Rezultati 1 do 10 od 82

Tema: Utisci iz Sladminga

Hibridni pregled

  1. #1
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Grazer, godinama sam na ovom forumu i nikad nikom nisam replicirao. Istina zeleo sam vise puta da se ukljucim kod tvojih bisera na temu malih ski centara u AT, kao i St. Anton ali nisam. Sas35bgd ti je objasnio tako da nije bilo potrebe. Bez uvrede, mislim da su ti svi postovi isuvise tendenciozni i subjektivni.

    "Za mene koji sam skoro celu austriju preskijao Schladming ostaje kao jedan od najjvise komercijaliziovanih ski centara a ne nudi toliko veliku kvalitetu skijanje"

    Za nekog ko je preskijao celu Austriju, nikada nisi napisao nista sto bi bilo kome ovde koristilo, o samom centru, o stazama, o infrastrukturi, prilazu, cenama.. Samo tvoje visoko misljenje kao ski instruktora i amin. Tako i sada o Schladming-u.

    Ja naravno nisam preskijao BAS celu AT ko ti ali sam, izmedju ostalog, bio i u Schladming-u pa bih da prenesem neke utiske, koji ce mozda nekom i pomoci. Realno, to je jedan od nama najblizih centara pa je bez veze da neko ko pozeli da ode a procita tvoje misljenje da Schladming- "ne nudi toliko veliku kvalitetu skijanje" zaista i poveruje da je tako. Sama cinjenica da su redovno u FIS kalendaru, da je prosle godine tamo odrzano finale svetskog kupa a da se ove godine od 4.2. - 15.2. tamo odrzava svetsko prvenstvo u alpskom skijanju, dovoljno govori o samom mestu, infrastrukturi, uredjenosti staza i svim ostalim standardima.

    Bili smo smesteni u Gasthof Braunhofers Rohrmoos, www.braunhofer.at. family room, 2 odraslih i dvoje dece od 8 i 1 god, HB ukupno 790e za 7 nocenja. Mali porodicni hotel, izuzetna lokacija, higijena a posebno hrana. Za svaku preporuku. Ski opremu i skolu za klinca sam platio online i ustedeo oko 20% tako da je to savet, moze se ustedeti i do 40e. Mi smo imali srece sa vremenom, 5 suncanih dana i jedan tmuran ali bez magle, T konstantno izmedju -8 i 15, tako da su staze drzale izvanradno.

    Ski centar se sastoji iz 4 medjusobno povezana dela. Osim Hauser Kaiblinga gde su vecinom plave na ostala tri dela su uglavnom crvene staze, siroke, perfektno uredjene, bez hupsera cak i posle 16h, moderni liftovi, nove gondole i 6-8 chairlifts sa kupolama u bojama, izuzetno brzi, mnogi sa grejacima sedista.
    Svaki od delova ima staze za sve ukuse, recimo na Planai iznad grada su izuzetno siroke i dugacke top to botom crvene ali i prelepi porodicni deo oko staze br.8 i poveznica sa Hauser-om, koji se zove Skiing in paradise, kao i crni FIS spust br.3 koji ulazi u sam Planai planet stadion. I Hochwurzen i Reiteralm su prelepi sa pogledom na Dachstein glecer i sirokim crvenim stazama koje idu kroz borovu sumu i mnostvom rastorana na stazama. Cene u restoranima na stazi su u rangu svi ostalih AT ski centara, pivo, sokovi, jager 3-4e, frankfurter i pomfrit 6e, vienner schnitzel 8-10e.

    Jedina zamerka su tri stara dvoseda bez kupola i to na veoma bitnim mestima, na spojnicama 4 dela. Prvi, na povratku is Hauser-a prema Planai, zatim lift koji spaja donju stanicu Golden Jet u Schladming-u sa Rohrmoos-om i treci lift koji spaja donju stanicu Basic Jet na Hohwurzen-u sa Reiteralm-om. Svi ostali liftovi su novi i brzi sa kupolama.

    Sve u svemu, izuzetno uredjen ski centar, infrastruktura i sjajne staze za sve ukuse, prekrasna priroda i pogled na Dachstein glecer, relativno blizu Srb i prilaz autoputem i iz pravca Hu i iz pravca Si, cine Schladming jednom od nama najzanimljivijih destinacija u AT, koju svakako treba posetiti.

    Veliki pozdrav svim skijasima i onima koji ce to tek postati

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jovicki Pogledati poruku
    Jedina zamerka su tri stara dvoseda bez kupola i to na veoma bitnim mestima, na spojnicama 4 dela. Prvi, na povratku is Hauser-a prema Planai, zatim lift koji spaja donju stanicu Golden Jet u Schladming-u sa Rohrmoos-om i treci lift koji spaja donju stanicu Basic Jet na Hohwurzen-u sa Reiteralm-om. Svi ostali liftovi su novi i brzi sa kupolama.

    S
    Potpisujem tvoj komentar od prve do posljednje rečenice, jedino ne znam gdje je ovaj prvi dvosjed koji spominješ, ja nisam vidio problem prelaska na Planai iz Hauser-a.
    Vezano za ova dva druga dvosjeda ja imam ogroman upitnik iznad glave. Ima nekih novih žica koje i nisu neophodne da se poveže čitavo skijalište a ostavili su poveznice na Hohwurzen i Reiteralm iz prošlog vijeka. Vjerovatno zato da bi mi imali o čemu da pilimo. Osim tog detalja za mene su ova četri brda savršeno skijalište.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •