Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 168

Tema: Fisher progressor 800?

  1. #21
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Necu da pricam da li ce ga umoriti ili ne jer nisam vozio ceo dan pa ne znam Vozio sam samo Atomic Rase SL 163 cm ali svega par staza i odusevljen sam kako drzi u zavojima ali ja ipak volim drugaciji stil voznje, volim da idem i van staze. Ako vozi samo staze i voli da po ceo dan krivuda, onda se svakako slazem da mu pre treba SL nego AllMountaine.
    ...ona za koju sam ti nedavno pustio link!

  2. #22
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ma SL definitivno, samo je pitanje koji. Ja nisam za 800, nije to vredno tih para - dobra je to skija, daleko od toga, ali rece i ninic, nema metala i cao-zdravo, plastikaner

    evo nova 900, na popustu:
    http://www.gora-i.com/index.php?page...mart&Itemid=86

    ovo je ono sto ti valja, 100%:
    http://www.gora-i.com/index.php?page...mart&Itemid=86


    Posle svega recenog, ja bi uzeo onog belog polovnjaka GS i terao ga svud... Opet, ne bih uzimao 800 samo zato sto je cena dobra...
    Izmenio/la macak011; 17.02.2013 u 12:28.

  3. #23
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Ja izjutra kad izadjem na stazu skijam po ceo dan, sa jednom kratkom pauzom. Stvarno sam manijak što se toga tiče. Bojim se da bi mi neka tvrdja daska skratila dnevni boravak na snegu. Zato i merkam ovu malčice mekšu dasku (800). Još jedna činjenica nemaju u radnji uopšte progresor 900, a ovo gore je akcijska cena za progresor 800. Pa sad biti pametan.
    Slicno kao kod mene...i ja merkam 800 kao meku drugu opciju, tj malo meksu skiju jer u Allstaru imam dovoljno titanijuma. A njega se ne bih resavao jer je od prvog dana kod mene, bio je najbolji allmountain model te godine i mislim da ce zavrsiti karijeru na mojim nogama.

    Mislim da je zapravo najbolje imati dva para skija. Kad vec ne moze vise...

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja sam opet vozio progressora i nisam siguran da nema metala... Cas sam siguran da ima jedan sloj metala. Metal ima i onaj RX Force a kamoli 800... 900 ima dupli Ti a 800 sam siguran da ima jedan sloj Ti.

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DRAGON Pogledati poruku
    Slicno kao kod mene...i ja merkam 800 kao meku drugu opciju, tj malo meksu skiju jer u Allstaru imam dovoljno titanijuma. A njega se ne bih resavao jer je od prvog dana kod mene, bio je najbolji allmountain model te godine i mislim da ce zavrsiti karijeru na mojim nogama.

    Mislim da je zapravo najbolje imati dva para skija. Kad vec ne moze vise...
    Slazem se da treba imati dva para ali nikako dva para istog tipa skija...

  6. #26
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Pa normalno. Tvrdje i mekse. Prosto sam nekad u fazonu da livadarim po ceo dan, tj, u poslednje vreme sve vise. Lomatanje po crnim krakim stazama me vise ne privlaci. Preferiram crvene dugacke...

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DRAGON Pogledati poruku
    Pa normalno. Tvrdje i mekse. Prosto sam nekad u fazonu da livadarim po ceo dan, tj, u poslednje vreme sve vise. Lomatanje po crnim krakim stazama me vise ne privlaci. Preferiram crvene dugacke...
    Hehe, nisam mislio na tvrdje i mekse... Ako imas vec AllMountaine skije sa kojima si zadovoljan, drugi par istog tipa ti uopste ne treba... To ti je isto kao kad bi kupio Progressor 800 i 900. Sa jednim modelom, koji ti vise odgovara, pokrices isto. Ako uzmes Progressor, prodaj taj drugi model, sta ce ti da ti stoji...

  8. #28
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ja sam opet vozio progressora i nisam siguran da nema metala... Cas sam siguran da ima jedan sloj metala. Metal ima i onaj RX Force a kamoli 800... 900 ima dupli Ti a 800 sam siguran da ima jedan sloj Ti.
    "Fischer Progressor 800 (2013)

    With no metal, the Fischer Progressor 800 Powerrail still has the pieces of an aggressive front side sk It has a wood core with a bit of carbon to add stiffness but keep the weight down, and a sandwich sidewall to help bite on hard snow. It has Fischer's Powerrail w/binding system to accommodate various boot sole lengths, but it likely won't transfer energy as well as some of the brand's higher-end w/binding systems."
    http://www.skinet.com/ski/gear/fisch...essor-800-2013

    "SPECIALS
    AIR CARBON
    Ultra lightweight and extremely strong high-tech material from the aerospace industry. Improves handling and performance."
    http://www.fischersports.com/en/Alpi...Progressor-800

  9. #29
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Ne trazim ja samo allmountain, gledam razne modele, pa i 800. Njega sam uzeo u obzir jer se pojavila dosta povoljna opcija. Ali istina je da bih pre nesto sa klasicnim SL radijusom.

    A i Progressor nije klasicna allmountain skija nego vise naginje on piste.

  10. #30
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Mislim da mogu da se porede bilo koje dve skije, pa tako i sx 9 i progresor 800.
    Vozio sam sx9, doduse par sati samo. To je cross skija namenjena za sve uslove voznje po stazi, cini mi se da ima nesto veci radijus, ali ne prevelik oko 15/16.
    Meni atomic nije nikada nesto previse odgovarao, ali sx9 skija je bila dosta dobra, i u kracim i duzim zavojima, ne pretvrda, mada je trazila dozu snage da se kontrolise.

    Progersor 800 sam nedavno isto vozio par sati, slazem se sa vecinom komentara iznetih ovde o njoj.... Inicijacija zavoja je pesma a zavrsetak zbog "dual radiusa" jos lepsi, ali pri vecim brzinama i malo jacim silama hoce da se malo buni (trese)....osim toga sjajna skija za celodnevno skijanje za srednjeg do naprednog rekreativca.

    Inace Progressor 800 je sendvic konstrukcije, tako da ima titana, ali ne dodatnog kako ima 900..

    Meni je utisak da je sx9 tezi za voznju, pogotovu za krace zavoje i da nikako nije meski od 800, cak naprvotiv.
    Ako uzimas 800 kao bolju i ozbiljniju skiju, nisam siguran da ces biti zadovoljan ali ces sigurno uzivati u voznji svaki minut...osim ako ne teras do daske.

    Sve u svemu pitanje je koliko dobro vozis...ako si oko 6/10 -7/10 onda je progresor super izbor.
    Ako si bolji , onda nesto jos malo tvrđe (fisher sc, 8s, supershape...).
    Ako si jos bolji, onda najtvrđe moguce, wc sl, head sl, 9s, volkl sl....ali racunaj da moras da budes u dobroj kondiciji da uzivas ceo dan na ovakvim skijama

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •