Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Pancerice DALBELLO

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Imao sam identican problem sa rossi pancericama. Rijesio sma u Beosportu (valjalo bi da se provjeri da li je bootfitter tu). Nisam htjeo previse da ih sirim pa sam isao 2 puta (cijena je ista).

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Imam slican problem sa novim dalbelo pancericama pa nisam siguran da li su mi male ili sta. Nakon nekog vremena boli me u predelu riseva al mi ne deluje kao da me nazulja vec jednostavno boli kao od umora a rekose mi da butfiting tu ne pomaze. Da li to znaci da su mi male pancerice? Nisam imao taj problem sa prethodnim, doduse bio je manji flex ranije(90 vs 100 sad) i promenio sam skije koje su generalno malo teze za voznju.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Imam slican problem sa novim dalbelo pancericama pa nisam siguran da li su mi male ili sta. Nakon nekog vremena boli me u predelu riseva al mi ne deluje kao da me nazulja vec jednostavno boli kao od umora a rekose mi da butfiting tu ne pomaze. Da li to znaci da su mi male pancerice? Nisam imao taj problem sa prethodnim, doduse bio je manji flex ranije(90 vs 100 sad) i promenio sam skije koje su generalno malo teze za voznju.
    Nije do flexa. Izvadi uloške ispod stopala (ne liner već footbed) i probaj skijati bez njih. Šansa je 86% da više neće biti bola.

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Probacu sledeci put(mada ko zna kad ce to biti) pa javljam, al zar mi nece to narusiti ergonomiju ili sta ti ja znam? Da li mozda treba da nadjem druge(tanje) uloske?

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja sam sličan problem imao sa jednim nordica pancericama koje sam probao u saltu prošle godine. Flex 100, na nozi mi kao salivene ali desno stopalo posle 5-6 minuta počinje da boli bas u predelu risa. Ne od nekog pritiska na to mesto. Prosto kao da mi se neka tetiva nateže i počinje da boli. Ništa nisam mogao da uradim. Bile povoljne, oko 20k dinara na sniženju ali džabe kad je problem praktično neresiv. Odnosno možda bi moglo sa pola broja većom desnom pancericom ali niti je bilo većeg broja a i ko zna kako bi mi bilo sa levom nogom koja je bila idealno postavljena u cipeli.


  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Probacu sledeci put(mada ko zna kad ce to biti) pa javljam, al zar mi nece to narusiti ergonomiju ili sta ti ja znam? Da li mozda treba da nadjem druge(tanje) uloske?
    Prvo provjero da li to rješava bol, a ako rješava, ide sljedeći korak traženja tanjih uložaka sa kojima neće biti boli.
    Kolega je imao sličan problem i problem je riješio vađenjem uloška.

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ako cipela nije dobrog oblika za tvoje stopalo i ako pravi bol u predelu risa, takve cipele je bolje preskociti i ne kockati se. To je vrlo osetljiv deo stopala gde prolaze bitni krvni sudovi i nervi.

    Treba obratiti paznju kako se zatvara cipela, jer sam imao priliku da na sajmu gledam coveka koji zaklapa cipelu kao da zatvara stranice na prikolici, a ne plasticnu skoljku. Krenuo od donje kopce i natezao redom dok ga drugar nije zaustavio jer nije vise mogao da izdrzi. Kada je popustio, malo razgazio skoljku i zatvorio prvo 3. i 4. kopcu, a nakon toga samo preklopio donje dve cipela je mnogo bolje legla i bila vise nego podnosljiva. Mozda u tome lezi bar deo resenja problema sa risom.

  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Hvala na savetima, javljam kad isprobam za koji mesec.

    @niipheus

    Vezujem maltene sve na prvu kopcu, isto sam imao dalbelo pre ovih i nisam imao problema.

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Probao sam bez uloska, malo je bolje al i dalje nije to to tako da ce nove pancerice morati na dobos jbg. Probacu i sa starim pancericama cisto da budem siguran da nije do toga sto su skije malo teze za voznju nego prethodne.

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Imam Dalbelo kripton već 4 sezone al nikako da se nakanim da pitam čemu služe ove plastične drangulije što sam ih dobio uz cipele.

    IMG_20180131_234919.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •