Strana 20 od 43 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #191
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    44
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Skijao sam ti u Nasffeldu pocetkom Aprila, na +8 C.
    Snjega bude, visi i srednji djelovi drze odlicno (osim ako nisi bas picajzla ).
    Problem je bio "kaljuga" na donjem dijeluCarnie, te donji dijelovi staza 40, 1 i 4 (gdje je inace usko grlo, a manja nadmorska visina).

    Za Tarvisio i KG, meni je Tarvisio bolji zbog "pejzaza" i slikanja na vrhu Mt.Lussari.... a neko veliko skijanje nemas ni na jednom od ta dva skijanja.... (za 2-3h ce oba biti dobra).
    U KG obavezno na pizzu, taverna u Hotelu Kotnik!

  2. #192
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    44
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chaki Pogledati poruku
    ...prvi dan je predviđen za Gerlitzen, drugi za Nassfeld, treći verovatno Turracher Hohe, a četvrti Tarvisio....
    Odlican izbor za 4 dana. Pripazi samo, Turracher ti je takodje dosta strm, zbog supruge... inace preljepo skijaliste.

    Bad KK je relativno los zbog starih zica, iako su staze odlicne. (da te "ne ponese", jer ces proci kroz njega prema Turracheru...) Mozes ga uzeti u obzir umjesto Tarvisia, ali idi na "St.Oswald" kraj gdje su novije zice.

  3. #193
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chaki Pogledati poruku
    Evo smestili se u apartmane, videli Villach sutra smo u Gerlitzenu pošto nam je to najbliže, a i ja da se malo zagrejem, a Nassfeld smo planirali u subotu. Jeste i tada tamo?
    Na žalost, sutra ujutro odosmo. Dosta je, za sada, imali smo odličnu nedelju.

    Inače, danas su Mokrine (Nassfeld na našem nam slovenačkom jeziku ) ponovo zatrpane snegom. Ako možeš da promeniš plan, snažno ti savetujem. Čak i da sutra ne pada sneg, dan posle velike mećave uvek se već do 11-12h naprave hupseri i u tim uslovima Pramollo (Nassfeld na italijanskom ) prosto nema laku stazu. Ovo ti pričam da Gospođa ne zamrzi skijanje.

    Inače, BKK bih svakog dana u nedelji pretpostavio Kranjskoj Gori i Tarvizu.

    Srećno i uživajte!

  4. #194
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    E da, čisto da znaš: subotom od 18.30h imaš noćno skijanje na poslednjem delu Millenijuma i to za svega 8 Eur!!! Ovo nikada ne propustim u dolasku, prosto je ZAISTA skijanje, ne zezanje kao obično po većini sličnih centara.

    Proveri samo stanje staze, danas ceo dan u Trepolahu pada kiša, tako da je taj poslednji deo Karnije razvaljen. Na planini gore je idila... posle danas, opasno se približava granici od 3m snega!!!

  5. #195
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Hvala Farmaceut. Tvojim sam se izmedju ostalog iskustvima i vodio rezervisuci sto ne znaci da savet nije dobronameran i da nedajboze ne moze da ispadne drugojacije.

  6. #196
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Mislim da ću jedva izdržati i ovo dnevno

    Sutra definitivno idemo u Nassfeld s tim da će mi supruga verovatno penzionerski skijati pošto se danas dobro skršila u Gerlitzenu. Btw, u Gerlitzenu sam danas sigurno pola dana proveo s njom i uz dve pauze, ali sam obišao uglavnom sve staze sem onih par kraćih crnih, skiline mi pokazao na kraju 50 km... Aj napisaću izveštaj čim se nakanim u odgovarajućoj temi da ne zatrpavam ovu. Pozdrav

  7. #197
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2013
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pozzz ljudi, planiram u martu da idem u Nassfeld.
    Zanima me dionica od Kranjske Gore do Hermagora - plan je da se iskljucim kod Podkorena desno i udjem u Austriju, pa nastavim... Ili da idem preko Travisia?
    I da, ako u Austriji ne idem auto putem, ne moram da kupujem vinjetu?

  8. #198
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vasko Pogledati poruku
    I da, ako u Austriji ne idem auto putem, ne moram da kupujem vinjetu?
    Ako misliš na slovenačku vizu, obavezna je i ako ako ti prednji lijevi točak nagazi na autoput na graničnom prelazu. Ja sam je morao platiti kad sam išao do Čateških toplica (od graničnog prelaza do silaska na sporedni put ima 300 m). Dali su mi demokratsku mogućnost izbora: ili da kupim vinjetu za 15 EUR ili da platim kaznu 150 EUR.

  9. #199
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    43
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Mislio je na austrijsku vinjetu valjda...Ako ne koristis autoput,ne treba ti vinjeta

  10. #200
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Takodje plainram u martu za Nassfeld i listajuci hrvatske forume na temu kako ne platiti sovenacku vinjetu dosao sam do sledece rute:

    Beograd - odvajanje ispred Zagreba (Zagreb istok) ka Varazdinu - ispred Varazdina levo za Ptuj - Maribor - Klagenfurt - Villach - Heramgor.

    Ispod 750 km, ne koristi se autoput u Sloveniji.

    Jos kraci put - nakon Zagreba, tacnije kod Zapresica odvojiti se ka Kumorovecu, pred slovenacku granicu izaci s autoputa i magistralnim putem do Maribora, a zatim na zapad ka Dravogradu i ukjucenje na autrijski autoput pre Klagenfurta. 720-730 km.

    Hrvati kukaju na slovenacku policiju..

    Sad, ja sam isao do Maribora pre 10 godina (upravo preko Zapresica) i tada nije bilo autoputa od granice do Mabirora te stoga ni potrebe za izbegavanjem vinjete. Planirana ruta je poroizvod tudjih iskustava, google-a i via Michelline-a. Ako neko ima iskustva, molim da ih podeli.
    Izmenio/la Kutuzov; 19.01.2014 u 12:07.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •