Strana 17 od 17 PrvaPrva ... 7151617
Rezultati 161 do 168 od 168

Tema: Fisher progressor 800?

  1. #161
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ja sam kupio Progressor 800 ove godine medjutim nisam ga probao sto zbog vremena sto zbog neodgovarajucih cipela. Gledam da uzmem neki 100 flex jer valjace i za naredne skije a za ove mislim da ce biti vise nego dobar.

  2. #162
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    60 je premekano za iole ozbiljnije skijanje. Doduse, plava staza i rekreacija su oke ali crvenkasto i malkice agresivno traže bar flex 80...

  3. #163
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    macak011, ja sam sa ovim cipelama vozio razne skije (iz renta - tako da ne znam performanse), ali sam se lagano spustao i na crvene i na crne staze - mada ne vozim full karving (to tek treba da naucim) i ne vozim brzo (max 60km/h mozda, za sada ).

    Verovatno ce druge pance da mi omoguce potpuniji dozivljaj, ali ce verovatno i da mi budu krute (pa ce onda i noge da bole).

    Anyway, za sada cu i ovu sezonu da izguram sa rentanim skijama a od sledece cemo vec da vidimo

  4. #164
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    A vidi, ja sam sa onom najobicnijom alpinom sa tri kopce vozio rc comprex s niz crnu duboku pun gas pre 25 godina... Sve moze al ces se namucis..ima da se sit "ispoklanjas" sa takvim pancama - nema sta da te vrati nazad, ako me razumes..?

  5. #165
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    ... ali zato nece noge da bole

    salu na stranu, za sada ne planiram da menjam ove cipele. Probacu da nadjem na renti Progressor 800 i videcu kako mi lezi.

    inace, jedan brzi off topic: uzeo sam od ortaka Elan Mag 10 Ti (iz 2009), on kaze da je tvrda skija - probacu je sad za vikend na Kopu. Bilo bi idealno ako neko moze da je uporedi sa ovim Progressorom.

    Thx!

  6. #166
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ne bih se slozio da sa povecanjem flexa mora da opadne i udobnost.
    Ja teram Rossignol pance flex 110 bez pauza po 5-6 sata i noge me mozda zabole mozda posle drugog ili treceg dana skijanja tim tempom.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  7. #167
    Member
    Datum registracije
    13.10.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    mozda ne mora da opadne udobnost, ali pre nego sto sam kupio svoje pance rentao sam raznorazne i kvalitet je bio od onih od kojih su mi noge (cevanice) bukvalno crvene posle skijanja do onih koje su milina za voznju.

    U svakom slucaju koji bi flex najbolje isao (iz iskustva) za Progressora 800? Generalno, koji flex se preporucuje srednje dobrom skijasu koji vozi sve staze ali ne prebrzo?

    Hvala na savetima.

  8. #168
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2014
    Godina
    35
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    Na osnovu onoga sto sam citao ovih dana, i slusao savete poznanika koji se bolje razumeju, preporucio bih ti da ne uzimas nista ispod 90, 100. Flex na pancerici vremenom opada, tj popusta... Takav je moj slucaj sa pancericom 80 flexa, poprilicno je popustila i zato sad kupujem 120. Udobnost ima veze sa flexom ali ne previse, udobna ce ti biti ona pancerica cija geometrija odgovara tvojoj nozi, i zato je pametno da probas sto vise i vidis sta ti najvise odgovara.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •