Bio prosle godine, poslednji vikend openinga.
Ne onda kada su bili ovi iz Ski Busa i skijali kaobajagi (citaj - skijali kafane), nego onda kada je bilo dovoljno i prorodnog i vestackog snega da bi sve moglo da bude ok.
Nazalost, daleko od toga .

Da ne bude zabune, meni je odavno pun qrac i Kopa, ali Kop je za Jahorinu Francuska.
Ili da citiram drugara koji ima 80ak dana skijanja godisnje(razlicite planine, nije instruktor) odnos cena-kvalitet je ubedljivo najgori na Jahorini od svih skijalista na kojima je bio

Ae da im oprostim sto ne umeju da koriste gondolu (prva sezona, pa kao treba vremena da se uhodaju), ali ona "priprema staza " je komedija...
Radila 1,5 staza....kumulativno
Vezni put SHODER! a realno mogla su 3 radnika da ga izlopataju sa snegom za par sati, ali zasto bi, i zasto bi neko radio pripremu staze...
Drugi krak staze zatvorili, uz NAVODNU pricu da ne radi i da nije pripremljen i nema dovoljno snega...20ak cm pudera, koji su Ljevnaic i Dodik ostavili za svoje bitne (celih 5 ljudi) da cepaju sanke tuda celog dana...pa smo i mi vozili off tu uz ozbiljna prepucavanja i pretnje
Olimpik i sl mosha
One nove staze Novak , ili Kusturica (mrzi me da googlam kako se sta zove), snega koliko hoces, ali i kamenja, da ne kazem stena....priprema na nivou
umalo da zaboravim, pola dana im je na displeju pisalo da radi staza koja ne radi, pa je to obradovalo lokalne taxiste, jer je par stotina ljudi ostalo zarobljeno tamo...ili taxi, ili ozbiljno tabananje(u pancerima)
Zaposleni na skijalistu su posebna prica od uvek, po svemu sudeci
Pokupio me instruktor (sa vazecom licencom ) na sred staze


sve u svemu, da nije bilo malo off-a bio bi poprilican fail

Srecom na openinge uvek nosim opremu u vrednosti cca 50e, zali boze onih novih skija i dasaka, sjajno je sto moze da se zakupi Gondola uz meze i pice
ali Jahorina se nikad ne planira vise od 2-3 dana unapred, bez obzira da li zivite u Sarajevu ili dalje, jer mozete da se zajebete za sve pare