Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Skije za pocetnika?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    07.10.2011
    Lokacija
    Zrenjanin
    Skije / Bord
    Volkl P60
    Godina
    42
    Poruke
    18

    Podrazumevano Skije za pocetnika?

    Pozdrav svima!
    Prosle godine sam prvi put bio na skijanju , izubijao se, naucio osnove i zaljubio se u skijanje. Nesto jeftino sam pazario skije Volkl P60, pa ne znam dali mi te skije uopste odgovaraju, ali su toliko bile jeftine da je bilo glupo ne kupiti ih. U pitanju su skije 168cm, radijus 17.1m.Standardni Marker vezovi.
    Isao bih ove godine da ucim da skijam malo ozbiljnije pa reko da neidem sa ovim ako bas totalno ne odgovaraju!
    Inace moji gabariti su: 180cm, 95kg.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Pa skija ti bas i nije za pocetnike ali sta je tu je. Mislim da je vremenom skija malo postala gibljivija ( verovatno je stara bar 5 godina ) sto je dobro za tebe ( skija vremenom gubi neke osobine koje ima kada je nova). Tu sada moras sam da uvidis neke stvari pa da odlucis. Ako kantovi i dalje dobro drze i skija te pritom ne umara a volis nesto brzu voznju onda ostavi. A ako su kantovi od ostrenja i samog skijanja dosta potroseni i ti neces nesto brzu voznju onda ih promeni. Radijus moze biti samo manji ili isti od onog sto ima tvoja skija, ipak koliko para toliko muzike. Mislim da su noviji modeli All moutn skija odlicni za ogromnu grupu skijasa a tu se krecu cene od 200- 400 evra za nove ili polovne koje su upola jeftinije ali tu ipak pripazi dobro je povsti nekog iskusnijeg skijasa ili u nekom renomiranoj ski radnji). I obavezno bez titranijumske ploce, ona dosta zamara i ume da bude veoma ne prijatna za voznju dok se ne savlada malo bolje tehnika ( mada ni onda nema neke specijalne potrebe za njom). Na Expo sajmu bice razne opreme, sto polovne sto nove. Vidi kod Gorana u Salto M ako hoces polovni model, samo mu objasni koji si nivo skijasa da bi ti bar savetom mogao pomoci

  3. #3
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    skije si uzeo sto bi narod rekao taknuto maknuto
    ma ima da posluze za jednu sezonu
    ja bih se koncentrisao na dobre cizme
    cizma glavu cuva

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    07.10.2011
    Lokacija
    Zrenjanin
    Skije / Bord
    Volkl P60
    Godina
    42
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Cizme sam uzeo SALOMON X-WAVE 8.0. Jesu tvrde flex-100 alo mi pasu, neverovatno udobno, bar ovako kad ih probam kod kuce. a sto se tice skija, kao da nie mnogo skijano sa njima, nema cak ni ogrebotina, ni gore od redova kod zicare, a ni dole na povrsini. Kantna bogami preko 2mm. Ima i jedne starije skije VOLKL 360 energy, 163cm r13.5 i one su bas rekreativne i deluju i lakse i savitljivije. Pa dali je mozda pametnije poneti njih na skijanje? Iskreno bas i nemam sad da dajem 200-400 za nove skije.

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    TOKA-ZR
    Pa naravno da ih poneses i isprobas kako ti ide sa njima. Ako jos neko ide sa tobom na skijanje probaj i njegove skije a mozes neki model iznajmiti na 1. dan pa da vidis. Sto budes vise probao skija ( bar 5-6 voznji moras da odradis da bi video karakteristike skije) to bolje pa ces videti koje ce ti odgovarati a to je savet koji sam i ja dobio na pocetku skijaske karijere. Sam ces se vremenom pronaci jer ovako je jednostavno ne moguce reci koja ti skija odgovara a i ljudi vole da malo eksperimentisu tako da ces na snegu to najbolje videti

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    predpostavljam da ce uskoro doci neki prijedlog za servisiranje skija
    nista ne diraj eventualno jedan sloj voska i to je to
    spreman si za sezonu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •