Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Kacige sa vizirom vs Kacige bez vizira

  1. #1
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano Kacige sa vizirom vs Kacige bez vizira

    Ako ima neko ko je koristio/koristi kacigu sa vizirom, lepo bi bilo da da svoje misljenje....citao sam i citao i nista vise ne znam, a opet ne znam nikoga kod mene ko ima ili koristi kacigu sa vizirom da bih sam stekao utisak...
    Hvala u napred
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  2. #2
    Junior Member Pacific avatar
    Datum registracije
    26.01.2011
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Verovatno ih ne koriste jer su još uvek dosta skupe (u Beogradu oko 20.000din.), ali deluju interesantno.
    Mogući nedostaci su da ulazi vazduh ispod vizira ili da ti je vidokrug lošiji ako ne naleže lepo, a sve ostalo bi trebalo da je prednost, osim cene

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Nisam nikada probao, ali sam vidjao na skijasima i deluje mi bezveze.

    Prvo modeli koje sam video uzivo su vise kao neki pozeraj, bar meni tako izgleda (ogranicavam se samo na ono sto sam video, par takvih kaciga na kopu). Drugo ako brzo vozite hladan vazduh ce vam sibati po ocima, sto posebno nije prijatno kada je jaci minus na polju.
    Trece ko je vozio slicne kacige na motoru zna da i sa vecim moto vizirima zna ponesto da se provuce i dopre do ociju.

    Ja bi ih uzeo u razmatranje samo za voznju umerenom brzinom po toplijim danima.
    Izmenio/la Sinisha; 19.02.2015 u 12:55.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Meni takođe izgleda da su argumenti u prilog kaciga sa vizirom uglavnom fashion prirode. Pre svega tih kaciga je srazmerno malo, što drastično sužava izbor i kacige i vizira/ tj. zaštitnih naočara.

    Argument u prilog vizira je što pretpostavljam da ljudi koji nose dioptrijske naočare time rešavaju problem pošto mogu nesmetano da ih nose.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •