Izvor: Vijesti

Zbog nepostojanja zainteresovanih kompanija za ulaganje u prostor Bjelasice i Komova, ali i prirodnih potencijala koji moraju ostati zaštićeni, taj dio Crne Gore ni u budućnosti ne može doživjeti neki veliki prosperitet, zaključak je koji se može izvesti iz Nacrta prostornog plana posebne namjene „Bjelasica i Komovi“ i Strateške procjene uticaja na životnu sredinu tog dokumenta.


Da je tako, govori i procjena iz Plana o zaradi od turizma, glavne planirane privredne grane na tom prostoru, koja kaže da „procijenjeni ukupni volumen privređivanja od turizma regiona Bjelasice i Komova, za poređenje, rezultira jednakim volumenom kao što je godišnji prihod jednog kvalitetnijeg hotela od četiri zvjezdice na primorju“.


Niko neće da ulaže

Autori plana koji je rađen za potrebe Ministarstva uređenja prostora i zaštite životne sredine, smatraju da se negativni bilans privrede može objasniti “negativnim poslovnim rezultatima većih kompanija u regionu koji polako zatvaraju svoje pogone zbog nerentabilnog poslovanja, a s druge strane još prisutnoj sivoj ekonomiji”.

Da me ko'god ne razume pogresno, to mi je zavicaj,
imam dedovine i ocevine u Mojkovcu (dosta), ja bi najvise voleo da OVO NIJE TACNO ali .......