Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Podesavanje i testiranje decijeg ski veza

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano Podesavanje i testiranje decijeg ski veza

    Imam skije za dete 130cm, ali na sebi imaju Look vez koji je za odrasle. Skala na Look vezovima pocinje od DIN 3.5. Moze vez da se podesi i ispod skale ali nisam siguran da li je to proporcionalno umanjenje DIN-a ili je to uvek zakucano na 3.5 koliko god ga ispod skale namestio.

    Sve je to namesteno u renomiranom BG servisu, ali nazalost dete je polimilo nogu, naprsnuce zbog torzije. Ne zelim da ulazim u to da li je prelom posledica ne adekvatnog namestanja skije, i sa savrseno nastelovanim vezovima se nezgode desavaju. Ovo sam samo naveno da bi ste shvatili moju paranoju, i zelju da to sada namestim na najboljem mestu na pravi nacin.

    Voleo bih ako ima negde nacin da se to iz testira ili mesto gde mogu zameniti vez nekim adekvatnim. Bitno mi je da majstor ima volje i zelje da se posveti tome, ne samo da ofrlje odradi to. Na Kopu su u nekoliko servisa proveravali, i svi uveravali da je ok. Ono sto sam ja primetio je da kada dete lateralno podigne nogu sa skijom i lupi kantnom o sneg, skija jedva otkaci vez. Zato sam ove sezone rentirao skije.

    Ako preporuke nisu dozvoljene javno, moze i na PP.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Vrednost od 3,5 na DIN skali je po preporuci proizvodjaca vezova prevelika za bilo kog coveka lakseg od 42 kg, bez obzira na velicinu ski cipele. Nazalost, kod nas nisam jos uvek sreo bilo koga u servisu da uopste zna na osnovu cega se podesava DIN na vezovima, a kamoli da bude relevantan oko toga da li je nesto dobro podeseno ili ne. Mislim da je najpametnije da kupis vezove sa odgovarajucom skalom i da podesis po preporuci proizvodjaca jer je to u Srbiji najsigurnija opcija.

    Mislim da u Srbiji trenutno ne postoji nijedan servis koji ima masinu za testiranje vezova, ako se varam neko ce me ispraviti. Moguce je i improvizovanim metodama doci do provere otpustanja veza na prednjoj strani, medjutim ne znam koliko si vican da to uradis i da li uopste posedujes znanje za tako nesto. Rezultati su pouzdani iako je metoda dosta jednostavna jer se cela funkcija veza zasniva na obrtnom momentu neophodnom za izbacivanje cipele.

  3. #3
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ne mogu direktno da odgovorim na pitanje ali cisto radi poredjenja,

    cerka ima slicnu kombinaciju, 130cm skije sa Look vezom ali Jr, ide od 2.5. Njoj je namesten na izmedju 2.5 i 3, ove godine jednom izbacio i to kad je naletela na tvrdju gomilu snega a skijala je sve staze na Kopu. Ima oko 35kg/150cm.

    Koliko se secam deciji vez nije bio skup, uzeo u Beosportu-u prosle godine, mozda bi ti se isplatilo i da ga kupis i namestis na postojece skije.

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    vecina "self-tetova" koje sam nasao na internetu piju vodu kod odraslih, ali deci je tesko objasniti sta i kako treba da urade da bi reprodukovali korake testa kako treba. Cak i kada to urade, ostane neki crv sumnje da li su to uradili kako treba ili ne. Zato sam digao ruke od toga, pa se nadam da ima neko u Beogradu ko zna kako se to testira.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bilo je već reči o podešavanju vezova na forumu, potražite teme pa ćete videti detalje. Na primer, ako je skala od 4-12 idealno funkcionisanje veza je tačno na sredini skale (8). Ako je vaše podešavanje veza 12 onda nemojte koristiti vez 4-12 zato što na graničnim vezovima neće dobro raditi. Isto važi i za najnižu vrednost, ja se ne bi zezao sa testiranjima veza nego bi kupio odgovarajući vez, dečiji vezovi nisu skupi, a i da jesu - ne treba štedeti na deci .

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Mislim da u Srbiji trenutno ne postoji nijedan servis koji ima masinu za testiranje vezova, ako se varam neko ce me ispraviti.
    U Srbiji postoji dva servisa koji imaju uređaj za testiranje/podešavanje veza, ja sam koristio usluge servisa "Sport Servis Ognjanović" (Novi Sad/Sremska Kamenica) postoji i u BG:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...estiranje+veza
    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...estiranje+veza

    YETI - Beograd, Preradoviceva 7/1 i
    OGNJENOVIC - Novi Sad - Sremska Kamenica
    Izmenio/la wlad; 18.02.2017 u 16:25.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Nismo se razumeli. Test koji sam imao na umu i koji sam i sam izvodio ne ukljucuje decu niti bilo koga ko stoji u cipelama za vreme testa. Takvi testovi i nisu relvantni jer nemas podatke vec se ide na "osecaj". Takodje, takvi testovi su najblaze receno besmisleni jer se ne moze precizno oponasati izbijanje cipele iz veza. Ne bi bio problem naci nekog ko zna kako da testira, vec je problem naci nekog ko ima masinu za testiranje. Najpametnije je kupiti deciji vez i pridrzavati se preporuka.

    Masina za testiranje u Beogradu prosle godine nije radila, a kakvu sam informaciju tad dobio, nece ni biti popravljana.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Hvala na informacijama. Definitivno cu promeniti vez, kad sam uzimao skiju nisam ni znao kakvi su vezovi. Ali kad sve to namestam hocu da budem siguran da je sve namesteno kako treba. Igrajuci se sa nekoliko rental skija, skapirao sam da svi vezovi i ako namesteni na 2.5 su se razlicito ponasali. Jeste da su testovi bili primitivni, odokativni ali sasvim smo bili sigurni da su rezultati bili drasticno razliciti bez obzira na metode.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •