Pozdrav ljudi, treba mi pomoc oko izbora skija.

Smatram sebe naprednim pocetnikom ili eventualno neki početni intermediate. Imam 40 godina i zelim da svake godine napredujem ali i da uzivam. Lagodno se osecam na crvenim stazama, dok crne izbegavam u sirokom luku , vezbam carving gde imam dovoljno prostora i dužine, a da nije guzva. Nisam neki ljubitelj prebrze voznje, zelim da uzivam u celodnevnoj voznji.

Vozio sam nekoliko različitih skija Fischer curv rc4, pa neki pro, Elan Amphibio sa duplim titanijumom, stokli (pojma nemam koji je model nisu imale nikakvu oznaku samo nekog jarca nacrtanog napred ). Evo mojih utisaka: ove fischer skije msm da nisu za nase uslove posle 11h i imao sam problema kada staze nisu bile savrsene, Amphibio ko tenk da vozim, najbolje sam se osecao na tom stokliju.

Visok sam 185 i 85 kg imam, mnogo izbora ima i mnogo stvari o kojima treba voditi računa tako da mi je neophodna pomoć prilikom izbora ili barem da naucim nesto iz vasih komentara.

Eto nakon nekih random reviwova i citanja cini mi se da bi neki Vokl deacon 80 (177cm) pruzio lagana skretanja a dovoljno stabilnosti i mogućnosti za napredak, druga opcija deacon 84 (172 cm) ali se bojim da bi mi bila preteska (pretvrda skija). Video sam da o obe skije imaju rocker na vrhu i zadnjem delu skija.

Otvoren sam naravno za sve druge savete i modele..