Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 103

Tema: Austrija - Gerlitzen Alpe

  1. #61
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    571

    Podrazumevano

    Peja, Villach je OK, malo veci grad u odnosu na druga mjesta okolo. Pored skijalista koja si nabrojao ja bi dodao jos Katschberg - vrijedi obilaska, taman se i moze obici za jedan dan bez nekog srkleta .
    Gerltizen uopste nije lose skijaliste, samo da nije magla. Nassfeld si bio, ja dosada 3 puta i nikad nije ofalio. Ima jos tih lijepih na sat - sat i po od Villacha, pogledaj ostale teme o koruškim sijalištima.
    Ja sam ove godine ponovo za Dolomite, ali mi je Koruška uvijek dobra varijanta....
    Za parkiranje uz gondolu - koliko se sjećam - nije nikakav problem busom sa prvog parkinga. Mislim da na prvom parkingu imaš i oznake popunjenosti ostalih parkinga, tako da ako su popunjeni odma ti fino na P4, pa busom. A da li se isplati negdje autom uz planinu, ili do onog mjesta s druge strane Gerlitzena pa na 6-sjed zavisi od vremenskih prilika.

  2. #62
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    ... A da li se isplati negdje autom uz planinu, ili do onog mjesta s druge strane Gerlitzena pa na 6-sjed zavisi od vremenskih prilika.
    Uz planinu se plaća prolazak 7E, osim ako ne koristiš apartman na planini.

  3. #63
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Peja, Villach je OK, malo veci grad u odnosu na druga mjesta okolo. Pored skijalista koja si nabrojao ja bi dodao jos Katschberg - vrijedi obilaska, taman se i moze obici za jedan dan bez nekog srkleta .
    Gerltizen uopste nije lose skijaliste, samo da nije magla. Nassfeld si bio, ja dosada 3 puta i nikad nije ofalio. Ima jos tih lijepih na sat - sat i po od Villacha, pogledaj ostale teme o koruškim sijalištima.
    Ja sam ove godine ponovo za Dolomite, ali mi je Koruška uvijek dobra varijanta....
    Za parkiranje uz gondolu - koliko se sjećam - nije nikakav problem busom sa prvog parkinga. Mislim da na prvom parkingu imaš i oznake popunjenosti ostalih parkinga, tako da ako su popunjeni odma ti fino na P4, pa busom. A da li se isplati negdje autom uz planinu, ili do onog mjesta s druge strane Gerlitzena pa na 6-sjed zavisi od vremenskih prilika.
    Katschberg mi djeluje daleko po mapi od Villacha.Ili se mozda varam??..Nassfeld mi je top, nikad pogrijesio tamo ali eto da se promijeni, mada mada i tamo su mi 2 dana zagarantovana minimum. U Gerlitzenu nikad nisam bio a Villachu ne moze biti blize tako da ce se to posjetiti zasigurno.

    Dolomiti se veeeliiikii..brat mi je bio u Val Gardenu pa mi pokazuje mapu svih skijalista . Mnogo veliko, da se izgubis. Cini mi se da te uhvati neka magla na skijalisto bilo bi ka sto Cetinjani kazu - nikad doma doc
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  4. #64
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Mada je o Gerlitzenu reč, samo da se nadovežem na post od Pejamachine u vezi Dolomita.Da možeš se "izgubiš" to stoji, ali da magla bude razlog svakako ne.Skijao sam tamo preko 40 dana i ama baš ni jednom nisam imao maglovit i vetrovit dan( u obliku da utiču na skijanje).
    Zato samo napred....

  5. #65
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Mada je o Gerlitzenu reč, samo da se nadovežem na post od Pejamachine u vezi Dolomita.Da možeš se "izgubiš" to stoji, ali da magla bude razlog svakako ne.Skijao sam tamo preko 40 dana i ama baš ni jednom nisam imao maglovit i vetrovit dan( u obliku da utiču na skijanje).
    Zato samo napred....
    Od nekih 150-tak dana provedenih na Gerlicenu, samo dva ili tri dana je bio prekid po nekoliko sati zbog jakog vjetra na vrhu. Dešavalo se da naiđe gusta magla (tačnije: oblak) na vrhu, ali se tada skija na donjem četverosjed najtiduže staze dok se magla ne raziđe. Čak je ovlaš magla na vrhu poželjna jer satjera skijaše u restorane, apartmane i hotele, pa staze ostaju slobodne samo za odvažne .

  6. #66
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    571

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku
    Katschberg mi djeluje daleko po mapi od Villacha.Ili se mozda varam??..
    Katschi je pristupačan jer ideš sve autoputem od Villacha, pravac prema Salcburgu. Prije tunela skreneš i par kilometara uzbrdo, lakom cestom. Na granici pokrajina Koruška i Salzburg. Oko 45 minuta vožnje.

    Što se tiče Dolomita, idem drugi put - Val Gardena odnosno Ortisei gdje sam bio je na kraju doline, daleko od Selle. Ljepši su ovi djelovi koje sam samo malo zagrebao (Arraba, Alta Badia). Sad je red na njih. A ove Koruške varijante su sasvim ok zbog blizine i uvijek su jeftinije...

  7. #67
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    44
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    @Peja:
    Opcija za skijanje imas bas mnogo.Ako ti se "ne gadi" paliti auto, za 7 dana mozes biti svaki dan na drugom skijalistu. Pokusaj jedan dan otici na Turracher Hohe. Prodjes BKK, pa jos malo. Ekstra skijaliste, preporuka za jednodnevni izlet.

    Takodje mozes i do Tarvisia, autoputom si tamo za 15 minuta od Vilacha... Skijaliste jeste manje, ali je totalno simpa, manastir na vrhu, pogled.... Vrijedi za laganu, 3-4 satnu varijantu, pa iskombinujes sa shopingom ili sl.

    Za smjestaj, ja najcesce budem u Kranjskoj Gori, i to da bude "na stazi". Za dane kada mi se ne da paliti auto... Inace KG ti nije vrijedna da ciljano trosis dan, jer je losija od ovih gore navedenih...
    Ali ako tamo nadjes dobar smjestaj, a nije ti bas bitno da 110% iskoristis svaki sekund na stazi, onda je OK... Nassfeld ti je na 1h, Gerlitzen 45Min, Tarvisio 20min.

  8. #68
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2011
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Kojim putem doci do Sonnenresort apartmana?

  9. #69
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od igorc Pogledati poruku
    Kojim putem doci do Sonnenresort apartmana?
    - prođeš Karavanke tunel
    - na Villach petlji (Knoten Villach) se ide za Saltzburg i Njemačku
    - Silazak sa autoputa na izlazu Villach-Ossiacher See
    - Skrećeš desno
    - Na kružnom toku treći izlaz ka Treffen-u (zanemari znak "Gerlitzen alpe" na drugom izlazu jer te vodi do gondole, a ne na Gerlitzen)
    - Kad se prođe kroz selo Treffen, sa lijeve strane je supermarket na livadi
    - nakon supermarketa prvo skretanje desno ka Gerlitzenu
    - kad krene uspon prođe se rampa za naplatu putarine (ako uz smještaj ne dobiješ kartu za prolaske, svaki prolazak nazad je 7 EUR)
    - 12 km vožnje uzbrdo planinskom cestom
    - prođeš ravno pored stanice gondole i četverosjeda
    - prođeš ispod ski staze kroz tunelić i nailaziš na parking
    - taj smještaj bi trebao biti 100m iznad parkinga
    - ako nije, pitaš nekog ko zna

  10. #70
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2011
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Hvala Stekane,pored ovih uputa nema sanse pogrijesiti.
    Pretpostavljam da je taj put uzbrdo dobro ociscen.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •