Strana 28 od 30 PrvaPrva ... 182627282930 PoslednjaPoslednja
Rezultati 271 do 280 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #271
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Evo ja sam prosle godine imao istu dilemu i kupcio all mountain skiju. Posle jedne sezone od 20ak dana zakljucak je da je jedino resenje imati 2 para skija. Ovo all mountain za stazu je sranje u poredjenju sa race skijom. Iznajmio sam na jedan dan head iSL i razlika je na stazi neuporediva. Kao sto je obrnuto slucaj van staze. Sa SL skijom moze da se vozi mnogo agresivnije, bolje drzi u zaokretu na tvrdoj stazi, ma sve. Dok u dobokom mnogo vise propada, teza za upravljanje i sl.

    E sad posto vozimo vecinom stazu hteli / nehteli (cesce nema nego sto ima uslova za offpiste) po meni kupiti prvo skiju za stazu, a onda kada natrci dobra ponuda nesto bas siroko za van staze i to je to. Moje skromno misljenje ...

  2. #272
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ovo je kao da si napisao da je svaki auto u odnosu na supersportski sra** za voznju, jer ne moze da postigne iste performanse. I jeste, ali na trkama. Za rekreativnu i sportsku voznju, all mountain skije su daleko lepse za celodnevnu voznju jer ne zamaraju kao trkacke skije. Ko nije u snazi, kondiciji i tehnici da trkacke skije zauzda, naravno da nece takve skije ni uzimati.

  3. #273
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Upravo je to i poenta price, zasto bi predlozio race skiju za stazu, a sam imam all mountain. Meni licno vise odgovara slalomska za stazu, bolje drzi u zaokretu na tvrdim stazama, cak i za celodnevnu voznju. Verujem da ipak treba probati sve pa odluciti sta kome najvise lezi.

  4. #274
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Svako zna sta mu treba. Covek je pitao za all mountain skiju i trebamo mu predloziti. Konkterno meni to ne odgovara i ja imam 2 skije jednu race i jednu siroku. Naravno race ne mora biti race, moze biti i neki slabiji model race segmenta. U sustini bajbolje je kupiti skiju na osovu onoga sta zelis, niti vidim poentu kupovati race skiju ako vozis opusteno, niti je dobro kupiti all mount skiju ako zelis da vozis ostro i agresivno. Neko rece da Kop vise nije njeSRA i u pravu je, staze se peglaju redovno moze se lepo voziti race skija u vecem delu sezone. U sustini moras prvo znati sta zelis od skije pa se tek onda odluciti.

  5. #275
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Drugari jel vozio neko ovog head-a

    https://www.levelninesports.com/head-rev-80-r-sw-skis-1

  6. #276
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    Ja sam za ovu sezonu kupio Head REV 80 ali iz sezone 2014. Nisam ih jos provozao, ali na prvi pogled bih rekao da su skije vrh sa zezanje i uzivanje. Nisu mnogo tvrde, srednje rekreativne skije, ali za svaku priliku. Vrh im je savitljiv i jako sirok, a nisu ni nesto preterano teske, tako da sto se tice carving skija mislim da ces potpuno uzivati ako uzmes te. Zavisi sta hoces sa tim skijama, ali moj ti je savet da ne preterujes sa duzinom. Najduze sto bih ti ja preporucio je od nosa do vrha cela. Ako hoces duze skije pazari neki twin tip sa rockerom ili bez.

    Ja po malo prodajem skije pa sam provozao razne modele, sto carving, sto twin tip. Ako nisi neki profi skijas i ako nemas iskustva u dubokom snegu, moj ti je savet da ne uzimas nista preko 90mm u struku. Iskreno, kad su All mountain skije u pitanju, nema nista bolje od twin tip skija. Imao sam Armada T-Hall oko 80mm, Armada ARV oko 90mm, Scott Punisher 107mm i sada Armadu ARVti 2016, 97mm koju jos nisam probao. Kod tih skija, 80mm ti je uglavnom radjeno za park, ali su extra kako za perfektne tako i razrovane staze i malo dubulji sneg. 90mm je skoro isti fazon, vozis slalom, veleslalom, dubok, ma sve. Jedino sto kod sireg struka treba malo da zaletis skije ako hoces da ih vozis carving tehnikom. Takve skije su lagane skroz, skoro duplo lakse od carvin modela za tu namenu. Jako su savitljive na ruku, imas osecaj da nece izdrzati agresivnu voznju, ali kad krenes niz crnu zaledjenu stazu ne osecas ni najmanje da se bilo sta trese ili prodrhtava. Popodne kad se razbiju staze samo proletis kroz manje kupsere i mek sneg i osetis moc na kraju Takav osecaj ne mogu da ti pruze nijedne all mountain carving skije i svako ko ti kaze suprotno znaj da nema iskustva i da ti fura pricu iz nekog svog ubedjenja. Procesljaj malo po oglasima, videh dva para Icelantic Pilgrim, 169cm i 179cm, 90mm u struku za 95e. Mozes da probas pa ako ti se ne svidjaju takve skije prodaj ih nekom za iste pare...

    Pozdrav i srecno u odabiru.

  7. #277
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Uzeo sam head-a sa linka na expozimu 163cm

  8. #278
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Evo su moje, isto 163cm


  9. #279
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Koja je fora da se zovu rev 80 a sirina je 79

  10. #280
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    To je samo kod ovih kratkih, a na pravoj dužini su 80

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •