Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 105

Tema: Krvavec - Skibus ski vikendi

  1. #71
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2011
    Godina
    41
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Recimo da kazemo da sam laik sto se pripremanja staza tice, ali potpuno mi je nelogično da osposobljavaju prvo staze sa nižom nadmorskom visinom pa tek onda eventualno vrh Krvavca. Po live streamu sa vrha deluje da tamo ima ima dovoljno snega. Takođe, ako je verovati vremenskoj prognozi u sredu se očekuje kiša u donjim delovima skijališta... Ne želim da mračim ali sam svakako sam očekivao više od 2 (ili 4) staze na otvaranju..

  2. #72
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Pa laik si, kao što si rekao....vjerujte, da če ljudi na Krvavcu učinit sve da naprave što više staza....i nemojte se zamarat time šta je logično i šta nije...oni su profesionalci i znaju svoj zanat....BTW @chagaboo: dobar prevod....ako si ga sam uradio... PS na vidiku je oko 30 cm snega i zahlađenje od subote....tako da mislim, da če topovi radit punom snagom...ako bude sve po planu, startamo sledeči vikend i na Pohorju....

  3. #73
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    @chagaboo: dobar prevod....ako si ga sam uradio...
    Sam preveo skimane, ali nije da stvarno znam, nego imam prijatelje slovence pa eto za toliko razumem. Malo razumem, malo pretpostavim i eto sklopi se nekako prevod .
    I moram da priznam kada je na papiru i mogu da razumem, ali kada dođe do konverzacije mnogo mi slabije ide.

    Pridruži nam se na Krvavecu ako možeš, barem na po jedno ladno

  4. #74
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Sam preveo skimane, ali nije da stvarno znam, nego imam prijatelje slovence pa eto za toliko razumem. Malo razumem, malo pretpostavim i eto sklopi se nekako prevod .
    I moram da priznam kada je na papiru i mogu da razumem, ali kada dođe do konverzacije mnogo mi slabije ide.

    Pridruži nam se na Krvavecu ako možeš, barem na po jedno ladno
    Lokalni sam patriota, pa tako svaku sezonu otvorim na domačem brdu...Krvavec je za Ljubljančane BTW: eto vidiš, sve se može kad je interesa za to...

  5. #75
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    aj lep provod zelim svima koji putuju sad za vikend, ne sumnjam da ce biti veselo
    http://www.snow-forecast.com/resorts/Krvavec/6day/mid
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #76
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    aj lep provod zelim svima koji putuju sad za vikend, ne sumnjam da ce biti veselo
    http://www.snow-forecast.com/resorts/Krvavec/6day/mid
    Snega će i biti, koliko toliko, nego gledam danas kamere gore magluština nožem da je sečeš, valjda ćemo imati malo sreće i sa vremenom, nisam baš poklonik spa turizma

    Tadija

  7. #77
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Bice veselo ali samo na par staza chaghaboo realno nismo mi josh za spa turizam a sto se druzenja tice i toga ima pregrsht.
    Ovako bi trebalo
    1, 6, 5 staze
    B, C, D zice
    to ce biti sigurno u petak a za subotu ukoliko bude najavljenih padavina otvorice zicu E koja ide na vrh Krvavec.

    Zvoh otpada sigurno za ovaj vikend...
    Informacije su od jutros, izvor rtc-krvavec(telefonski poziv)

    MAPA SKIJALISTA

    EDIT
    pored magle za koju nznm da li ce biti izgleda ce biti konstantnih padavina



  8. #78
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Izgleda da se svi jos odmaraju...
    Dakle prvi dan na Krvavecu magla, kasnije i kisica, radio je cetvrorsed i staza od oko 600m, i radio je poligon. Po magli se makar nije videlo koliko je staza kratka Ja sam veci deo dana proveo pokusavajuci da kumu objasnim kako da se snadje na snowboardu, pa mi ovo i nije narocito tesko palo, bilo mi je svejedno, spustio sam se desetak puta.
    Drugi dan iste staze, ali vreme mnogo lepse. Preko noci je napadao i sneg, tako da je bilo ugodnije za voznju. Na stazici i brzi spustasi i oni koji tek uce, nema se gde. Kum uci malo od mene, malo se sam tumba po stazi, ja malo s njim, malo kroz sumicu, prodje dan.
    Treci dan, puste nsestosed na vrh Krvaveca. Spustam se i cudim se jesam li ja stvarno tako dobar, kad oko mene od 3 troje ljudi dvoje padaju, a ja se spsustam i ide mi. Onda shvatam da vidim ljude koji su se jedva snalazili i na maloj stazi, nekoliko bordera prepoznajem odmah, i skijasa. Na strmoj zaledjenoj stazi koja postaje jos strmija, pokusavaku da se spuste u plugu. Ne mogu da ustanu. Mislim da su se neki spustali i dobrih sat vremena. Kurs prezivljavanja. Valjda su, ne razmisljajuci, svi pohrlili gore da isprobaju novu stazu, sa sve rekreativnim rentiranim skijama, ili jos gore nenaostrenim i nepripremljenim od prosle sezone. Rascistilo se to pa je bilo lepo, ova stazavec ima smisla pogotov sto se mala nastavlja na nju. Pa jos kad iz tunela izadjem bordom u sumicu, pa stazom za skidoo oko onog hotelcica, a dan suncan, kakav se pozeleti moze, za slikanje. Na maloj stazi hupseri, taman da skijasi imaju na sta da kukaju, pa se posle zalite na Kop.
    Bili smo smesteni u hotelu Creina u Kranju, lep hotel ali ne bas prilagodjen za skijase, vecera je u vecernjem terminu, klopu nismo uzimali u hotelu po ranije dobijenim savetima da je u Sloveniji hrana skupa a porcije slabe, tako da smo nesto poneli iz Bg, a ponesto kupili i Merkatoru. Prednost smestaja u gradu.
    Cene picha su ujednacene, i nisu velike za beogradske pojmove. Kafe su 1,2-2 eur, pivo (0,33-0,5) 2-3 eur, i voda je skuplja od piva (0,25 = 2,5 eur). Pljeskavica u fastfoodu je 5 eur, lepa izdaleka, daleko od lepog.
    Sistem odlaska na staze je alpski, busom do gondole, gondolom do skijalista. Lepo mi je bilo, ali daleko sam od odusevljenja, sto se mene tice, u odnosu na ovo, Kop je zakon!

  9. #79
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Svaka cast...bas detaljan opis...

  10. #80
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Da, baš kako Andrija kaže, prvi dan mučenje, drugi dan priprema za uživanje koje je bilo rezervisano za nedelju. Ono što još treba dodati je da su cene na stazi jako umerene ako imate u vidu da ste na skijalištu. Sa skibus popustom od 20% kuvano vino (belo za promenu) košta 1.6e a solidna klopa u istom restoranu je nešto preko 5e. Sa popustom, naravno. E, sada o Snoviku: jedna reč: fantastično. Neprilagođeno skijašima, ali uz malu taktiku oko kartice koja omogućava konstantno grejanje, i taj problem je mogao biti rešen. Bazenski kompleks (da ne kažem spa centar) je fantastičan i za oko i za uživanje u njemu. Ako dodam da su se pored nas brčkale i dve devojke i to u strastvenom zagrljaju... (no comment). Hrana u restoranu vredna tih dodatnih 5e za doručaki 7 za večeru. Ako imate sreće da večerate u sali koju od bazena odvaja samo staklo... Opet komentar nije potreban. A u sredini bazena đakuzi (ili što bi moja petogodišnja sugrađanka rekla, kada je mama uvela u njega: kuvalo za babe)... Apartmani su zapravo mali stanovi, prelepi, konforni, kreveti udobni...
    Da se vratimo onoj jednoj reči:fantastično. Za nas matore sasvim dovoljno da zanemarimo kišovito magloviti petak. U mislima mi je još i ono more oblaka koje nam je od prvog minuta bilo pod nogama i privlačilo poglede i punilo dušu nekim novim mirom i davalo motiv da savladamo one ledene delove na vrhu Krvaveca.
    I sve bi bilo idealno te nedelje da mi nije nestao fotoaparat. A samo mesec dana ranije sam ga kupio ćerki za rođendan (naravno, po mom ukusu, ne po njenom) i uz silne muke i ubeđivanja sam uspeo da ga dobijem, uz obećanje da ću ga čuvati. Pa, ako neko nešto zna o dotičnom pronađenom aparatu, javite mi, poštedećete me svakodnevnih gnevnih pogleda i komentara tipa: a rekla sam da kupiš jeftiniji aparat kako ga dete ne bi izgubilo, a ti si, matora konjino, gori nego ona... Hvala unapred poštenom pronalazaču!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •