Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 67

Tema: Pomoc oko izbora ski opreme - svega :D

  1. #21
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Ajmo ovako,
    Pance sa tri kopce za skijanje po razrovanim stazama Kop-a,argumenti za i protiv?
    Iskustva,konkretno?
    Ima li uopste razlike od onih sa cetiri kopce?

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ima razlike, kod pancerice sa tri kopce, srednja kopca je pod uglom od 45 stepeni, napad joj je takav da direktno zakiva petu u mesto gde treba da bude. Pancerice sa 4 kopce imaju napad sa dve kopce na ris i sa 2 kopce na cevanicu. Ja sam velika pristalica pancerica sa tri kopce a mana jedina iz mog do sad iskustva je kod ljudi koji imaju ekstremno visok ris, zna da pravi pritisak na ris. Prednost je mnogo bolje fiksirana peta.

    Da bih ti napravio neku paralelu, pogledaj kod Nordike model ovogodisnji Hell & Back H1, H2, H3... Pancerice sa 4 kopce kod kojih donja unutrasnja kopca opet ide pod uglom 45 stepeni...

    http://www.saltom.rs/images/hellback_h1.jpg

    Kod nekih drugih standardnih cipela sa 4 kopce, ta ista kopca ne ide pod 45 vec standardno paralelno sa spoljnom kopcom:

    http://www.saltom.rs/images/slikeArt...0161200051.jpg

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    Ajmo ovako,
    Pance sa tri kopce za skijanje po razrovanim stazama Kop-a,argumenti za i protiv?
    Iskustva,konkretno?
    Ima li uopste razlike od onih sa cetiri kopce?
    Ja sam uzeo nordikinu pancericu sa tri kopce, nisam jos skijao u njoj, ali evo ti neko iskustvo.

    Probaj ih, tvoje stopalo ce ti reci da li ti valjaju.

    Moj drug ima jako nizak ris, pa da bi mu klasicna pancerica dobro drzala nogu on mora krvnicki da je steze jer mu inace igra peta u ostrim zaokretima ili da ide na custom fitovanje i podizanje petnog dela uloska... Kada je probao ovu varijantu sa kopcom na 45 stepeni odusevio se.

    Ja imam normalan mozda i visi ris nego sto treba i nemam problem sa petom, ali ta srednja kopca zaista zakiva petni stopala za cipelu. Cuo sam da se neki sa visim risom zale da im tako postavljena kopca zulja ris pri skijanju...

  4. #24
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Moje Dalbello, a i mnogi drugi modeli imaju cetiri kopce s tim da je druga (gledano odozgo) postavljena pod uglom tako da pritiska petu. Po meni sjajna kombinacija.

    Ovako nekako:


  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Trebam da kupim skije za pocetnicu koja prvi put staje na skije?
    Nasao sam skije Atomic Race 8 po povoljnoj ceni, ali me plasi da te skije ne budu previse tvrde za nekog pocetnika i da slabije prastaju greske?
    Ima li neko iskostva s njima, koju su vas preporuke?

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Iznajmi za početak, tako ne možeš da pogrešiš..

  7. #27
    Member
    Datum registracije
    25.11.2013
    Godina
    36
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Pozdrav imam i ja jedno pitanje ako moze. Elem doslo vreme da se oprostim od mojih starih rossignol race 2 pancerica. Sta bi preporucili u tom rangu da se uzme od ovih danasnjih modela. Od skija vozim atomic D3 GS ako ista znaci. Tezak oko 90kg.

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Da bi ti neko preporučio pancericu potrebno je da ima malo više podataka. Recimo:

    1. Širina stopala na najširem dijelu;
    2. Tvoja težina;
    3. Skijaško iskustvo;
    4. Tereni na kojima pretežno provodiš vrijeme (po modelu skije bi rekao staza);
    5. Vrijeme koje prosječno noge zadržavaš u pancerici (obično cjelodnevno);
    6. Ako ti je prethodna pancerica odgovarala dužinom, onda najbolje ponovi istu njenu dužinu;

    Ove podatke ti najbolje znaš pa ćeš najbolje i odlučiti. Staviš nogu u cipelu, provedeš u njoj 15-20 minuta i ne smiješ osjetiti ni najmanje bolove u nekom dijelu stopala. Ako to tada sebi slažeš poslje ćeš se debelo kajati. Preporuka je da poneseš i par čarapa u kojima planiraš skijati.

    Svaki, baš svaki proizvođač ima model koji će ti odgovarati, pa bi najviše trebao voditi računa o cjeni (pretpostavljam). Tu je moje iskustvo sledeće:

    1. Atomic - prilično skup;
    2. Salomon - skup;
    3. Nordica - OK;
    4. Tecnica - OK;
    5. Dalbello - OK;

    Cijene naravno zavise i od kvaliteta i eventualnih popusta. Ako nemaš iskustva želim ti punoooo sreće u izboru pancerice, jer će ti trebati i pored svih savjeta koje pokupiš na forumu. Svi savjeti 10%, tvoj osjećaj 90%.

  9. #29
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Koje pancerice sa 3 kopce bi ste preporucili sa flexom od 80-110, polovne?
    Citao sam da one bolje drze petu u mestu od onih sa 4, a posto ja mali "arch" onda meni bi takve dobro dosle.
    Cena od 60-120e, last <100mm, nosim broj 29,5cm (45)
    Za flex bas i nisam siguran, imam 185cm/64kg i skijam agresivno uglavnom, mozda ce preko 100 da mi bude mnogo...

    Mada, ako bas nema tu mnogo izbora moze i neka dobra sa 4 kopce...

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Na sajmu si za oko 120 evra mogao da kupis novu Nordikinu pancericu sa tim fleksom i tri kopce. Proveri mozda jos uvek imaju nesto na popustu.

    Fitex je prodavao za smesne pare oko 110e Head race da li se zovu raptor pancerice. Tvrde, ali izuzetno kvalitetno uradjene, cetri kopce...

    Izbegni polovne ako mozes.
    Ako imas nizi ris taj problem mozes resiti i nekim uloskom. Mada ni ulosci nisu uoposte jefitni...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •