Imam skije za dete 130cm, ali na sebi imaju Look vez koji je za odrasle. Skala na Look vezovima pocinje od DIN 3.5. Moze vez da se podesi i ispod skale ali nisam siguran da li je to proporcionalno umanjenje DIN-a ili je to uvek zakucano na 3.5 koliko god ga ispod skale namestio.

Sve je to namesteno u renomiranom BG servisu, ali nazalost dete je polimilo nogu, naprsnuce zbog torzije. Ne zelim da ulazim u to da li je prelom posledica ne adekvatnog namestanja skije, i sa savrseno nastelovanim vezovima se nezgode desavaju. Ovo sam samo naveno da bi ste shvatili moju paranoju, i zelju da to sada namestim na najboljem mestu na pravi nacin.

Voleo bih ako ima negde nacin da se to iz testira ili mesto gde mogu zameniti vez nekim adekvatnim. Bitno mi je da majstor ima volje i zelje da se posveti tome, ne samo da ofrlje odradi to. Na Kopu su u nekoliko servisa proveravali, i svi uveravali da je ok. Ono sto sam ja primetio je da kada dete lateralno podigne nogu sa skijom i lupi kantnom o sneg, skija jedva otkaci vez. Zato sam ove sezone rentirao skije.

Ako preporuke nisu dozvoljene javno, moze i na PP.