@Jovicki
Nikad nije kasno da nesto napises o zimovanju . Sto se tice odlaska,ili dolaska do Val Gardene,nije lose otici na dva razlicita nacina,da se prodje kroz razna mesta. Ja sam cak i do Venecije stigao,mada ne planski,jer je klinac polomio ruku zadnji dan,pa nismo isli na stazu. Vidim da si bio u Ortisei-u i mislim da je to dobitna kombinacija,jer su okolna mesta,ukljucujuci i Cortinu dosta manja. Ipak treba voditi racuna kako provesti i vreme od 16h pa do spavanja,a to je tesko organizovati u mestima sa 2-3ulice,pogotovu ako imate decu koja zahtevaju neku vrstu animacije.Ja sam bio smesten solidno daleko od gondole za Secedu(oko 400m,sto je dosta za pesacenje nizbrdo,a u povratku uzbrdo, u pancericama)
Sto se tice skipassa ,razlika izmedju skidolomita i lokalnog je mislim oko 12e a ako ides na Sella Rondu, moras sa skidolomiti.
Obelezenost staza mozda nije losa,nego se ja nisam uklopio u sistem obelezavanja. Naime, nikako nisam mogao da povezem mapu i teren. To se pokazalo narocito izrazajno u Sella Rondi gde se u toku dana predje valjda osam skijalista. U pocetku sam koristio mapu i shvatio da "nisam skolovan" za tu literaturu. Onda sam mapu presavio ,stavio u dzep i zaboravio na nju. Samo je potrebno da znas sledecu destinaciju gde ides i sve ti pise na putokazima, i to je mnogo bolje islo.
Ne znam da li si provalio da smo prosle godine isli u isto mesto,cak je i Zoki,moderator sajta ,fotke tvoje i moje svrstao u jednu galeriju. Bad Gastein. Igrom slucaja i ove godine smo bili u Val Gardeni u razmaku od 20-tak dana,pa mozes da posaljes njemu slike,a on neka spoji sa onim mojim u vec postojecoj galeriji "Val Gardena Italija".
It ili Aut?! To je kao pitanje"volis li vise mamu ili tatu"

na private!
Ps: Za leto spremam u sopstvenoj reziji Siciliju,uz posetu od par dana Rimu. Imam utisak da si ti to vec obavio,pa ako mozes u par reci taksativno
1)kojim putem
2)trajekt iz kog mesta
3)smestaj
4)licni utisak o Siciliji
5)Nesto sto je vazno
6)neke cene...(finansijsku konstrukciju)
Hvala i pozdrav