Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: Dizajn sajta !!!

Tematski pogled

  1. #31
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Definitivno se dosta ljudi žali na dizajn sajta. A sama reč dizajn, ako se nešto doznaješ u IT može se razvrstati na: grafički dizajn, dizajn funkcionalnosti (logičke celine)itd.. Ja sam lično lenj i ne bih ga menjao pošto nama manijacima fino služi svrsi ali razumem ljude koji očekuju više od jedinog yu ski sajta.
    Ovde me izgleda niko ne razume, samo postojanje ski sajta na ovim prostorima je ne za 1 nego za 3 pohvale, pogotovo sto covek koji je to odradio za to nije dobio nikakvu nadoknadu, niti je bilo sta trazio od bilo koga koji posecuje skijanje.co.yu/forum. Da se razumemo ne kazem ja da je ovo savrseno od ovoga moze bolje, i to dosta bolje samo polako, prvo treba da zazivi poseta, onda da se nadje nacin da neko redovno objavljuje vesti/skiinfo-e/neka nova dostignuca po pitanju opreme/itd itd.... pa da se isprave stare informacije posto je Stekan lepo ukazao da ima nekoliko grescica, a on jedini obejektivno pored mene gleda na postojece stanje i tek kad sve se to odradi e onda nastupa redizajniranje sajta, a ne obrnuto sve u full-u a poseta smesna, info stari 100god......

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Googleov dizajn ? Savršenstvo, nemoguće da pogodi bilo ko a kamoli dete. Njegovu duhovitu sličicu koja se povremeno promeni može da nacrta samo vrhunski crtač. Pošto je vrhunski dizajn, kreće od jednog-dva elementa i posle se grana na zastrašujuće moćne celine..... Tako bi mogao biti koncipirana i početna stranica ski portala, npr jedan skijaš stilizovano predstavljen, zašto da ne ?
    Niko nije pricao o pogadjanju nego koliko je prva stranica googla prosta, sto se tice slicice iznenadio bi se kakve slicice moze da nacrta dete od 4-5 godine u paint-u, ja sam se zaprepastio kad sam video sta je jedna devojcica nacrtala u komsiluku, kad sam im reinstalirao win... Sto se tice skijanje.co.yu, ja sam uvek protiv bilo kakvog intro-a, pogotovo flash-a, ljudi se na ovim prostorima i dan danas pate sa dvojnicima i PCM-om, i ko zna cime jos, tako da ne bi bilo fer da zbog nas nekolicine sa xDSL/cable/wirelles-om oni imaju nocne more, zbog ovoga sam da se izbegne bilo sta "teze" na "osnovnoj" strani sajta.

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Mambo CMS ili PHP nuke ili slični su danas standard i zaista ih je šteta ne iskoristiti ih. Jedan od najjednostavnijih razloga je mogućnost angažovanja urednika koji nisu IT stručnjaci za održavanje kompletnog sadržaja na određenim stranama. KOnkretno: admin postavi celinu na primer: ski oprema, dodeli mišku pravo da je urednik te stranice. Nakon miškovog preuređenja, stranica čeka na odobrenje admina da bude objavljena (to se radi jednim klikom miša). Miškov posao je da u prijatnom interfejsu pravi klikove poput "UPLOAD PICTURE", "SAVE", kuca u tekst boksovima koji imaju dugmiće za font, ravnjanje opput worda i slično. Još je i ceo interfejs preveden na srpski jezik, to zaboravih. Tako lepo admin odredi urednike tih celina i posao ide dalje. O drugim mogućnostima CMS sistema u narednom broju.....

    A ne bi bilo skupo. Mada je meni dobro i ovako. Pogledajte dizajn (izgled, logika, funkcionalnost) npr. sajtova mene i mojih kolega, administriraju ih devojčice koje nisu informatičari: http://www.pkv.co.yu/ - PHP NUKE ili www.rpkomora-zr.co.yu - MAMBO ili www.rpkpancevo.com -- MAMBO ili http://www.porsche.com.br/ - MAMBO itd itd itd...blaa
    Slazem se u potpunosti sa ovim, samo da damo malo vremena svemu...
    Izmenio/la Misko; 08.12.2005 u 14:40.
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •