Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: potreban savet oko pravilnog montiranja vezova

  1. #21
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    uh , oprez nisam video post , Stevo svaka cast , polemisali smo ovo ,bratori , vodi racuna , nordica skija - nordica pancerica , tako je projektovano , na vezovima za nordicu razmet veza je podesen na 5 mm recimo djon cipele 325-340-345-350-355 mm , u tvom slucaju je bolje da skala razmeta prednje i zadnje glave bude na 325 zbog prednapona, u polozaju 330 ce ispadati na zadnjoj glavi na jakom potisku u bljuzgavom i mekom snegu(kada ti je teziste malo pomereno unazad, ali opet valjda je vizuelno moguce odrediti.ne uzdaj se mnogo u to da su napolju strucnjaci ali ako ti bude radio sa binding masinom siguran pogodak , ovaj test kosta oko 25e ali vredi , napominjem da ovu masinu ima jedino cika aca ognjanovic u novom sadu , tako da ovi sto se reklamiraju o besplatnim proverama tako lupetaju da bi ih nab , na , ... , (sistem : ko ti je ovo radio ) kretencine , imam obicaj na ovo pitanje kada mi popravljaju kola da kazem :isti takav kreten koi me je to isto pitao nab....te na ...c
    iznervirah se , ovu masinu pokusavam da kupim vec 5 god al otrov joj nije ravan kolko je skupa

  2. #22
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    zaboravih , masina se testira na svake dve godine i test isecak vredi u svim zemljama sveta kao fiskalni isecak za osiguranje i vama i nama. naravno odnosi se na regularnu i registrovanu masinu u stvari da vas ne zamajavam to je http://www.wintersteiger.com/en/Spor...ing-adjustment
    ili drugi proizvodjaci

  3. #23
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Hehe hvala Gorane, ali nemoj da se nerviras, kod nas su svi od uvek strucnjaci za sve i najbolji u svemu... pogotovo priuceni majstori...

    Javio sam sinoc da mi podese na 325, ali sad sam malo zbunjen. Ako kupum na pr. Lange pancericu sa dimenzijom 328 jel to znaci da necu moci na vezu da nastelujem duzinu posto nije rental vez, neko cu morati da skidam prednji ili zadnji deo?

  4. #24
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bratori Pogledati poruku
    Ako kupum na pr. Lange pancericu sa dimenzijom 328 jel to znaci da necu moci na vezu da nastelujem duzinu posto nije rental vez, neko cu morati da skidam prednji ili zadnji deo?
    Ne. Kod svakog veza se peta može pomjerati naprijed-nazad par centimetara.

  5. #25
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    Stevo ti je sve rekao hvala i u njegovo ime , posalji mi sliku pp skije, tvoj vez i onako ima jako pokretnu zadnju glavu

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Hvala obojici!

    Nema sta da ti saljem sliku u pp, donecu je na voskiranje!

    Ali dok ne stigne evo video da vidite o kojoj se skiji radi...

    http://www.youtube.com/watch?v=84N0WcQthvA

  7. #27
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    VRH , uzeo si po meni najlepsu nordica skiju i ja za mene imam slicno
    http://www.saltom.rs/index.php/sr/sk...-0a2146-00-001
    samo dosta uzu , navika na ovu geometriju

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •