Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Ski oprema 2014/15

  1. #11
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    izvrstan opis za Nordica skije
    Na zalost bio sam sprecen da prisustvujem testu morao sam da krenem nazad za bgd u subotu jutro , proveo sam celu nedelju na kop-u i kad je bas trebalo eto ja zatajih, Magic imas ponudjeno radno mesto (dobro placeno kod nas) sa sledecu godinu. nekoliko drugara koji su bili gore jer je bilo i drugih testova prenese mi svoja iskustva, ravnanje izmedju proizvodjaca je vrlo slicno i to mi je veoma drago , nasi drugari-posetioci nase radnje i servisa nisu samo vozaci nordica-brenda vec svih brendova , pravi vozaci i dalje forsiraju race varijante ( razumljivo ) tu se u stvari menjala geometrija a sastav skije ? , sta zameniti u vrhunskoj tehnologiji a ne pokvariti , svi proizvodjaci pokusavaju olaksati voznju skija -dobro- hvala bogu svi na snegu treba da se osecamo kao vrhunski skijasi i to je dobro, godinama radeci ovaj posao mislim da smo bar malo, ma ne, mnogo ucestvovali u tome gurajuci svake sledece sezone skijase u jacu skiju , pri kupovini ili pri renti .Nekada sam ljude odgovarao od kupovine race skija ali sada vidim da je to skrooooz pogresno , polako skijasi gube smisao za napredovanje u tehnici.Zalosno je slusati poslednjih godina: razvaljene staze , leeed, magla , pada sneg , hladno - strasno,vestak, nije dobro upeglano ...... boze , a uzivanje na snegu , dobar skijas sa svakom skija , "nema lose skije ima losih skijasa" recenica koju ponavljamo kao papagaji .Ako mislite da ste srecniji sa skijom od 1000e od skijasa koji je plati 100e ,varate se , i jedni i drugi skijaju, ako mislite da je srecan onaj koji se smesti u g.. za soma e i onaj koji ode t... za 100e varate se i jedan i drugi su na snegu uziiiivaju.
    test kao manifestacija lepo izgleda i slazem se treba da se odrzava , ali mnogima te skije nisu u kupovini dostupne cak ni na dropovanju cena i kupovini od...... , renteri ukljucite te skije u rental po razumnoj ceni (posle se neko cese po usima kako prodamo gomilu ovih skija kod mene) pa ce reklamiranje jednog brenda biti pravo i u mogucnosti kupovne moci naseg skijasa u NASOJ zemlji."DISTRIBUTERI" omogucite renterima da vam oni budu test vaseg brenda.
    po meni svi ovi testovi nemaju nikakav znacaj ili izgledaju kao cisto foliranje uz opravdanje distributera :"oslanjamo se na klijentelu koja ima pare"
    svestan sam ovoga sto sam npisao ali mislim da sam zasluzan za bar 20000 skijasa (nemam pojma odakle mi ova cifra) koji skijaju uzivaju i uopste se ne nerviraju kakve skije imaju na nogama.
    ja rekoh a vi ospite paljbu.
    polako i mi cemo nestati , polako i mene i Igora jedu godine, a i cika Djole (ikona skijanja) polako odlazi u zaborav , a da ,ko je taj Micko sa kopa ( otac Nine Micic, omladinskog prvaka sveta u snow boardu) covek koji obradjuje board kako bi u celom svetu mogli samo da sanjaju.
    da li sam zalutao sa temom? ja mislim ne , skijajte, nase mogucnosti su takve , vodite decu na skijanje , mozda ce i svoju decu voditi na skijanje,
    "DISTRIBUTERI" mislite na ovu decu iz zadnje navedene kategorije inace ostajemo bez posla , a da, nafatacemo se para pa cemo raditi nesto drugo ili cemo kao zadnje preziveli juriti 100 preostalih skijasa u Srbiji i ne glumite dusebrizne majke kada ide reklama na tv a vidi se vas logo , pomognite klubove, bez interesa i pravite Kostelice , Maze ... (eto ni jedno popularno ime iz nase zemlje) kakav apsurd a Kop cele zime ima sneg na stazama , ekipa iz ski kampa na Rtnju , pohvala-medalja orden casti.
    Dzaba vama brendovi dok se oprema kupuje u inostranstvu po bar 10%jeftinijoj ceni , pa jeste, sto bi Srbin rekao izem ti 200 dinara , al Nemac ceka 1e kao kusur, a 10% na 500 je 50e

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    12.03.2014
    Godina
    40
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    Mislim da je "cudoviste" koje sam terao bilo R-power FS IQ, u pitanju je model za 2015 sa promenjenom grafikom u odnosu na onu koja je sada na Blizzard sajtu pa je nisam prepoznao.
    Kako ne bi ostalo nedorečeno, ''čudovište'' koje je Magic probao je R-POWER FS IQ - POWER14 TCX, top model za sezonu 2014/15 iz High Performance kategorije. Ako ništa drugo, @Magic znaj da te je namučila skija od 1000€


  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    mora da je zlata....... ma šta zlata DIAMANTNA....

  4. #14
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Sto skija ima vise tehnologija u sebi logicno je da i vise kosta. E sad, da li te primenjene tehnologije imaju i neku svrhu u praksi ili su samo tu da bi opravdale veliku cenu nemozemo znati dok se skija ozbiljno ne proba.

    Ponavljam, nazalost kada sam probao ovu skiju vremenski uslovi su bili katastrofa, pocev od magle koja je bila takva da se totalno izgubi osecaj u kom se smeru ide, do toga da hupsere uopste ne vidim nego ih samo (bolno) osetim pod nogama bez ikakve pripreme nogu i tela za udar pa do toga da je sneg bio generalno jako mekan i spor. Znaci tesko da je moglo gore!

    Ali, vec sa prvim zaokretom mi je bilo jasno da se radi o jako ozbljnoj skiji koja jeste i tvrda ali i ima nesto drugacije u sebi za razliku od race SL skije koja je "samo" tvrda.

    Mislim da je sa ovom skijom preko -3C iluzorno bilo sta i probati jer ona trazi tvrdu uredjenu stazu i siguran sam da bih tek u takvim uslovima mogao da naslutim o cemu se tu radi. Sa Volkl AC3 (skija slicne tvrdoce malo starijeg kova) mi je trebalo barem jedno 20 dana na snegu pa da pocnem da joj verujem u potpunosti, ovde je verovatno slicna prica.

    Ovakva skija trazi big cojones, vrhunsku tehniku i isto takvu kondiciju. Ali kada se predje stotka na skijama, ma kakve droge ili neki drugi bakraci, nedelju dana se posle tresem od adrenalina!

    Tata ja bih ovo radio! I ...

  5. #15
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od magic Pogledati poruku
    Sto skija ima vise tehnologija u sebi logicno je da i vise kosta. E sad, da li te primenjene tehnologije imaju i neku svrhu u praksi ili su samo tu da bi opravdale veliku cenu nemozemo znati dok se skija ozbiljno ne proba.

    Ponavljam, nazalost kada sam probao ovu skiju vremenski uslovi su bili katastrofa, pocev od magle koja je bila takva da se totalno izgubi osecaj u kom se smeru ide, do toga da hupsere uopste ne vidim nego ih samo (bolno) osetim pod nogama bez ikakve pripreme nogu i tela za udar pa do toga da je sneg bio generalno jako mekan i spor. Znaci tesko da je moglo gore!

    Ali, vec sa prvim zaokretom mi je bilo jasno da se radi o jako ozbljnoj skiji koja jeste i tvrda ali i ima nesto drugacije u sebi za razliku od race SL skije koja je "samo" tvrda.

    Mislim da je sa ovom skijom preko -3C iluzorno bilo sta i probati jer ona trazi tvrdu uredjenu stazu i siguran sam da bih tek u takvim uslovima mogao da naslutim o cemu se tu radi. Sa Volkl AC3 (skija slicne tvrdoce malo starijeg kova) mi je trebalo barem jedno 20 dana na snegu pa da pocnem da joj verujem u potpunosti, ovde je verovatno slicna prica.

    Ovakva skija trazi big cojones, vrhunsku tehniku i isto takvu kondiciju. Ali kada se predje stotka na skijama, ma kakve droge ili neki drugi bakraci, nedelju dana se posle tresem od adrenalina!

    Tata ja bih ovo radio! I ...
    Može bit......al i ne mora.....ja sam prije ove sezone kupio Fischer WC GS Masters/Race code skiju iz sezone 2012/2013 za 328 € (novu, bez vezova, da se razumemo)......sad ne znam dali ova Blizzard ima toliko više tehnologije nego ova moja Moj način kupovanja: skija NE SME da košta više od 500 € sa vezovima...ako je tako neka je imaju......
    http://www.snow-expert.de/fischerrc4...ff2012-13.html

  6. #16
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Nesto fotki i po neki info ski opreme za predstojecu sezonu
    LINKOVI

  7. #17
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Ja se pripremam za novu sezonu , Mantra otisla ali je zato stigla Blizzard Brahma! Naravno, ocekujte recenziju cim se vratim sa prvog skijanja. I da, nisam zaboravio da sam ostao duzan recenziju za Belle to Belle, cim navatam lepsu polovinu da mi malo preprica svoje utiske.

  8. #18
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Mislim sta reci...

    https://www.youtube.com/watch?v=RB7yPWPNrV0

    i drago mi je da se moj test Nordice 76 Ti poklapa sa njihovim

    https://www.youtube.com/watch?v=dcu1p6Ur5yU

  9. #19
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Sve su dobre

  10. #20
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    2015 K2 SHREDITOR 136 (THE POWABUNGA): http://youtu.be/uRqmOI82TsI

    E ovo su tarabice za dubok sneg!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •