Pozdrav svima,

odlucio sam se za kupovinu novih skija, pa od Vas ocekujem misljenje, komentar pri izboru. Kako sam pocetnik u ovom sportu, nekih cetiri godina i oko 50ak dana ukupnog skijanja, tako se i moj izbor svodi na skije za pocetnike.
Pre tri godine sam dobio polovne skije od prijatelja, lepo ocuvane, na kojima sam koliko-toliko savlado tehniku skijanja. Radi se o HEAD world cup skijama iz 2009/10, (ako nekome nesto znaci) da li je do skija ili je do mene, znam samo da je bilo jako tesko skijati E sad, moj izbor se svodi na nekoliko modela:

Elan Explore Erise 72 ili Elan Explore Erise 76
Elan Amphibio 10
Head Natural Instinct Ti
Salomon X-Max X7 Ti
Atomic Performer XT Scandium
Sve su u velicini 170cm, a ja sam visok 185, ili da izaberem jedan nivo vise
Head Strong Instinct Ti ili Salomon Xdr 79 Cf one su dostupne i u velicinama od 160cm, a sve dolaze u kompletu sa vezovima

Kao sto sam napisao, sebe smatram za pocetnika iako bez ikakvih problema vozim i crvene staze (crne zaobilazim u sirokom luku sa skijama na ramenu), zelim skiju koja nije brza i koja se lagano vozi jer zelim da uzivam u voznji
Ocekujem komentare samo za ove modele, znam da cete mi predloziti i neke druge modele za koje mislite ili znate da su bolji ali su svi ovi modeli trenutno dostupni u nasim radnjama i svi su u cenovnom rangu do 35k din sa popustom

Hvala unapred