Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: Pancerice hladne noge

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bezbi Pogledati poruku
    Ovaj put je pacerica za pola br veca(noga 26.7 a pancerica27)...
    @Bezbi, veličina ti je knap knapova, tj. nije ti za pola broja veća. Prvi manji broj pancerica je 26,5 što ti je premaleno.

    Od pancerice koja u oznaci ima oznaku World Cup se očekuje svašta, ali ne i da bude topla. Uložak je tanak iz određenih razloga, a posljedica je lošija izolacija. Ne može i jare i pare. Nadam se da imaš razlog zbog kojeg kupuješ takve pancerice.

    Kad je hladno (-10 i niže), prsti su mi često bili ovlaš promrzli (pancerice su Lange SX 120). Ništa strašno, ali dok ne skijam i nije neki prijatan osjećaj. Probao sam anatomske uliške sa ugrađenim ThermIc grijačima ispod prstiju. Nisam primijetio neku razliku i odustao sam od toga. Ljetos kupim IceBreaker merino čarape (menščini 70% vuna) i za 4 dana skijanja krajem prošlog mjeseca mogu reći samo jedno: oduševljen! Do tada sam koristio čarape čuvene francuske firme Wed'ze. Da mi je neko ranije pričao kolika može biti razlika u čarapama, rekao bih mu: "Ala lažeš!".
    IceBreaker.jpg

    Da li će tebi problem riješiti ovčije čarape, ne znam, ali znam da će ti sigurno manje mrznuti prsti. A ako uzmeš "medium" verziju čarapa (moje su ultralight/light), možda ti potpuno riješe problem.

  2. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Vec sam narucio neke carape sa slicnim sastavom kao te i to u cenovnom rangu oko 3h din, pa da njih prvo probam. Probacu takodje vise vrsta toplijih ulozaka posto su ovi originalni tanki i tvrdi. Takodje cu probati neku varijantu sa alu folijom ispod koja navodno mnogooo pomaze u zadrzavanju temperature. Na kraju ako ne pomogne nista uzecu neke jeftinije uloske sa grejacima. Ako i to propadne zamenicu pancerice jer je onda problem u nekoj tacki gde me steze. Pancerica je nova pa je ne bih tek tako menjao, osecam njenu preciznost, uvek sam i vozio tvrdji fleks oko 120 a ona je naletela za male pare, da je imala 110tka uzeo bih nju. Inace, udobna je kao i ove predhodne i posle celog dana ne bole me noge. Danas sam je nosio sat vremena u kuci i ok je bila, bila mi je ladnija druga noga nego ona, tako da je moguce da je problem kombinacija moje lose cirkulacije i hladne pancerice kao takve. Naravno cuo bi jos neko misljenje...

  3. #13
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Imas i opciju https://dryguy.com/product/Boot_Glove
    ja sam uzeo letos i sledećeg vikenda ću da isprobam. Materijal je neopren.

  4. #14
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ja sam problem hladnih nogu resio sa dobrom carapom (slicno kao kod Stekana sa visokim sastavom vune, kod nekog mozda pomogne kompresiona carapa) a na nizim temperaturama pre svega sa Hotronic FootWarmer-om https://www.amazon.com/gp/product/B0...hps_bw_c_x_1_w . Mozes i da probas da stavis malo bebi pudera na noge pre nego sto obujes carape, sto ce pokupiti eventualnu vlagu.

  5. #15
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ja sam to resio tek sa pancericama koje imaju thinsulate.

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    @vladimir super stvar, ali preskupa, pokusacu sa nekom jeftinijom varijantom.

    @ivan Sta podrazumeva thinsulate?

  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Ja sam to resio tek sa pancericama koje imaju thinsulate.
    Thinsulate je stara provjerena izolacija, ali ima pancerica i sa novijom Primaloft izolacijom.

  8. #18
    Member Nemanja1105 avatar
    Datum registracije
    15.08.2017
    Lokacija
    Vranje
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC UVO 2016
    Godina
    24
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Da ne otvaram novu temu u vezi pancerica pa cu ovde da postavim pitanje
    Kupio sam skoro svoje prve pancerice( Nordica Speedmachine 100) medjutim imam problem, na prvom spustu dok ne zagrejem uzasno me bole tabani. Ps. Inace imam ravne tabane
    Da li ulozak problem u pancerici ili nesto drugo?



  9. #19
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanja1105 Pogledati poruku
    Da ne otvaram novu temu u vezi pancerica pa cu ovde da postavim pitanje Kupio sam skoro svoje prve pancerice( Nordica Speedmachine 100) medjutim imam problem, na prvom spustu dok ne zagrejem uzasno me bole tabani. Ps. Inace imam ravne tabane Da li ulozak problem u pancerici ili nesto drugo?
    To se obično dešava kada je pancerica previše stegnuta. Ja kada obuvam pancericu prvo je samo zakopčam na prvi "zub". Posle prve žice samo malo dotegnem, za prva 2-3 spuštanja koja idem baš lagano da se zagrejem. Posle toga je zategnem jače, a u toku dana je sigurno bar još jednom dotegnem.

  10. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Moze da se desi i da je ulozak los, to je jeftino pa probaj. A moguce i da steze malo pancerica. Sto se mene tice, posto je moja tema, delimicno sam resio problem sa grejacima u ulozcima, ocigledno je problem kombinacija tvrde i hladne pancerice, moje lose cirkulacije, a verovatno me i negde malo steze.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •