Strana 17 od 30 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #161
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Danas sam supruzi uzeo ELAN ZEST QT s W9 vezom, duzina 152. Model 2013/14. Nisam bio u prilici pre da se susrecem s ovim modeleom. U pitanju je allmountain skija za koju sam shvatio da je za prelazak s pocetnickog na naprednije skijanje.


    Ako neko zna nesto vise o njoj ili ima iskustva slobodno pisite. Mislim a i nadam se da nisam pogresio.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #162
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    http://www.skinet.com/ski/gear/elan-zest-qt-2014

    "Elan Zest QT (2014)

    The Zest is designed to be light, soft flexing and economically priced for novice women who cruise the groomers at cautious speeds. It's a simple, gentle-performing cap construction on a Dualite core (snappy wood stringers surrounded by lightweight foam). The W Studio collection is a broad range of groomer-oriented women's skis, including a race-ready hard-snow carver, three women's versions of the men's Amphibio skis, three non-Amphibio models with women's-specific versions of Elan's Waveflex topsheet torsion-resistant topsheet structure, and two value-oriented cap constructions for novices. The race-ready Speed Magic Fusion is a version of the men's Ripstick, an edgy, powerful construction for high-speed arcing on firm, flat snow, with Elan's Fusion binding interface, in which the binding is integrated into the core for enhanced quickness and power transmission. The Amphibio skis - Interra, Insomnia and Inspire - also feature the Fusion system. The non-Amphibio models - Delight and Black Magic - feature both feature a less pronounced, more forgiving version of the Waveflex structure. At the low end, two simple cap constructions - Zest and Snow - are built for light weight and affordability. On Waveflex models, the top of the ski from the core up has a series of structural waves designed to make the ski stiffer laterally yet still supple-flexing longitudinally (think corrugated carbord: easy to bend in one direction, rigid in the other). Amphibio skis are optimized to be right- and left-foot specific, designed so that they'll always be edgier on the outside (downhill) ski, where power and solidity is most needed; looser and easier to feather on the inside ski, for easy line adjustment. The inside edge of each ski is fully cambered, for maximum effective edge length. The outside edge is tip-rockered, so it's more buoyant and easier to pivot, with a shorter effective edge. On the Speed Magic, Elan further enhances outside-ski edging power with a strategically shaped carbon/glass laminate over the inside edge - an elongated crescent running from tip to tail, widest underfoot, called PowerSpine.

    PRICE (MSRP): $500.00
    PRICE (MAP): $399.99"

  3. #163
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Na toj stranici stoji gender male a na elan sajtu gender female. U pitanju je cisti zenski model, barem koliko vidim. Koliko vidim to je bas skija za prelazak na napredni nivo tako da...neka joj je s srecom narednih par sezona.
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #164
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Srecno ih vozila.
    Ali sam ja malo skeptican sa tim srednjim, modelima kod devojaka.
    Ili vozi jaci zenski model ili ako oce jos jaci onda muski od visoke (rece) klase.
    Secam se da sam cerci posle samo 10 dana na snegu kupio model u najvisoj klasi (za devojke, isto Elan) i nisam pogresio.
    zato mislim da je ipak trebalo da uzmes jaci model, a tvoja supruga sigurno ima vise dana skijanja, nego sto moja cerka sada ima.

  5. #165
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Bio sam upitan a u vezi mog prethodnog posta sta bih ja predlozio pa posle dva dana zakasnjenja,zbog otsutnosti, da odgovorim.
    Ne mogu reci ko sta da kupuje, ali kada bih ja uzimao svojoj cerci (osoba koja uglavnom provodi vreme ispred kompjutera i fizicka aktivnost ima znacenje na nekom stranom nepoznatom jeziku) od zenskih modela proizvodzaca Elan onda bi to bilo SOUL 163cm ili DELIRIUM 166cm, ali kada bih se vratio par godina unazad to bi bilo ILUMINA 152cm i to uglavnom zbog moje skepticnosti oko amfibije (naravno to nema veze sa objektivnosti, nikad nisam probao amfibiju) ali ako zanemarimo to onda INTERRA 158cm. Ona ima 52kg i 162cm.

  6. #166
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Cinnamon Girl ili Phenom bez razmisljanja...

  7. #167
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ovde je bilo rec o Elanove modele
    a kad je rec o Nordici od onoga sto nudi vasa firma onda pusti srce i
    Unknow legend ili Belle to belle

    za ove druge cekamo recenziju, valjda cemo je dobiti

  8. #168
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Cao drustvo, ako moze mala pomoc. Kupujem skije za sestru, ili iskreno za mene koje ce i sestra moci da vozi po malo.
    Vec imam rc4 wc slalomsku skiju pa mi treba nesto za dublji sneg, i ujedno da tu skiju moze moja sestra ponekad da vozi i po bolje ili losije utabanoj stazi, znaci da bude 80% za duboki sneg. Pada mi na pamet nesto krace od 150-160cm zbog okretnosti koja treba sestri, ali sa rocker tehnologijom sto bi meni odgovaralo.

    Za razliju od race skija u koje se bas dobro razumem i po modelima i po sezonama, o skijama za duboki sneg apsolutno nista ne znam, pa mi treba pomoc od geometrije skija, pa sve do nekih modela koje bi mi preporucili. To bi trebale biti polovne skije iz nekoliko sezona unazad, koje bi uzeo od ovih prodavaca sto prodaju skije iz rente, i dao bi 80-100e. Moze i neki link sa kp sajta da se orijentisem sta mi treba.
    hvala

  9. #169
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Mogu samo da ti preporucim skije iz potpisa.
    Meni su super na stazi, hupserima, dubokom snegu, ledu, ma gde god sam isao nista nisam mogao da im zamerim.
    Bas su poslusne.
    Sledece ce biti iste marke samo novije i sire.(za svaki slucaj )
    Poz

  10. #170
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ovo bese amp? 74mm u struku?

    Cekam jos predloga, apsolutno ne znam nista o ovakvim skijama.
    Da napomenem, sa rockerom do 160cm, namena 80% za duboki sneg, 20% za dobro i lose uredjene staze.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •