Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Mini test: Fisher WC SC Racetrak 15/16

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano Mini test: Fisher WC SC Racetrak 15/16

    Juce na Kopaoniku sam imao priliku da na kratko testiram najnovije Fisherove World Cup slalomske i veleslalomske skije.



    Skije sam testirao sa drugom, ja sam vozio SL skije, on RC.
    Skije nam je ustupila Gora u okviru testa najnovijih Fisherovih skija. Odabrao sam World Cup modele jer me je najvise interesovalo kako se ponasaju na stazi.

    Imam 33 god, visok 190cm, tezak 100kg, nivo skijanja napredni rekreativac.
    Pancerice Nordica Transfire R2.
    Skije testirane na Kopaoniku u trajnju od sat vremena, temp -8, staze tvrde, jak ceoni vetar.

    Utisci, Fisher WC SC & RC Racetrak 165cm :

    Skije smo testirali vozeci Crvenu Duboku i Crnu Duboku.
    Staze su bile tvrde, ali sa odredjenom kolicinom razbijenog suvog snega na povrsini i praskastim hupserima.

    Nakon preuzimanja skija smo spustili Crvenu Duboku, skije su me vec posle 5-6 zavoja najpozitivnije iznenadile, jer su mi razbile predrasude kako su race skije teske, nezgodne za tranziciju iz zavoja u zavoj i jako tvrde.

    Skije sa lakocom idu iz zavoja u zavoj, traznicija je laka i brza. Dugacki veleslalomski zaokreti, lagano, kratki slalomski u nizu, lagano.

    Prva polovina crvene, osmeh na licu, kez od uva do uva. Precizan, brz i stabilan karving.

    Druga polovina crvene kroz praskaste hupsere. Ono sto je najlepse je stabilnost ovih skija, imao sam osecaj kao da secivima secem hupsere i peglam sve neravnine bez podrhtavanja.
    Jednostavno nema ni najmanjih vibracija pri vecoj brzini i ostrim zaokretima na neravnoj podlozi.
    Osecaj kontrole je izuzetan.

    Skije su nesto teze od mojih FireArrow 74, ali ta veca tezina se ne primeti kroz umor na nogama bar ne na kratkom testu. Interesantno je da su ove skije (kako slalomke tako i veleslalomke) prilicno tanke, tj. bocni profil je nizak. Odbitak pri izlasku iz zavoja je veci nego kod mojih skija, ali nije spektakulan.

    Nazalost u toku testa imali smo jak ceoni vetar na obe staze pa nismo uspeli da razvijemo vecu brzinu i maksimalno opteretimo skije. Nismo isli na druge staze zbog jucerasnjeg loseg iskustva sa zicama (...) i ogranicenog vremena za test.Kratko sam probao veleslalomske skije spustanjem niz cetvorku, osecaj je da su brze i nesto tromije od slalomskih, ali nazalost nije bilo uslova da ih lepo zaletim i oborim u veleslalomske zavoje.
    Moj drugar koji ih je vozio je odusevljen skijom, ponavljao je to nisam ja, to je moj Fisher RC .

    U zakljucku, sjajne skije, lagana tranzicija iz zavoja u zavoj, velika stabilnost. Fizicka zahtevnost - ne bih zakljucivao jer je test bio kratak.

    Na kraju slika Fishera sa testa:

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Vozim model iz 2014 god i mogu da potrvrdim da je to to, posto su i skije iste, konstrukcija ista, samo razlicita sara dezena. Tanka, ne previse teska i osrednje tvrda-da to je ta skija
    Rc sam probao isto iz Gore, ali model za 14god i uopste nisam bio zadovoljan-kao da je skija bila istrosena i bez kante. Ali kada budem isao sledeci put gore probacu i ja te nove modele. Nego jos jedno pitanje- videh da neko rentira nove Rosinjolove Hero skije. Ko ih moze izdavati?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •