Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Pomoć oko freeride skije

Hibridni pregled

  1. #1
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Kad vec pricamo o pivotu, je l ima neko ideju da li plastika na zadnjem delu pete ima neku drugu ulogu sem da ispravi petu pred ulazak pancerice?


    Obe ove plastike su mi ispale, sacuvao sam ih i zalepio dvokomponentnim lepkom, sto nije pomoglo - jednu sam izgubio na stazi, a drugu skinuo i cuvam je.
    Da li je ok da skijam ovako?


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Kad vec pricamo o pivotu, je l ima neko ideju da li plastika na zadnjem delu pete ima neku drugu ulogu sem da ispravi petu pred ulazak pancerice?

    Obe ove plastike su mi ispale, sacuvao sam ih i zalepio dvokomponentnim lepkom, sto nije pomoglo - jednu sam izgubio na stazi, a drugu skinuo i cuvam je.
    Da li je ok da skijam ovako?
    Druže Tadija, niki (može i "nikaki") problem da skijaš bez te plastike. Svrha je da poveća površinu na koju naliježe pancerica, tj. da preuzme dio pritiska, zajedno sa polukružnim metalnim hepekom. Fizika kaže: veća površina = manji površinski pritisak. Možda će ti kao posljedica biti vidljivi tragovi polukuruga na pancerici sa donje strane đona.
    Druga namjena je da pomjera/gura bijeli plastični hepek koji (pogrešno) pokazuje uzdužni pritisak:

    lang3.jpg

    Nego, te plastike ne otpadaju same od sebe. Doduše, ima i tebe i na metar i na vagu. A da nisi morebit pregonio (pretjerivao) sa uzdužnim pritiskom. Kod ovog veza ne vrijedi ono pravilo "da peta uđe na knap". Mora biti lufta 3-4 mm kad spustiš pancericu u vez, kao na fotografijama:

    Lang1.jpg
    Lang2.jpg

    Kad sam montirao ovaj vez, bio sam u dilemi oko podešavanja uzdužnog pritiska, ali me je ovo prosvijetlilo: https://www.tetongravity.com/forums/...-the-indicator

    Ako nećeš na skijanje prije 3D, ostavi, pa ćemo se tamo zajedno igrati oko toga.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •