Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Test akcionih kamera

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano Test akcionih kamera

    Pozdrav svima..

    Imao sam za vikend priliku da probam kameru SJ4000 na Kopaoniku...
    Kada sam stigao kući i sve prebacio na računar, bio sam blago rečeno šokiran...

    Kamera je (po meni) za taj novac fenomenalna..
    Naručena je preko AliExpressa i koštala sa carinom 9000RSD

    Znači snimano je potpuno amaterski, bez ikakvih podešavanja i šta ti ja znam, čisto radi probe..
    Ono što sam primetio, jeste da kada sam to prebacio na YT, video sam da se boje nakon prebacivanja dosta razlikuju, nekako su isprane i vuku na plavo, što u relanosti, kada gledam na računaru, uopšte nije tako, pa daje lažni utisak manjeg kvaliteta..

    Čisto kao info, ako neko želi jeftinu kameru, za potpuno amaterske svrhe i zezanje, po meni je ovo prava stvar....

    Video o kome sam pričao...
    https://www.youtube.com/watch?v=yUvvEWBlkyE

  2. #2
    Hooked vuca avatar
    Datum registracije
    20.01.2011
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    utisak manjeg kvaliteta na YT moze da daje to sto si gledao u 320p ... pusti ga u nekom od HD formata i videces razliku ...

  3. #3
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Da oživim temu...

    Kupio na Aliexpress-u kameru SJCAM 5000 x, poboljšanu verziju kamere iz prvog posta. Sa milion dodataka, nosača, dodatnim baterijama, dual punjačem, torbom, karticom od 32 gB, carinom i PDV, izašla me je 130 evra.

    Nabavio sam je zbog skijanja, probao je u julu na moru, fantastična slika. Snimao pod vodom, iz kola kroz prozor na 130 km/h, dušu sam joj vadio i sve je izdržala.

    Snimci u HD formatu, originalni GoPro softver ih spaja u filmiće po želji.

    Vredi svaku paru, Go Pro parnjak je oko 450 evra bez dodataka. Poređenja kažu da je SJ bolja opcija:

    https://www.youtube.com/watch?v=NPRV7Nv2FLU

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Izasla je xiaomi yi 4k kamera, sada moze da se naruci za 250$, kazu da je u nekim parametrima jaca od posljednjeg GoPro-a.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Istina je, ali 2 stvari treba imati na umu: $250 je bukvalno samo za kameru. Svi dodaci se placaju posebno, a nisu jeftini. Koga recimo interesuje nepromocivo kuciste (npr mene bi, jer ronim), samo ono kosta $50.
    Siguran sam da ce u dogledno vreme mnogi "aftermarket" proizvodjaci napraviti jeftinije nepromocivo kuciste za nju, ali za sada je tako kako je.
    Drugo, nigde je nema na zalihama. Tj nema je po toj ceni - prodavci koji je imaju u zalihama traze za nju $300, ako se dobro secam. Tako da ko zeli da je nabavi po ceni od $250, valja da saceka. (Ili moze i odmah da se naruci, radi mesta u redu, ali mislim da se pare skidaju sa racuna odmah a ne po isporuci kamere. Tako da imajte i to u vidu).

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Sad nesto razmisljam da bi ovoj temi trebalo promeniti naslov, totalno je neadekvatan.

    SJ (koji je inace prilicno renomirani proizvodjac "action camera"), i ima sasvim ok reputaciju, nigde niti tvrdi niti stavlja GoPro oznake na ovu kameru - sto bi je inace ucinilo "fake".

    Ljudi samo koriste isti format, ali se unutra nalaze sasvim drugi sensor, drugi procesor, drugo socivo, druga elektronika, itd.

    Ovo u istom smislu u kom se ni npr Hyndai ili KIA ne mogu nazvati "fake Merceds" ili "BMW", samo zato jer za svoje automobile koriste koncept cetiri tocka, volana, motora, sedista, vrata itd.

    Mozda bi bilo preciznije reci "test GoPro clone"-a, ili "test GoPro lookalike"-a

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Vidim da mi neko oživeo temu

    Promenio bih ja naslov, ni sam ne znam zašto li sam je ovako nazvao..
    Elem, kamera i dalje naravno radi, sve je ok i i dalje sam potpuno zadovoljan..
    U međuvremenu sam nabavio i goPro Hero 3 Black (bilo jeftino, pa ne odoleh ) i probao sam uporedo obe..
    Obe imaju i prednosti i mane...
    Najveća prednost zbog koje ću zadržati samo GP su fps, ostalo je realno zanemarljivo..
    Pritom sve ovo poredim i dalje sa SJ4000 iako je u međuvremenu izašlo puno boljih, a isto tako povoljnih modela...

    goPro realno prodaje brend, i to je ok zaista, može im se...
    Svakome ko reši da kupi prvu action kameru, uvek ću savetovati neki sj cam...

  8. #8
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Koje su alternative za SJ4000?

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Ja sam na prošlom expozimu naleteo na ovo
    http://www.eponuda.com/kamere/lamax-...ra-cena-368891

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Sve su te kamere smesne, da se ne lazemo...to mogu da kazem kao neko ko to sve ima mogucnost da proba i posao mu je. Ali dobro, koliko para toliko muzike, ne bih nikome da kvarim dozivljaj. Kao i izbor kineski noname telefon ili nesto normalno, svi imamo mogucnost izbora ali ne ocekujte cuda
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •