Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Vacuum: Fischer Hybrid 12+

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano Vacuum: Fischer Hybrid 12+

    Zdravo drugari, evo ide kratka recenzija pancerica koje još nisam isterao na sneg, ali može biti korisna svima koji budu kupovali. Ide sajam, znam da su mnogi u niskom startu, pa ako kupujete vakuum pance bacite pogled.

    Posle dve sezone mučenja sa mojim bangavim stopalima i potrošenih nekoliko metara flastera i zavoja, par kvadrata hazaplasta i brdo vate, odlučio sam se na (finansijski bolan) potez da kupim vakum pance.

    Smorilo me bandažiranje nogu pre skijanja, pucanje kože izmedju prstiju i bolni podlivi. Kapiram da sa dobro nafitovanim pancama ulažem u zdravlje, a bolje od vakuum fita ne postoji.

    U Goru su prošle nedelje stigle pancerice za ovu sezonu, novi modeli i stari modeli. Popričao sam sa prodavcima, s obzrom da imam izuzetno širko stopalo +110mm, visok ris, a uzak gležanj, odluka je pala na All mountain model Fischer Hybrid 12+, jer se najviše može proširiti. Model iz prošle sezone, jer je jeftiniji, a na ovogodišnjem je samo druga farba.


    Dužina stopala mi je oko 300mm, preporučeno mi je da idemo na 295mm pancu jer se vakuum pance idu šire pri zagrevanju i fitovanju.

    U prodavnici ova pancerica deluje meko, ali zaista nisam obraćao pažnju na to jer je bilo toplo, a i vakuum plastika je mekša od obične plastike na sobnoj temperaturi.
    Planirao sam da dobro izvagam koje ću, da isprobam xy puta, ali nema mnogo izbora u mojoj veličini stopala+da budem iskren nisam imao živaca da danima vagam.

    Odmah smo prešli na proces fitovanja. Pre fitovanja proveo sam u pancama 30min. Posle 30 min, stopala su me otkidala, pance me ubile na svim kritičnim mestima. Ako nekog interesuje vakuum proces mogu da ga opišem, ali postoji opis na netu gde god hoćete.

    Novost je da je Gora dobila novu vakuum mašinu, koja ima dva kompresora pa se sada nezavisno nabija pritisak na pancericu u predelu stopala i potkolenice.

    Nakon vakuum fitovanja, pance skinete i nema obuvanja sledeća 24h.
    ja ih nisam obuo duže od 48h. Večeras dodjoh kući, kad vidim da sam zaboravio da zatvorim prozor od sobe, nema više od 10C, taman se pance par sati fino stegle na hladnom, a moje Nordica Transfire R2 stoje odmah pored fishera. Reko taman da uporedim .

    Vakuum fit odlično leži na nozi, posebno u delu risa, zgloba, ma celog stopala, celom nogom koja je u panci imam kontakt sa školjkom bez bolnih mesta. Levim palcem prilično udaram u školjku po dužini, ali nadam se da to neće biti problem na skijama. Što se tiče fita, ovako na suvo, oduševljen sam.

    Oblačim Nordiku, iako je za 1,5 veći broj i vrlo prostrana, odmah mi se javljaju specifična bolna mesta na stopalu, pre svega risu i zglobu. Ali onda ide iznenadjenje, Nordika R2 koja bi trebala da bude mekša pancerica od Fischer Hybrid 12+, deluje duplo tvrdje !

    Prezuvam se opet i nema dileme, na temperaturi od 10C Fischer Hybrid 12+ flex 120 je drastično, ali drastično mekanija pancerica od Nordica Transfire R2 flex 100-110 (Ova Nordica nema klasičan flex index vec 12.5-2-M performas kod koji opisuje nordikin progresvini flex, konkretno to znači da morate da primenite momenat sile od 12,5 Nm da bi fleksovali pancu za 1 stepen, a ta sila je 2x veća u krajnjoj tački fleksovanja pancerice, prevedeno u klasičan flex index to je oko 100-110).

    Čvrstina Hybrid 12+ me je prilično razočarala, ciljao sam tvrđu ili bar podjednako tvrdu pancu, a izgleda da sam kupio pancericu koja ima potpuno nerealan flex index. Ako je Nordika 100, onda je ovaj Fisher 80 i to u najboljem slučaju . Ostaje mi nada da će na snegu biti tvrđe, ali nisam optimista.

    Incijalno tražeći korisničke recenzije ovog modela, nisam našao ništa iz prve ruke, samo klasična reklamna naglabanja koja su super afirmativna.

    Upravo sad nađoh obrisani test sa bootfitters.com koji je google keširao i zapamtio kao offline page. Test poptisuju ski profesionalci, svi hvale udobnost i prostranost, ali onda svi kude ono isto što sam ja primetio:

    • "Soft in all directions. if you can't stand on your own two feet you'll be in trouble." Custom text: -- Greg Hoffmann
    • "Like a low top sneaker. Zero cuff support." Custom text: -- Nick Blaylock
    • "Flex is too generously rated. It’s a softie." Custom text: -- Jeff Harper

    Tako da ako planirate kupovinu vakuum panci da znate da je Fischer Hybrid 12+ full vacuum fenomenalan izbor za sve sa širokim i bangavim stopalom, ali flex od 120 zaboravite, jednostavno Fisher je, kako stoje stvari, u slučaju ove pancerice bezočno lagao po pitanju flex indexa.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Morace malo (vise) da se smrsa...

    Fin tekst
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  3. #3
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Zdravo Siniša,
    vidim polako se spremas za off
    Što se pancerica tiče verujem da će biti tvrdje na snegu, a za off i nije poželjno da budu bas race flex.
    Odoh sutra i ja da castim malo stopala
    Poz

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Zdravo Ivane !
    Iz tvojih usta u Božje uši. Spremam se samo još uvek ne znam gde ću .
    Koje si ti napikirao ? Imam osećaj da će pasti neke k2 pinnacle ?

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Alexa kako idu slave jedna za drugom, jedini realan plan pre sezone je da i skije udebljam

  6. #6
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Zdravo Ivane !
    Iz tvojih usta u Božje uši. Spremam se samo još uvek ne znam gde ću .
    Koje si ti napikirao ? Imam osećaj da će pasti neke k2 pinnacle ?
    Pale danas Atomic Hawx 2.0 110 petrol boje
    Nema ovde K2 da probam, a bez probe nikako.
    Uzeh knap, inače ceo broj manje od starih Atomic.

  7. #7
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Inače bi valjalo nove pancerice da teras malo po Fra.
    Možda Tinj

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Preporuka za Orelle/VT
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  9. #9
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Iste pancerice. Fitovanje si odlično opisao, nemam šta da dodam. Pance teram tek 5 dana, sveži utisci , ipak mogu da potvrdim da je "softie". U odnosu na moj stari Hawx 110, mekše su. Ipak, daleko su od loših, tj. mogu da prođu, naročito što nikada do sada nisam vozio fitovane cipele i ovo je, zbog mog širokog stopala, prvi put da vozim cipele prave dužine, a da mi sve odgovara kao rukavica na ruku. Potpuno novi utisak za mene!

    Obertauern je verujem bio dobar test, pa knjižim kupovinu u relativnu uspešnu, ali da Fischer laže za flex - laže bezočno :lol:!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •