za montažu? Obično je oznaka na položaju za "normalno" skijanje, a naprijed se ide za džiberisanje, tj. park&pipe. Na mom nekadašnjem Punisheru je bila naljepnica sa skalom od 0 do 7 cm, ali od crte prema naprijed.

  2. #32
    vAxxx vjevr avatar
    Datum registracije
    15.10.2014
    Lokacija
    Lazarevac, Toronto
    Skije / Bord
    2013 Black Diamond AMPerage, 2013 Volkl Bridge
    Poruke
    75

    Thumbs up

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Grimani, ne misliš valjda 9 cm iza osnovne oznake za montažu? Obično je oznaka na položaju za "normalno" skijanje, a naprijed se ide za džiberisanje, tj. park&pipe. Na mom nekadašnjem Punisheru je bila naljepnica sa skalom od 0 do 7 cm, ali od crte prema naprijed.
    slazem se . Obicno montiram 1-2cm napred. s obzirom da su daske
    prekratke, verovatno treba da se montira na preporucenim lokaciji.
    da se montira 9 cm nazad sa kratku skiju...nisam cuo.

  3. #33
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Stavicu 3-4cm iza osnovne linije koju pominje Stekan, i tako cu "poravnjati" polozaj vezova sa ostalim mojim skijama. Inace ta onovna linija je skoto pa 4,5 cm ipred iste linije na drugim skijama koje imam.

  4. #34
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Hteo sam da napisem i do 8cm a ne devet mada nebitno skroz od "true centra" Pre par godina montirao sam na moje big stix u duzini 180cm 6cm ili 8 nisam siguran skije mi nisu trenutno ovde provericu to za koji dan. Pokazalo se skroz ok. Na stazi nije loise ali u dubljem snegu radilo je posao. Repovi su tonuli a napred su skije izranjale dosta lagano.Procitao sam to na nekom stranom forumu verovatno epic ski. Na mojim Sfb postoji marker -6cm od pavog centra mada i za to neki kazu da ne treba da se montira tu...
    Ako se dobro secam svega pravi centar se montira za rails
    -2cm za park.
    allmountain -4cm a za allmountain powder -6 dok za big mountain powder -8cm od true centar.
    sad posto je receno da je skija kraca ja rekoh u fazonu mozes i do 8cm sto u ovom slucaju nije daleko od preporuke koju sam citao tada. tu je i bilo objasnjenje kako izmeriti true centar lako. tipa stavish skije jednu pored druge a jednu okrenesh da se dodiruje rep sa vrhom druge i izmeriti razmak izmedju proizvodjachevih linija ili oznaka . to podeliti sa dva i taj broj dodati napred od preporucene lokazcije za montiranje i to je true centar...

    i da pogresno napisah tj istripovao sam napisavshi sweet spot misliio sam na centar skije.

  5. #35
    vAxxx vjevr avatar
    Datum registracije
    15.10.2014
    Lokacija
    Lazarevac, Toronto
    Skije / Bord
    2013 Black Diamond AMPerage, 2013 Volkl Bridge
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Hteo sam da napisem i do 8cm a ne devet mada nebitno skroz od "true centra" Pre par godina montirao sam na moje big stix u duzini 180cm 6cm ili 8 nisam siguran skije mi nisu trenutno ovde provericu to za koji dan. Pokazalo se skroz ok. Na stazi nije loise ali u dubljem snegu radilo je posao. Repovi su tonuli a napred su skije izranjale dosta lagano.Procitao sam to na nekom stranom forumu verovatno epic ski. Na mojim Sfb postoji marker -6cm od pavog centra mada i za to neki kazu da ne treba da se montira tu...
    Ako se dobro secam svega pravi centar se montira za rails
    -2cm za park.
    allmountain -4cm a za allmountain powder -6 dok za big mountain powder -8cm od true centar.
    sad posto je receno da je skija kraca ja rekoh u fazonu mozes i do 8cm sto u ovom slucaju nije daleko od preporuke koju sam citao tada. tu je i bilo objasnjenje kako izmeriti true centar lako. tipa stavish skije jednu pored druge a jednu okrenesh da se dodiruje rep sa vrhom druge i izmeriti razmak izmedju proizvodjachevih linija ili oznaka . to podeliti sa dva i taj broj dodati napred od preporucene lokazcije za montiranje i to je true centar...

    i da pogresno napisah tj istripovao sam napisavshi sweet spot misliio sam na centar skije.
    ja pogresno razumeo... -8 od centra, ok ok. ja mislio -8 od preporuceno :'D

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •