Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Rezultati 91 do 100 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #91
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Nema tu previše mistike u principu rada "čipa": piezo efekat i piezo element koji kod izlaganja vibracijama proizvodi struju (i obrnuto, kad spojiš piezo element na struju vibrira), poznato je to skoro 150 godina. Misterija je kako je i da li je ta struja iskorištena da u ostatku skije da smiri vibracije (vjerovatno obrnuti piezo efekat nad drugim elementima)... Iskreno nemam pojma i ne razmišljam puno o tome, od prošle godine vozim e-Speed Pro i potvrđujem da je vrhunska skija

  2. #92
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Samo da pojasnim, ja sam u svom postu pričao o Supershape e-Speed, a ne o WC e-Speed, jer je pitanje bilo razlike unutar Supershape range-a

    supershape-e-speed-with-binding-protector-pr-13-gw.jpg

    https://www.head.com/en/supershape-e...13321-set.html

    Kako rekoh, meni je bila odlična, potpuno neočekivano!

  3. #93
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    U pravu si, nisam obraćao pažnju da se priča o Supershape seriji... Isprobao sam prošle godine u martu na Jahorini skoro sve Supershape modele, e-Speed mi je baš legao (mada su skoro proljećni uslovi i mekan snijeg bili daleko od idealnih za takvu on piste skiju). Nakon toga u predsezoni sticajem okolnosti sam ipak uzeo WCR e-Speed.

  4. #94
    Junior Member
    Datum registracije
    29.04.2019
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Pozdrav ljudi,
    ako može pomoć u odabiru skija.

    Skijam nešto manje od 10 godina i to sve vreme slalomske skije. Sada bi uzeo neke skije za manje uredjen (što skijašima, što padanjem snega i sl) teren pošto je sve više takog terena u realnosti na našim planinama.

    Visok sam 174cm.
    Imam predlog od kolege skijaša za ove skije
    https://planetbike.rs/skije-volkl-de...-120221-c.html
    ali nama dužina 167cm koliko mislim da mi najviše odgovara za ovu vrstu skija. Ima od 172cm, pa bi da pitam da li je ovo mnogo duže za moju visinu, što ja mislim da jeste.

    Imam i neke slične modele kao alternativa, šta vi mislite u odnosu na ove prve.
    https://planetbike.rs/skije-volkl-de...7535u1-vf.html
    https://planetbike.rs/skije-volkl-ri...e-88-flat.html
    https://planetbike.rs/skije-volkl-kanjo-84-flat.html
    ... ili nešto treće po vašoj preporuci što se može naći kod nas.

    Trebalo bi mi nešto što može i po manje uredjenoj stazi ali i može da se potera i u karvingu, unako što bliže nekoj univerzalnoj skiji.

    Hvala puno!

  5. #95
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Od navedenih modela ja bih na tvom mjestu odabrao Deacon 80. Nakon "slalomki" će ti prvih nekoliko spustova i tih 80 mm biti puno, ali ćeš se brzo priviknuti. Istovremeno će ta širina biti više nego dovoljna za razrovanu stazu.
    Po pitanju dužine, nisi naveo koliko si težak. Važnija informacija od visine (trgovci se neće složiti sa ovim).

  6. #96
    Junior Member
    Datum registracije
    29.04.2019
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Težak sam 85kg, u pravu si da je to bitno tj nepravedno zapostavljen parametar. Trgovci su mi manje bitni, zato ovde i pitam
    Znači misliš da je bolje da krenem postepeno da širinama skije, sada 80 a možda kasnije na 85-88.
    Može neki i drugi predlog, ove gore sam samo onako naveo (osim prve) po svojoj nekoj percepciji mada nemam iskustva sa širim skijama od slalomskih kako rekoh.

    Imam još neke predloge za sada ili kasnije ako mi je široko odmah ovo od 85-88:
    AtomicMaverick 88
    ElanWingman 86
    FischerRC One 86

    Hvala!

  7. #97
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako ne misliš skijati van staza u dubokom snijegu, šire od 80 mm ti neće nikad ni zatrebati.
    S obzirom na težinu (a i visinu), mislim da ti ni 172 cm ne bi bila prevelika dužina s obzirom na mali radijus (14 m). Ako voliš skijati sporije uzmi 167 cm, ali za veće brzine bih išao na 172.

  8. #98
    Junior Member
    Datum registracije
    29.04.2019
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Ne mislim skijati ipak (za sada) van staze, po dubokom snegu, to me ne privlači.
    Ako je 80 dovoljno sad ću onda pogledati ponudu sa tom dimenzijom ali da vidim onda malo veći R, možda tipa R 16-17m ako ima.
    Volim i da pustim malo brzinu ali ne znam po neuredjenoj stazi da mi ne bude mnogo tih 172.

  9. #99
    Junior Member
    Datum registracije
    29.04.2019
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    HVALA PUNO, velika pomoć.
    Otvoren sam za sugestije, ako ih još bude.

  10. #100
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zavisi od tehnike skijanja. Ako voziš čisti karving, neće biti problem. Moje kraće skije su 182 (struk 79), a duže 191cm (struk 95) i za razrovanu stazu uzimam ove duže i šire, mada su i ove kraće skroz OK u tim uslovima. Doduše, teži sam 10 kg i visok preko 2m.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •