Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Rezultati 71 do 75 od 75

Tema: Samoservisiranje skija

  1. #71
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od aleksasos Pogledati poruku
    Vidiš, za razliku od tebe ja sam zimi na planini i nemam vremena za dopisivanje sa diletantima. Ja skijam dok si ti za kompjuterom.
    Čitam ovo zanimljivo al ne stižem da se umešam... doduše, niko me ništa nije ni pitao al me malo zaintrigirala ova quoteovana Aleksina rečenica. Video sam da je organizovan u klub, da ima opreme za prodaju, vrhunske, takmičarske... al me zanima ko plaća njegov boravak na planini preko zime, dok mi lupetamo po ovom forumu?
    Ako je takmičar, kad je to svirala himna i dizana zastava u njegovu čast bar na Univerzijadi (Svetski kup je predaleko i za veće nacije) a da mi ne znamo za to?
    Ako je trener, u čast kog njegovog pulena je svirana himna i podignuta zastava na jarbol na nekom ozbiljnijem takmičenju, a da mi ne znamo za to?
    Ako nema ni jednog dizanja zastave i sviranja himne... sklon sam da pomislim da se drug Aleksa (a i njegovi puleni) ne razlikuje puno od nas, dakle običan diletant. (Nećete mi možda verovati da sam plakao kao malo dete kad je Juri Franku dignuta zastava Jugoslavije u Sarajevu, ali tako je bilo).
    Bojim se da je drug Aleksa samo još jedan srpski veliki stručnjak (poput fudbalskih) bez rezultata iza sebe.
    Boravak na planini i skijanje nije baš jeftina zayebancija pa me živo zanima da li drug Aleksa troši svoj novac (ako je tako, skidam kapu), novac poreskih obveznika (jao meni) ili novac roditelja (jao njima) čija deca nikada (čitaj NIKADA) neće čuti himnu i videti zastavu svoje zemlje (i meni poterati suzu na oči) na velikom takmičenju.
    Složiće se svi da je bitno učestvovati, da je važno skijati, da deca budu zdrava i sve to... ali to se može i bez kidanja ligamenata u 15-toj godini života, to se može i sa manje para, to se može i uz samoservisiranje skija.
    Vosak ovaj ili onaj, turpija, brusni papir... vešta ruka.... jebeš ga... nije mnogo važno ako voliš skijanje.
    Skiman, samo nastavi, tvoji postovi su O.K., filmici takodje... i pusti "velike stručnjake" srpskog ski-sporta.
    Stevo... mis'im, šta reći?
    Aleksa... ako ti nije preveliki posao, odgovori mi na ova pitanja ili me poklopi nekom činjenicom zbog koje ću, ako sam te uvredio, da ti se izvinim ovde, najjavnije i to velikim slovima.

    ON TOPIC
    Krpljenje klizne površine nije teško uraditi ali bih šmirglanje iste radije poverio nekom ko ima mašinu. Nije da su mi ruke trapave, al nekako se bojim da nešto ne zeznem.
    Oštrenje rubnika pod uglom od 88 stepeni, uz onaj hepek (spravica) sa turpijom... ništa lakše, to sam probao i to umem.
    Mazanje, uz udisanje isparenja... takodje ništa strašno... čak pruža i neviđeno zadovoljstvo kad sutra na stazi osetiš svojih ruku delo.
    Izmenio/la hehehe; 21.04.2008 u 19:08.

  2. #72
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    kad bolje razmislim samoservisiranje nije nikakva usteda love
    da bi uzeo adekvatnu opremu za servisiranje skija potrebno je da
    pljunes malo vecu kolicinu love sto znaci da si unaprijed potrosio
    lovu sa kojom si mogao da servisiras skije narednih 10 godina u servisu...
    Druže Flexone, ne bih se složio sa tobom. Obično mazanje skija u servisu u Austriji je oko 10 €. To je za moju porodicu 40 € koliko iznosi ToKo pegla ili oštrač kantni sa dvije rezervne turpijice. Čak u servisu i ne rade sa peglom, već nešto onako na brzinu razmaže po skiji nekakvom spravicom i to je to. Bez struganja nakon mazanja. Pegla zakon.

    Baci pogled na staru temu gdje sam dao cijene materijala: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=742

  3. #73
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Druže Flexone, ne bih se složio sa tobom. Obično mazanje skija u servisu u Austriji je oko 10 €. To je za moju porodicu 40 € koliko iznosi ToKo pegla ili oštrač kantni sa dvije rezervne turpijice. Čak u servisu i ne rade sa peglom, već nešto onako na brzinu razmaže po skiji nekakvom spravicom i to je to. Bez struganja nakon mazanja. Pegla zakon.

    Baci pogled na staru temu gdje sam dao cijene materijala: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=742
    da da potpuno si u pravu malo sam brzopleto dao izjavu
    jer odavno nisam nosio skije na servis a uz to sam zaboravio jos dvije stvari prva da neki ljudi skijaju sa familijom a druga cijene u evropi
    uglavnom moja poenta je bila da je to za mene vise hobi nego li sta drugo
    i naravno psihicki odmor ko kinezima Tai Chi

  4. #74
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Drug Stekan ima potpuno pravo. Servisiranje u alpskim zemljama je preskupo. Ostrenje i voskiranje u CH kosta 40-50 CHF, u Aut skoro 30 evra. Perverzija. A potpuno se slazem i sa skimanom, nema sanse da masina moze da naostri ni priblizno dobro kao kad to radis sam rucno (ukoliko imas osjecaja za taj zanat).

  5. #75
    Senior Member
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL, K2 outlow
    Poruke
    198

    Podrazumevano

    A inače majstor Đole je čovek u poznim godinama, i ne radi u svom servisu. Servisiranje skija u njegovom servisu radi isključivo čovek po imenu Bane.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •